fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Vízum do Vietnamu

Vízum do Vietnamu | Kompletní návod získání víza do Vietnamu

Vietnam je krásná země s fascinující kulturou a historií, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Většina zahraničních návštěvníků si však pro vstup do Vietnamu musí předem vyřídit vízum. To může být obtížný a časově náročný proces, ale pochopení požadavků a postupů pro získání vietnamského víza je pro úspěšný pobyt zásadní.

Spropitné ve Vietnamu?

Spropitné ve Vietnamu?

Dávání či nedávání spropitného ve Vietnamu?

Někteří cestovatelé kteří projížděli Vietnam, psali že ve Vietnamu se spropitné nedává. Ne vždy tomu tak je a vše se odvíjí od situace a místa.

Videa z Vietnamu

Expresní trajekt Can Tho – Con Dao

Expresní trajekt Can Tho – Con Dao

Rychlý osobní trajekt spojující největší město v deltě Mekongu s největším ostrovem souostroví Côn Đảo, tato trasa spojuje Cần Thơn s Côn Sơn. Čtyřhodinová plavba po širokých hnědých vodách řeky Mekong a přes otevřený oceán Východního moře, trajekt Cần Thơ→Côn Đảo je nejnovějším námořním spojením mezi pevninou a souostrovím.

Půlnoční motorkářský okruh v Saigonu

Půlnoční motorkářský okruh v Saigonu

Po většinu roku je Saigon příliš horký, vlhký, rušný a znečištěný na to, abyste si ho mohli užít během dne. V noci jsou však teploty nízké, vlhkost nízká, provoz slabý, a dokonce i kvalita ovzduší se zdá být lepší: je to ideální doba pro prohlídku města.

Saigon Waterbus: Průvodce a Itinerář

Saigon Waterbus: Průvodce a Itinerář

Saigonský vodní autobus by měl být na prvním místě v itineráři každého návštěvníka (i cizince) Ho Či Minova Města. Saigon Waterbus je bezkonkurenční způsob, jak si prohlédnout stále působivější panorama města, jak poznat jeho různé čtvrti a jak si užít poměr ceny a kvality.

Vung Tau

Vung Tau | Město u moře

Po více než sto let bylo Vung Tau tradičním (a nejjednodušším) plážovým útočištěm pro obyvatele Saigonu a cizince. V posledních 10-20 letech však Vung Tau upadalo ve prospěch "lepších" pláží Mui Ne a Phu Quoc, na které se díky lepším silnicím a vnitrostátním leteckým linkám dostanete snáze a rychleji než v minulosti.

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc)

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc) | Cestovní průvodce

Pirátské ostrovy (Đảo Hải Tặc) leží v Thajském zálivu, kousek od jihozápadního pobřeží Vietnamu, mezi Ha Tien a Phu Quoc. Pirátské ostrovy, malé členité souostroví s klidným mořem a zelenými kopci, se teprve nedávno otevřely zahraničním cestovatelům.

Chci do Vietnamu !

Naplánujte mě prosím cestu.

Image

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy