fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Expresní trajekt Can Tho – Con Dao

Rychlý osobní trajekt spojující největší město v deltě Mekongu s největším ostrovem souostroví Côn Đảo, tato trasa spojuje Cần Thơn s Côn Sơn. Čtyřhodinová plavba po širokých hnědých vodách řeky Mekong a přes otevřený oceán Východního moře, trajekt Cần Thơ→Côn Đảo je nejnovějším námořním spojením mezi pevninou a souostrovím.

Půlnoční motorkářský okruh v Saigonu

Půlnoční motorkářský okruh v Saigonu

Po většinu roku je Saigon příliš horký, vlhký, rušný a znečištěný na to, abyste si ho mohli užít během dne. V noci jsou však teploty nízké, vlhkost nízká, provoz slabý, a dokonce i kvalita ovzduší se zdá být lepší: je to ideální doba pro prohlídku města.

Vodní Autobus v Saigonu: Průvodce a Itinerář

Vodní Autobus v Saigonu: Průvodce a Itinerář

Saigonský vodní autobus by měl být na prvním místě v itineráři každého návštěvníka (i cizince) Ho Či Minova Města. Saigon Waterbus je bezkonkurenční způsob, jak si prohlédnout stále působivější panorama města, jak poznat jeho různé čtvrti a jak si užít poměr ceny a kvality.

Videa z Vietnamu

Vung Tau

Vung Tau | Město u moře

Po více než sto let bylo Vung Tau tradičním (a nejjednodušším) plážovým útočištěm pro obyvatele Saigonu a cizince. V posledních 10-20 letech však Vung Tau upadalo ve prospěch "lepších" pláží Mui Ne a Phu Quoc, na které se díky lepším silnicím a vnitrostátním leteckým linkám dostanete snáze a rychleji než v minulosti.

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc)

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc) | Cestovní průvodce

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc) leží v Thajském zálivu, kousek od jihozápadního pobřeží Vietnamu, mezi Ha Tien a Phu Quoc. Pirátské ostrovy, malé členité souostroví s klidným mořem a zelenými kopci, se teprve nedávno otevřely zahraničním cestovatelům.

Počasí ve Vietnamu: Kdy a kam cestovat ve Vietnamu?

Počasí ve Vietnamu: Kdy a kam cestovat ve Vietnamu?

Při plánování cesty do Vietnamu je důležitým faktorem počasí. Mnoho lidí se domnívá, že Vietnam je celoročně zalitý tropickým sluncem. Ale není tomu tak: Podnebí ve Vietnamu je složité, proměnlivé a podléhá dvěma monzunům, z nichž každý ovlivňuje různé části země v jiném ročním období.

Hory v Mekongu: Motocyklový okruh jihem Saigonu

Hory v Mekongu: Motocyklový okruh jihem Saigonu

Většina delty Mekongu je plochá jako list rýžového papíru. Můj oblíbený kout regionu, západní okraj podél kambodžských hranic, je však obdařen vyvýšeninami. V provincii An Giang se z rozlehlých zemědělských rovin a mokřadů delty zvedá nevelké pohoří.

Ze Saigonu na ostrov Phu Quoc na motorce

Ze Saigonu na ostrov Phu Quoc na motorce

Letět na ostrov Phu Quoc je levné a snadné, ale pokud chcete zažít opravdové dobrodružství, je mnohem zábavnější jet tam ze Saigonu na motorce. Tento výlet vás zavede z největšího vietnamského města na některé z jeho nejlepších pláží po vodních cestách, dálnicích a vedlejších silnicích v deltě Mekongu, která je něco jako koš rýže pro Vietnam.

Chci do Vietnamu !

Naplánujte mě prosím cestu.

Image

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy