Průvodce Do Vietnamu

VIETNAMSKÁ DEMILITARIZOVANÁ ZÓNA (DMZ)

Vietnamská demilitarizovaná zóna (DMZ) vznikla jako dělící linie mezi Severním a Jižním Vietnamem v důsledku první války v Indočíně. Během druhé indočínské války (lidově známé jako vietnamská válka) se stala důležitou jako demarkační linie oddělující Severo vietnamské území od Jihovietnamského.

Videa z Vietnamu

Expresní trajekt Can Tho – Con Dao

Expresní trajekt Can Tho – Con Dao

Rychlý osobní trajekt spojující největší město v deltě Mekongu s největším ostrovem souostroví Côn Đảo, tato trasa spojuje Cần Thơn s Côn Sơn. Čtyřhodinová plavba po širokých hnědých vodách řeky Mekong a přes otevřený oceán Východního moře, trajekt Cần Thơ→Côn Đảo je nejnovějším námořním spojením mezi pevninou a souostrovím.

Monzunové deště ve Vietnamu

Monzunové deště ve Vietnamu

První monzunové deště jsou více než pouhým meteorologickým jevem symbolickými asociacemi a mají praktický význam. Historicky představovaly deště změnu a přechod. První deště však mají také očisťující účinek, přerušují horké období sucha a hromadění prachu ve vzduchu a na ulicích: je to očista.

Život ve Vietnamu

Je život ve Vietnamu drahý?

Nemohu zde psát za celý Vietnam, jelikož žiji v Ho Či Minově městě. Ale mám spoustu známých v Ha noi ale třeba i v Nha Trang a jiných místech ve Vietnamu kde je situace velice podobná. O přesných cenách za nájemné jsem již psal dříve v článku Životní náklady ve Vietnamu.

Sapa – Ha Giang na motorce

Sapa – Ha Giang na motorce. Hranice s Čínou a odlehlé cesty

Sapa a Ha Giang jsou vstupní branou do výjimečných horských scenérií na severozápadě a na severu Vietnamu. Cesta mezi těmito dvěma horskými městy je však stejně vzrušující jako krajina, která se nachází za nimi. Tato motorkářská trasa spojuje dvě nejhornatější provincie v zemi (Lào Cai a Hà Giang), protíná čínskou hranici a klikatí se přes horské masivy a podél říčních údolí.

Kempování ve Vietnamu

Kempování ve Vietnamu

Tento průvodce – Kempování ve Vietnamu, měl být původně publikován ve třech samostatných částech. A to rozdělen na kempování ve středním Vietnamu, dále na kempování na pobřeží jižního a středního Vietnamu a v neposlední řadě, na kempování na ostrově Phu Quoc. Neměl bych zapomenout na tak oblíbené ”moto-kempování”. Nakonec jsem se ale rozhodl vše dát do jednoho průvodce dohromady a rozdělit ho na tři části.

Zárodky Kachního vejce

Zárodky Kachního vejce.

Pokud máte rádi vejce, zamilujete si pravděpodobně kachní vejce (hột vịt lộn) také, protože jsou jednoduše řečeno "vaječnější" než běžná slepičí vejce. Nenechte se odradit názvem ani tím, jak vypadají: jedná se o skvělou, chutnou, výživnou a levnou svačinu u silnice, kterou najdete kdekoli ve Vietnamu.

Chci do Vietnamu !

Naplánujte mě prosím cestu.

Image

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy