Na co si dát pozor ve Vietnamu? Pravidla a zákony pro turisty cestující do Vietnamu.

13 zákonů, které musíte znát před cestou do Vietnamu.

Saigon Waterbus průvodce a itinerář

Saigon Waterbus: Průvodce a Itinerář

Saigonský vodní autobus by měl být na prvním místě v itineráři každého návštěvníka (i cizince) Ho Či Minova Města. Saigon Waterbus je bezkonkurenční způsob, jak si prohlédnout stále působivější panorama města, jak poznat jeho různé čtvrti a jak si užít poměr ceny a kvality.

Ostrov Phu Quoc nebo ostrov Con Dao?

Ostrov Phu Quoc nebo ostrov Con Dao?

Ostrovy Con Dao a Phu Quoc jsou dvě nejlákavější plážové destinace ve Vietnamu. Oba ostrovy se nacházejí jen kousek od Saigonu a oba nabízejí nádherné pláže a vnitrozemí pokryté džunglí.

23 Rozdílů mezi severním a jižním Vietnamem

23 Rozdílů mezi severním a jižním Vietnamem

Každý, kdo procestuje Vietnamu po celé jeho délce, si všimne mnoha změn ke kterým dochází v jednotlivých oblastech. Od krajiny přes jazyk, podnebí a kulturu, etiketu až po etnickou příslušnost: seznam je dlouhý a fascinující. Ať už jste cestovatel, expat nebo dokonce místní obyvatel, jedním z nejzajímavějších aspektů cestování po Vietnamu je pozorování a prožívání těchto změn.

Pití a noční život v Hue

Noční život v Hue - Průvodce

Huế a jeho poetická krajina byla po staletí útočištěm nejznámějších vietnamských historických osobností. Konfuciánští císaři, introspektivní romantici i historičtí revolucionáři zde nacházeli chvíle úniku – při oslavách nebo v zármutku – v bouřlivých i mírových obdobích dějin.

Zárodky Kachního vejce

Zárodky Kachního vejce.

Pokud máte rádi vejce, zamilujete si pravděpodobně kachní vejce (hột vịt lộn) také, protože jsou jednoduše řečeno "vaječnější" než běžná slepičí vejce. Nenechte se odradit názvem ani tím, jak vypadají: jedná se o skvělou, chutnou, výživnou a levnou svačinu u silnice, kterou najdete kdekoli ve Vietnamu.

Ostrovy Nam Du: Cestovní průvodce

Ostrovy Nam Du: Cestovní průvodce

Nam Du je třpytivé souostroví malých tropických ostrovů u jihozápadního pobřeží Vietnamu. Cestování na ostrovy Nam Du, které leží v klidných vodách Thajského zálivu, je stále ještě v plenkách. Ostrovy Nam Du, které teprve před několika lety objevili mladí vietnamští "instagramoví baťůžkáři", si získávají pověst plážového útočiště.

Ostrov Cat Ba a Halong Bay – Cestovní průvodce

Ostrov Cat Ba a Halong Bay Cestovní průvodce

Ostrov Cat Ba ležící v Tonkinském zálivu u severovýchodního pobřeží Vietnamu je oblíbeným cílem zahraničních i domácích turistů. Ostrov Cat Ba, který je zhruba stejně vzdálený od dvou největších průmyslových měst severního Vietnamu – Hai Phongu (na západě) a Ha Longu (na severu) - je přesto jednou z hlavních přírodních atrakcí země a součástí světoznámé zátoky Halong.

Ze Saigonu do Ha noi

Ho Či Minova silnice: Motocyklový průvodce ze Saigonu do Ha noi

Ho Či Minova cesta se rychle stává známou jako jedna z nejmalebnějších cest pro výlet na motorce v Asii. Přestože se nakonec bude táhnout od nejjižnějšího cípu země až k její severní hranici s Čínou, k dnešnímu dni je Ho Či Minova silnice plně zpevněná od Saigonu na jihu až po Hanoj na severu: téměř 2 000 km nepřerušené silnice, která protíná nejúchvatnější krajinu Vietnamu. Nejkrásnější scenérie najdete na centrálním úseku, kde se až k obzoru táhne krajina nekonečných vápencových hor pokrytých hustým rounem tropického deštného pralesa a rozčleněných průzračně modrými řekami: pokud pojedete jen po jedné části Ho Či Minovy cesta, určitě to bude tato. Níže najdete mého kompletního průvodce po Ho Či Minově cestě, včetně informací o trase, místech, kde se ubytovat a najíst, a věcech, které lze po cestě vidět a dělat.

Novinky do emailu

Nejnovější zprávy, články a zdroje za každý měsíc vám odešleme přímo na váš email.
We never spam. Read Privacy Policy