fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Ostrov Phu Quoc nebo ostrov Con Dao?

Ostrovy Con Dao a Phu Quoc jsou dvě nejlákavější plážové destinace ve Vietnamu. Oba ostrovy se nacházejí jen kousek od Saigonu a oba nabízejí nádherné pláže a vnitrozemí pokryté džunglí.

23 Rozdílů mezi severním a jižním Vietnamem

23 Rozdílů mezi severním a jižním Vietnamem

Každý, kdo procestuje Vietnamu po celé jeho délce, si všimne mnoha změn ke kterým dochází v jednotlivých oblastech. Od krajiny přes jazyk, podnebí a kulturu, etiketu až po etnickou příslušnost: seznam je dlouhý a fascinující. Ať už jste cestovatel, expat nebo dokonce místní obyvatel, jedním z nejzajímavějších aspektů cestování po Vietnamu je pozorování a prožívání těchto změn.

Noční život v Hue - Průvodce

Noční život v Hue - Průvodce

Huế a jeho poetická krajina byla po staletí útočištěm nejznámějších vietnamských historických osobností. Konfuciánští císaři, introspektivní romantici i historičtí revolucionáři zde nacházeli chvíle úniku – při oslavách nebo v zármutku – v bouřlivých i mírových obdobích dějin.

Videa z Vietnamu

Desetileté výročí Čecha ve Vietnamu

Desetileté výročí Čecha ve Vietnamu

V létě 2021 uplynulo 10 let od mého přestěhování do Vietnamu. Na oslavu 10. výročí mého života ve Vietnamu jsem sepsal zprávu o počátcích webu: o jeho vzniku a vývoji, o tom proč jsem web založil, o tom kdo jsem byl a kde jsem byl, než jsem si sedl a začal psát a vytvářet Čecha ve Vietnamu.

Sapa – Ha Giang na motorce. Hranice s Čínou a odlehlé cesty

Sapa – Ha Giang na motorce. Hranice s Čínou a odlehlé cesty

Sapa a Ha Giang jsou vstupní branou do výjimečných horských scenérií na severozápadě a na severu Vietnamu. Cesta mezi těmito dvěma horskými městy je však stejně vzrušující jako krajina, která se nachází za nimi. Tato motorkářská trasa spojuje dvě nejhornatější provincie v zemi (Lào Cai a Hà Giang), protíná čínskou hranici a klikatí se přes horské masivy a podél říčních údolí.

Kempování ve Vietnamu

Kempování ve Vietnamu

Tento průvodce – Kempování ve Vietnamu, měl být původně publikován ve třech samostatných částech. A to rozdělen na kempování ve středním Vietnamu, dále na kempování na pobřeží jižního a středního Vietnamu a v neposlední řadě, na kempování na ostrově Phu Quoc. Neměl bych zapomenout na tak oblíbené ”moto-kempování”. Nakonec jsem se ale rozhodl vše dát do jednoho průvodce dohromady a rozdělit ho na tři části.

Zárodky Kachního vejce.

Zárodky Kachního vejce.

Pokud máte rádi vejce, zamilujete si pravděpodobně kachní vejce (hột vịt lộn) také, protože jsou jednoduše řečeno "vaječnější" než běžná slepičí vejce. Nenechte se odradit názvem ani tím, jak vypadají: jedná se o skvělou, chutnou, výživnou a levnou svačinu u silnice, kterou najdete kdekoli ve Vietnamu.

Ostrovy Nam Du: Cestovní průvodce

Ostrovy Nam Du: Cestovní průvodce

Nam Du je třpytivé souostroví malých tropických ostrovů u jihozápadního pobřeží Vietnamu. Cestování na ostrovy Nam Du, které leží v klidných vodách Thajského zálivu, je stále ještě v plenkách. Ostrovy Nam Du, které teprve před několika lety objevili mladí vietnamští "instagramoví baťůžkáři", si získávají pověst plážového útočiště.

Ostrov Cat Ba a Halong Bay  Cestovní průvodce

Ostrov Cat Ba a Halong Bay Cestovní průvodce

Ostrov Cat Ba ležící v Tonkinském zálivu u severovýchodního pobřeží Vietnamu je oblíbeným cílem zahraničních i domácích turistů. Ostrov Cat Ba, který je zhruba stejně vzdálený od dvou největších průmyslových měst severního Vietnamu – Hai Phongu (na západě) a Ha Longu (na severu) - je přesto jednou z hlavních přírodních atrakcí země a součástí světoznámé zátoky Halong.

Chci do Vietnamu !

Naplánujte mě prosím cestu.

Image

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy