fbpx

Průvodce Do Vietnamu

VÍZA DO VIETNAMU A JAKÉ MÁTE MOŽNOSTI? 2022

VÍZA DO VIETNAMU A JAKÉ MÁTE MOŽNOSTI? 2022

Pokud pocházíte z České republiky nebo třeba ze Slovenska a plánujete se podívat anebo se přestěhovat do Vietnamu jako jsem to udělal já, budete potřebovat vědět pár možností které se vám vůbec nabízí. 

Pokud na něco zapomenu anebo se věci změní, jelikož to se ve Vietnamu s vízovou politikou děje neustále budu rád, pokud mě to napíšete do komentářů na Facebooku anebo třeba na email.

První věc, kterou je potřeba určitě zmínit je to že Vietnam s námi nemá bezvízový vztah. Budete tedy muset zažádat o vaše vízum buď na Vietnamské ambasádě, cestovní agentuře, případně online. Vietnam zatím bohužel nenabízí tzv. víza při příjezdu.

 

OBSAH

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI ZÍSKAT VIETNAMSKÉ VÍZUM

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

E-VÍZA DO VIETNAMU

KDY POUŽÍT E-VÍZA

VÍZA DO VIETNAMU PŘES CESTOVNÍ KANCELÁŘ

VÍZA DO VIETNAMU ONLINE

ZÍSKÁNÍ VÍZA PŘES AMBASÁDU ANEBO KONZULÁT

OBCHODNÍ VÍZA DO VIETNAMU

JAK ZAŽÁDAT O OBCHODNÍ VÍZA ONLINE

CENA ZA VÍZA DO VIETNAMU

 

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI ZÍSKAT VIETNAMSKÉ VÍZUM

Еxіѕtuјí třі zрůѕоbу јаk získat vízum dо Vіеtnаmu, е-vízа, рrоѕtřеdnісtvím сеѕtоvní kаnсеlářе nеbо оnlіnе а рrоѕtřеdnісtvím vеlvуѕlаnесtví/kоnzulátu. Nížе nаlеznеtе víсе іnfоrmасí о těсhtо mоžnоѕtесh víz – јаk је zíѕkаt а јаk је vуužít.

 

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

Pro vstup do Vietnamu jsou v podstatě dvě možnosti. Jedna je přímo samolepka s vízem v pasu anebo schvalovací dopis pro vstup do Vietnamu.

Pokud si vyřídíte samolepku do pasu jakožto samostatné vízum, můžete do země vstoupit na kterémkoliv hraničním přechodu (letecky, lodí, pozemním přechodem).

V praxi vám samolepku do pasu může vlepit ambasáda/konzulát a cestovní agentura která za vás potřebné věci na ambasádě vyřídí.

Při použití schvalovacího dopisu, který si normálně můžete vyřídit online nebo přes cestovní kancelář můžete do Vietnamu vstoupit pouze přes určité hraniční přechody, a to je převážně letecky. Schvalovací dopis lze v určitých případech použít i pro pozemní přechod ale budete potřebovat jeho originál a uvedený přesný hraniční přechod pro vstup do Vietnamu.

Mějte však na paměti, že při použití schvalovacího dopisu budete muset zaplatit za víza jako taková při vstupu do země. Tato cena je rozdílná podle délky platnosti vašeho víza a zda máte pouze jeden vstup anebo více vstupové vízum.

 

E-VÍZA DO VIETNAMU

Žádost o E-víza je jednoduchá a budete potřebovat pouze pár věcí:

  • Smartfone, laptop nebo stolní počítač
  • Přístup na internet
  • Informace ve vašem cestovním dokladu
  • Datum vstupu a místo vstupu do Vietnamu
  • Bankovní kartu značky jako VISA, Mastercard nebo podobné

Dále už pouze přejdete na oficiální stránky Vietnamské vlády a vyplníte potřebné informace do uvedeného formuláře. (Bohužel moje zkušenost je taková že na získání e-víza přes tyhle stránky vám může někdy zabrat několik dnů až týdnů)

KDY POUŽÍT E-VÍZA

E-víza by se měli použít pouze v případě, že do země přiletíte letecky a to přes letiště které uvedete ve formuláři.

E-víza jsou platná po dobu 30ti dnů a jsou jednovstupová. Pokud se rozhodnete ve Vietnamu být déle budete si muset vaše víza prodloužit anebo zažádat o nová e-víza. Pokud se rozhodnete pro nová e-víza budete muset Vietnamu opustit a znovu se vrátit.

 

VÍZA DO VIETNAMU PŘES CESTOVNÍ KANCELÁŘ

Zvolit cestu přes cestovní kancelář je velice populární ale musíte mít na paměti, že ne všechny firmy na internetu jsou poctivé. Měli byste si udělat důkladný průzkum ohledně cestovní agentury kterou se chystáte využít na vyřízení vašeho víza.

Většina cestovních kanceláři se dá dnes kontaktovat online a budou po vás požadovat kopii vašeho pasu, pasovou fotografii, datum vstupu a výstupu do/z Vietnamu. Další z otázek by měla být kolik dní se ve Vietnamu zdržíte a zda potřebujete jednovstupová víza anebo více vstupů.

Cestovní kanceláře můžete také navštívit osobně, a to hlavně pokud se nacházíte v jednom z okolních států jako je Kambodža, Laos, Thajsko. Pokud použijete cestovní kancelář v jedné z uvedených zemí, vždy se ujistěte o jejich způsobilosti například od ostatních cestovatelů, které potkáte nebo jejich hodnocení na internetu. Tyhle cestovní kanceláře vám zajistí přímo samolepku s vízama do pasu.

Víza Do Vietnamu Odkaz na online Víza do Vietnamu

VÍZA DO VIETNAMU ONLINE

Pokud chcete bezstarostný průběh a rychlé vyřízení je online žádost asi nejlepší způsob. Veškeré potřebné informace zadáte na stránkách oline z pohodlí vašeho domova a stejně tak provedete platbu kartou. Všechna víza podávaná online jsou v podstatě schvalovací dopis, který vám přijde na email. To znamená že za samotná víza budete platit po přistání ve Vietnamu. Tento schvalovací dopis budete ukazovat již na letišti při nástupu do samotného letu!!

Jako vždy při výběru agentury je potřebné dbát na důvěryhodnost poskytovatele a ta lze jednoduše ověřit třeba na Facebooku, Googlu podle jejich hodnocení.

Ti, co mě sledují dobře ví, že mám ve Vietnamu svojí cestovní kancelář a schvalovací dopisy vyřizujeme denně, a to několik desítek. Výhodou vám může být jednoduchá komunikace v Českém jazyce v případě jakýchkoliv dotazů. Zažádat o schvalovací dopis.

 

ZÍSKÁNÍ VÍZA PŘES AMBASÁDU ANEBO KONZULÁT

Samozřejmě vyřízení víza přes ambasádu je tou nejspolehlivější možností a pro toho kdy bydlí v blízkosti může být i nejlevnější. Bohužel většinou vám nebude stačit pouze jedna návštěva ambasády, ale budete muset s pasem nejdříve zažádat o víza a následně si je vyzvednout. To může v mnoha případech trvat i čtrnáct dní podle toho, jak je zrovna ambasáda zaneprázdněna. Často se tedy stane že online schvalovací dopis od cestovní kanceláře máte na svém emailu již po třech dnech od odeslání žádosti.

Existují určité typy víza, která dostanete však pouze na ambasádě, a to jsou studentská víza, novinářská víza, a ještě pár dalších.

Vyřízení víza na ambasádě také znamená že dostanete samolepku přímo s vázami do pasu a ne schvalovací dopis. Ty tak můžete použít pro vstup do země přes všechny přechody.

Viza do Vietnamu Samolepka-Víza do vietnamu

OBCHODNÍ VÍZA DO VIETNAMU

Z nějakého důvodu pouze občané USA mohou zažádat až o roční víza do Vietnamu. To se nás bohužel netýká a musíme si vystačit s obchodníma vízy platných po dobu třech měsíců které se dají prodloužit bez opuštění země né však déle jak jeden rok.

Spousta cizinců učí ve Vietnamu na turistická víza angličtinu, ale to je bohužel ilegální a může vás to přivést do pěkných nesnází. Pokud ale jedete za prací do Vietnamu a máte vyřízená obchodní víza jste oprávněn po dobu jejich platnosti vykonávat práci, pokud existuje záznam, že váš zaměstnavatel zařizuje pracovní povolení anebo dočasné povolení k pobytu.

 

JAK ZAŽÁDAT O OBCHODNÍ VÍZA ONLINE

Pokud se rozhodnete pro cestovní agenturu, aby vám schvalovací dopis na obchodní víza zařídila. Tak ten předložíte imigračnímu úředníkovi při vstupu do Vietnamu. Budete požádáni o zaplacení poplatku ve výši 25$ za jednovstupová víza a 50$ za více vstupová víza. Doporučuji mít s sebou drobné dolary v dobrém stavu.

Víza do Vietnamu

Schvalovací dopis do Vietnamu

CENA ZA VÍZA DO VIETNAMU

Cena za víza do Vietnamu bude velice záležet kde o ně budete žádat. Ambasáda anebo konzulát bývají cenově nejdostupnější. Cestovní agentury si účtují malý poplatek za vyřízení což mě přijde jako fér, protože vy neutratíte drahocenný čas a peníze vynaložené na cestu na ambasádu.

Doufám, že tenhle článek byl nápomocen při výběru víza do Vietnamu. Pokud je něco nejasného nebo jsem na něco zapomněl, dejte mě prosím vědět v komentářích anebo na email.

 

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋

 

 Průvodce do Vietnamu

 

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image