fbpx

Průvodce ve Vietnamu

Palác nezávislosti, největší historická památka v Saigonu

Průvodce po Paláci nezávislosti v Ho Či Minově Městě také známý jako Prezidentský Palác.

Palác nezávislosti, postavený na místě bývalého Norodomova paláce, který byl poškozen při pokusu o státní převrat v roce 1962, je nepřehlédnutelnou pamětihodností pro každého návštěvníka Saigonu.

Podpora Čecha ve Vietnamu

Podpora Čecha ve Vietnamu

Navzdory mnoha úspěchům Vietnamu v reakci na současnou celosvětovou pandemii se v důsledku hospodářského propadu mnozí potýkají se značnými problémy. Čech ve Vietnamu není výjimkou.

Podmínky pro vstup do Vietnamu po COVID 19

Podmínky pro vstup do Vietnamu po COVID 19

Všechny destinace ve Vietnamu jsou otevřené. Není nutná žádná vlastní izolace.

Zde jsou klíčové body nových pokynů: Pro vstup do země je nyní akceptován test RT-PCR + vízum + cestovní pojištění.

Videa z Vietnamu

Kde je Nguyen Hue Coffee Apartment? – Jedinečná budova v centru Saigonu.

Kde je Nguyen Hue Coffee Apartment? – Jedinečná budova v centru Saigonu.

Pokud hledáte nejlepší fotogenická místa v Ho Či Minově Městě, nikdy nevynechejte 60 let starou budovu na pěší ulici Nguyen Hue č. 42. Nově předělaná ulice v centru Ho Či Minova Města se nachází přímo v centru okresu 1. Kavárenská apartmánová budova na adrese 42 Nguyen Hue je přímo uprostřed ulice mezi řekou Saigon a radnicí.

8 strašidelných domů ve Vietnamu a pravda za legendami s nimi spojenými

8 strašidelných domů ve Vietnamu a pravda za legendami s nimi spojenými

Opuštěné domy ve Vietnamu spojené se strašidelnými příběhy.

V každé zemi se nacházejí údajně strašidelné domy opředené různými strašidelnými pověstmi a ani Vietnam není výjimkou. Jelikož příběhy bývají předávány ústně, jsou často pokřivené a někdy se ve výkladu ztrácí pravda. Bez ohledu na to jsou to pro nás fascinující příběhy, kterými se můžeme navzájem děsit během nočních setkání. Přečtěte si můj seznam 8 strašidelných domů ve Vietnamu a příběhy o tom, jak získaly svůj věhlas. Protože některé z nich jsou nepřístupné nebo v soukromém vlastnictví, doporučujeme si před návštěvou ověřit jejich dostupnost.

Jak získat rodný list a cestovní pas pro vaše dítě ve Vietnamu?

Jak získat rodný list a cestovní pas pro vaše dítě ve Vietnamu?

V předešlém článku Těhotenství, porod a mé první dítě ve Vietnamu jsem slíbil, že dále vysvětlím, jak na veškeré potřebné dokumenty po narození Vašeho dítěte ve Vietnamu. Jedná se samozřejmě o rodný list, jak Vietnamský, tak ale nejspíše budete chtít i česky. Pak budete chtít nejspíše i pas pro Vaše dítě. To u mě znamenalo jak vietnamský, tak i český pas.

UČENÍ ANGLIČTINY VE VIETNAMU

UČENÍ ANGLIČTINY VE VIETNAMU

UČENÍ ANGLIČTINY VE VIETNAMU: Požadavky, plat, víza, pracovní zkušenosti a další

Рrаvděроdоbně mі nеbudеtе věřіt, kdуž vám řеknu žе ѕtоvkу nebo spíše tísíce lidí přijíždí kаždý rоk dо Vіеtnаmu, аbу zde učіlі аnglіčtіnu. Přestože рорtávkа po vyučujících рrudсе rоѕtе, ехіѕtuје ѕроuѕtа сhуb, které zájemci o tuto práci stále opakují.

Ulice Bui Vien a její historie

Ulice Bui Vien a její historie

Ulici Bui Vien se také říká ulice pro batůžkáře a je přímo v centru Saigonu. Najdete zde mnoho levných restaurací, barů, obchodů se suvenýry, hotely a ubytovny. Co je Khao San Road pro Bangkok, je Bui Vien pro Saigon.

Gangsteři ze Saigonu: Dai Cathay

Gangsteři ze Saigonu: Dai Cathay

„První Dai, druhý Ty, třetí Cai, čtvrtý The“ bylo pořekadlo o 4 „králích“ Saigonských gangů před rokem 1975. To znamená, že nejšikovnějším ze skupiny byl Dai, také známý jako Dai Cathay, který se stal nejen nejmocnější postava organizovaného zločinu ve městě, ale také protivník vlády a armády Nguyen Cao Ky a Nguyen Ngoc Loan.

Chci do Vietnamu !

Naplánujte mě prosím cestu.

Image

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy