Počasí ve Vietnamu: Kdy a kam cestovat ve Vietnamu?

Počasí ve Vietnamu - Kdy cestovat do Vietnamu

Při plánování cesty do Vietnamu je důležitým faktorem počasí. Mnoho lidí se domnívá, že Vietnam je celoročně zalitý tropickým sluncem. Ale není tomu tak: Podnebí ve Vietnamu je složité, proměnlivé a podléhá dvěma monzunům, z nichž každý ovlivňuje různé části země v jiném ročním období.

V závislosti na regionu a měsíci se ve Vietnamu mohou vyskytovat horká a vlhká léta, chladné zimy, prodloužené období sucha, tajfuny a období nekonečného šedého mrholení v deltě Rudé řeky. Vietnam je dlouhá a úzká země, která se rozkládá jak v tropickém, tak v subtropickém pásmu. V některých částech země panuje mírné podnebí se čtyřmi různými ročními obdobími, v jiných částech jsou pouze dvě roční období: vlhké a suché. Ve stejném ročním období může v severních horách padat sníh a teploty se blíží k bodu mrazu, zatímco na jižních plážích si užíváte oblohy bez mráčku a denních teplot nad 30 °C. Bez ohledu na měsíc se však ve Vietnamu vždy najde vhodný region k cestování. Následující článek vám pomůže rozhodnout se, kdy a kam se vydat.

 

POČASÍ VE VIETNAMU

Osobní průvodce, kdy a kam vyrazit.

Níže jsem sepsal přehled povětrnostních podmínek v celé zemi pro každé čtvrtletí roku, včetně doporučení, kam se v jednotlivých obdobích vydat (a kde se naopak vyhnout). Ať už plánujete dobrodružství z jihu na sever, pobyt na pláži, průzkum hor nebo výlet na motorce, tento průvodce vám pomůže rozhodnout se, kdy a kam vyrazit. Mějte prosím na paměti, že výkyvy počasí jsou ze své podstaty nepředvídatelné: Snažil jsem se poskytnout přehled, ale samozřejmě nemohu zaručit, že podmínky budou přesně takové, jak je popisuji. Pro aktuální předpovědi počasí vřele doporučuji stránky Windy.com.

 

Leden, Únor, Březen 

 • Povětrnostní podmínky: jižní období sucha, severovýchodní monzun, severní zima a mrholení
 • Kam se vydat: jižní pláže a ostrovy, Střední vysočina, Ho Či Minovo město
 • Čemu se vyhnout: severní a centrální provincie a města

V prvních třech měsících roku vrcholí jižní období sucha, nádherné období teplého, slunečného a jasného počasí ve většině pobřežních a horských oblastí jižně od Nha Trangu na pobřeží a Buon Ma Thuot v horách. Je to ideální doba pro cestování, poznávání a užívání si jižních provincií Vietnamu. Mezitím však většina středních a severních oblastí země podléhá severovýchodnímu monzunu, který nastává, když ze Sibiře, Japonska a Korejského poloostrova vanou studené větry, které přinášejí dlouhá období ponurého, šedého, vlhkého a překvapivě chladného počasí. Oblíbená centrální města Hoi An, Danang a Hue mohou být v prvních měsících roku poměrně temná a ponurá. Dále na severu trpí oblast delty Rudé řeky – včetně Hanoje, zátoky Halong a některých částí severních hor – měsíci vytrvalého mírného deště a šedivé oblohy, známé za francouzských koloniálních časů jako "crachin" (mrholení). Na hornatém dalekém severozápadě a severovýchodě země se na nejvyšších vrcholcích, průsmycích a náhorních plošinách sousedících s Čínou tvoří mráz a na některých místech dokonce sněží.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? Od ledna do března se jižní provincie Vietnamu vyhřívají v jižním období sucha

Jižně od Nha Trangu se vietnamské pobřeží táhne na západ a chrání tak jižní provincie před chladnými větry a neklidným počasím severovýchodního monzunu. Od Nha Trangu až po ostrov Phu Quoc na nejjihozápadnějším cípu Vietnamu jsou podmínky vynikající: modrá obloha, teplé sluneční paprsky, relativně nízká vlhkost, ostré světlo a chladná rána a večery. To je ideální počasí na pláž. Na ostrově Phu Quoc je voda klidná, průzračná, příjemná a modrá. Totéž platí i pro sousední ostrovy a souostroví rozeseté ve vietnamské části Thajského zálivu, jako jsou Hon Son, Nam Du. Toto období je zdaleka nejvhodnější pro cestování po ostrovech nebo pro týdenní či dvoutýdenní ubytování na pláži. Na ostrovech Con Dao – daleko ve Východním moři – může až do února foukat silný vítr, který se však v březnu zmírní a souostroví vypadá svěže, zeleně, čistě a zářivě.

Pokud vás ostrovy nelákají, najděte si letovisko na některé z dlouhých písečných pláží a výběžků na pevnině, například Ho Tram, Mui Ne, Cam Ranh nebo Nha Trang. Pro neklidnější cestovatele je v tomto ročním období krásná projížďka na motorce podél jihovýchodního pobřeží. Spojte následující slavné kvarteto pobřežních silnic ze Saigonu až do Nha Trangu: Ocean Road, Sand Dune Highway, Dragons' Graveyard a Nui Chua Coast Road – tvoří dokonalý písečný, slaný a slunečný plážový road trip. Nekonečná modrá obloha a hřejivé sluneční paprsky na kůži mají v sobě cosi životodárného.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? Souostroví Nam Du: první měsíce roku jsou ideální pro objevování jižních vietnamských ostrovů

Chladné noci, nízká vlhkost a téměř žádné srážky dělají z jižního období sucha vietnamské "kempingovou výzvu". Postavte si stan v některém z mnoha kempů na jižním pobřeží mezi Saigonem a Nha Trangem nebo tábořte v divočině v borových lesích Střední vysočiny a na březích řek v jižních nížinách. Každoročně trávím svátek lunárního nového roku Tet (který obvykle připadá na konec ledna nebo únor) moto-kempováním v jižních provinciích, střídavě v horách a na pobřeží se svou motorkou a kempinkovým vybavením: je to jeden z vrcholů mého roku.

Období sucha na jihu je také nejlepším obdobím pro poznávání hor, náhorních plošin a lesů Střední vysočiny. Denní teploty v horách jsou minimálně o 10 °C nižší než na pobřeží, ale v noci klesají ještě více, někdy až na jednociferné hodnoty. Pobyt v útulném ubytování v bývalé francouzské koloniální horské stanici Dalat nebo poznávání rozlehlé a bohaté krajiny Střední vysočiny na motorce je skvělý způsob, jak strávit první čtvrtinu roku. Od ledna do března je vysočina suchá, úrodná a voní kávovým květem a dřevěným kouřem a světlo a barvy jsou ostré jako HD. A konečně, Saigon (Ho Či Minovo Město) je v prvním měsíci nebo dvou měsících roku nejlepší. Díky chladným ránům a nocím je město mnohem příjemnější a stravitelnější než v jiných ročních obdobích. V lednu se můžete procházet uličkami města, prozkoumávat jeho trhy nebo sedět na chodnících a vychutnávat si proslulé saigonské pouliční jídlo, aniž byste se cítili nepříjemně rozpálení.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? Středohoří (zejména na motorce) je na tom nejlépe v prvních měsících roku

Ačkoli se severním destinacím a motorkářským trasám v zimě obecně vyhýbám kvůli nízkým teplotám a bezútěšným podmínkám, je třeba říci, že mnoho lidí cestuje na sever v lednu a únoru a naprosto si to zamilují. I přes často sychravé a šedivé počasí v centrálních oblastech v tomto ročním období mají města jako Hue a Hoi An takové kouzlo, že mohou být i v neustálém mrholení naprosto okouzlující. Totéž platí pro Hanoj. Díky nižším teplotám je pěší prohlídka těchto měst mnohem lákavější než v parných letních měsících, kdy je město rozpálené. Netvrdím, že počasí v centrálních a severních oblastech je v tomto ročním období vždy špatné, nebo že byste tyto oblasti neměli od ledna do března navštěvovat. Ale pokud mám na výběr, raději se budu držet jihu a využiji období sucha.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu?Severní destinace mohou být pochmurné a překvapivě chladné během prvních pár měsíců roku
Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu?
Obecně se první čtvrtletí roku držte jižních destinací 

Duben, Květen, Červen 

 • Povětrnostní podmínky: sever a střed je jaro, jih "horké" období
 • Kam se vydat: severní hory, severní a centrální venkov, centrální města
 • Ho Či Minovo město a delta Mekongu

Když jižní období sucha dosáhne svého vrcholu, teploty na jihu začnou prudce stoupat: vlhkost stoupá, vzduch houstne a podmínky se stávají jako byste byli v sauně. Mezitím v severních horách a údolích a podél celého centrálního pobřeží začíná jaro: slunce opět začíná hřát a studené větry severovýchodního monzunu slábnou. Z vrcholků velehor a z nížinné delty Rudé řeky se zvedají šedé mlhy, vlhká krajina vysychá, kvetou květiny a začínají růst plodiny. Svěží, nové světlo ozařuje velkolepou severní krajinu a rozlehlé pláže v centru. Od dubna do června panují v jižních provinciích úmorná vedra, ale severní a centrální oblasti jsou relativně mírné.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Sin Ho Loop: jaro je krásné v severních horách

Na dalekém severu Vietnamu se z chladné a pusté zimy pomalu probouzí podmanivě krásná krajina Ha Giang. Skalnatá krajina vápencových vrcholků, které se zvedají a klesají jako zkamenělé vlny na rozbouřeném moři, není nikdy tak krásná jako na konci jara (duben-květen) nebo na konci léta (září-říjen). Neexistuje lepší doba pro projížďku legendární Extrémní severní motorkářské smyčky (i když ve vysokých průsmycích může být stále překvapivě chladno). Na západ od Ha Giangu se bývalá francouzská koloniální horská stanice Sapa, posazená na strmém svahu vysoko v mohutném pohoří Hoang Lien Son, vyhřívá v ostrém a jasném jarním světle. Ačkoli ve výšce 1 500 metrů nad mořem mohou být teploty ještě trochu chladné, je to nejlepší roční období pro návštěvu města Sapa, kochání se výhledy na hory, a dokonce i pro výstup na horu Fansipan, nejvyšší vrchol země, známý jako Střecha Indočíny. Chcete-li však skutečně poznat, jak velkolepá je krajina tohoto nádherného regionu, nasedněte na motorku a projeďte se po jedné z úchvatných severozápadních tras. Krajina na těchto trasách je v takovém měřítku, jaké se nikde jinde ve Vietnamu nevidí, takže se vyplatí vidět ji za jasného počasí: návštěva v období duben-květen zvyšuje tuto šanci.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu?
Slavné krajiny provincie Ha Giang jsou obvykle nejlepší na jaře 

Hanoj je krásná i na jaře, stejně jako nedaleká zátoka Halong a ostrov Cat Ba, proslulé džunglí obklopenými vápencovými krasy vystupujícími z klidného moře Tonkinského zálivu, nemluvě o stále oblíbenějších vápencových údolích v Ninh Binh. Ještě působivější jsou však podle mého názoru v tomto ročním období zelené krajiny přírodní rezervace Pu Luong, údolí Mai Chau a náhorní plošiny Moc Chau, které se nacházejí jihozápadně od Hanoje. V teplém a jasném dubnovém a květnovém počasí je nejlépe tuto zázračnou krajinu poznat při jízdě na motorce. Údolí zdobí rýžové terasy, na úbočích kopců šumí bambusové lesy a řeky, jezera a vodopády jsou čisté a průzračné, ještě nezkalené odtokem, který přijde s letními dešti. Tohle je nejkrásnější Vietnam.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Husté džungle a vápencové krasy zálivu Ha Long a ostrova Cat Ba vypadají na jaře skvěle

Pokud se přesunete na jih do centrálních oblastí, je duben až červen jedním z nejlepších období pro návštěvu mimořádných jeskynních systémů a krajiny Phong Nha. Phong Nha se může rovnat Ha Giangu, který se pyšní nejdramatičtějšími a nejúchvatnějšími scenériemi v zemi, a nabízí spoustu skvělých ubytovacích kapacit, kde se můžete ubytovat a zároveň prozkoumat četné přírodní zajímavosti. Toto roční období je obvykle sladkou tečkou mezi chladnou a šedivou zimou a silnými dešti a vysokými teplotami léta. Phong Nha nabízí nepřeberné množství skvělých výletů – dlouhých i krátkých, které můžete absolvovat na motorce nebo na kole. A konečně slavná trojice měst na centrálním pobřeží – Hue, Danang a Hoi An – je kolem dubna v nejlepším stavu: je zde teplo a slunečno, ale ne příliš horko, nebo vlhko. Tato tři města spojuje průsmyk Hai Van, pravděpodobně nejznámější silnice ve Vietnamu.

Vzhledem k obrovskému horku a vlhkosti mezi dubnem a červnem je obecně nejlepší vyhnout se v tomto ročním období pobytu v Saigonu, deltě Mekongu a na jižních plážích a ostrovech. Podmínky jsou sice suché, jasné a slunečné, ale kvůli horku je cestování poměrně vyčerpávající, zejména pokud pocházíte z mírného podnebí.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Pohled na Danang z poloostrova Son Tra: centrální města a trasy, které je spojují, jsou na jaře perfektní

Červenec, Srpen, Září

 • Povětrnostní podmínky: severní a střední vietnam je léto, jižní období dešťů a jihozápadní monzun
 • Kam se vydat: centrální a jihocentrální pláže, trasy z jihu na sever, části severní vysočiny.
 • Čemu se vyhnout: severovýchod, centrální vysočina, jižní ostrovy, Ho Či Minovo město

Letní měsíce přinášejí celé zemi horké, deštivé, parné a tísnivé počasí. Protože jsou však podmínky v červenci až září v celé zemi podobné, je to jedno z nejlepších ročních období pro cestování po celé zemi. Pro cestovatele, kteří chtějí během jedné cesty poznat všechny oblasti Vietnamu (například při cestě z jihu na sever), je to pravděpodobně nejlepší příležitost. Do jižních provincií dorazil jihozápadní monzun: pro všechny regiony jižně od Nha Trangu nastává období dešťů. Mezitím je v severních městech, na pláních a v deltách nesnesitelné horko a lepkavé počasí s častými přívalovými dešti, takže hory jsou lákavým útočištěm. Ve středních oblastech panují podobné podmínky jako na severu, ale díky dlouhému pobřeží a snadno dostupným horám je v této části země mnohem snesitelněji. I přes intenzitu veder a dešťů na většině území země v tomto ročním období je však samotný rozsah těchto povětrnostních podmínek atraktivní sám o sobě. Katedrální monzunová mračna nesoucí se nad krajinou, prudké deště, které zastavují rušná města, pláže, na které je písek příliš horký, než aby se na něj dalo vstoupit, úkryt před bouřkou pod banyánem, když se déšť přežene přes koruny džungle – to vše jsou vzrušující a exotické aspekty návštěvy tropické země. Monzun je zážitek.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Léto přináší po celé zemi silné monzunové deště

Jižní a centrální provincie Phu Yen a Binh Dinh – jedny z nejpřitažlivějších a nejzachovalejších pobřežních oblastí v zemi – jsou nejkrásnější v letních měsících. Toto pobřeží ukrývá četné písečné zátoky, tajné zálivy a malé ostrůvky. Na vrcholu léta působí prázdný horký písek, klidná modrá voda a jasná obloha vlídnou a jaksi nesmrtelnou krásou. V centru této pobřežní oblasti se nachází vzkvétající plážové město Quy Nhon, které se může pochlubit nejlepšími mořskými plody ve Vietnamu. A vynikající plážové podmínky se táhnou ještě dál po centrálním pobřeží, včetně ostrovů Tam Hai a Ly Son, dále pláže Tam Thanh jižně od Hoi Anu a dlouhých prázdných písečných úseků mezi Hue a Dong Hoi. Všechny tyto pláže jsou v horku jako stvořené k návštěvě.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Ostrov Tiny Dao Be u sopečných břehů Ly Son: centrální pobřeží září v letních měsících

Ve vnitrozemí je to skvělé roční období na prozkoumání dlouhého horského hřbetu, který tvoří centrální hranici Vietnamu s Laosem. Nádherné pohoří Trừong Sơn, které nabízí úlevu od horka na pobřeží, je pozoruhodně snadno dostupné: v mnoha případech je vzdáleno jen několik hodin jízdy západně od měst na centrálním pobřeží. Neexistuje lepší způsob, jak poznat tuto velkolepou krajinu než výlet na motorce. Horami středního Vietnamu prochází několik úžasných silnic: Západní Ho Či Minovu cestu – ohromující jízdu nejčistší a nejodlehlejší krajinou Vietnamu – lze zvládnout za pouhý den nebo dva. Je velká pravděpodobnost, že v tomto ročním období bude svítit slunce, takže řeky budou mít tyrkysovou barvu a budou neodolatelné pro koupání. Alternativou je kterákoli ze čtyř tras spojujících Hoi An, Danang a Hue, které jsou ideálními jednodenními výlety v sedle a každá z nich nabízí jiné scenérie. Nebo si vyberte ještě delší trasu přes vysočinu, jako je málo známá cesta Truong Son Dong nebo některá z tras ze Saigonu do Hanoje, která cestovatelům umožní sledovat, jak se země mění od jednoho regionu k druhému. Ať už jsou tyto cesty zalité sluncem nebo zahalené v mlze, všechny jsou v letních měsících vzrušujícím zážitkem.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Opravdu epické: projeďte se v létě po západní Ho Či Minově silnici – nebudete zklamáni

Tři hlavní centrální města Hue, Danang a Hoi An jsou fantastickými místy pro letní dovolenou. Díky vynikajícímu jídlu, místním plážím, historickým památkám a přátelským lidem si je snadno zamilujete. Jízda na kole kolem královských hrobek u Hue, toulky starými uličkami Hoi Anu, konzumace mořských plodů a užívání si městské pláže v Danangu a objevování zeleného a drsného poloostrova Son Tra by mohly cestovatele zaměstnat na celé týdny. Množství kulturních památek v těchto centrálních městech také poskytuje vítané rozptýlení od intenzity horka a deště. Koncem léta (v září) nastává na severu země období sklizně. V některých oblastech, například v Mu Cang Chai, jsou do strmých údolí a svahů hor vytesány tisíce rýžových teras. Když je rýže připravena ke sklizni, zbarví se do zářivé zlatohnědé barvy a vytvoří jednu z vizuálně nejúchvatnějších přírodních lokalit ve Vietnamu. Rýžové terasy si můžete prohlédnout nejen v Mu Cang Chai, ale také na některé ze severních motorkářských tras.

Cestování po jižních provinciích v období od července do září je sice vhodné, ale region není v nejlepší kondici. V Ho Či Minově Městě může být velmi mokro a příšerně vlhko, na jižních ostrovech v Thajském zálivu, jako je Phu Quoc, mohou být bouřky, v deltě Mekongu hodně prší a dochází k záplavám a v některých částech Centrální vysočiny, jako je Dalat, se mohou vyskytovat dlouhá období vytrvalého mírného deště a šedé oblohy.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Hue a další centrální města mají četné kulturní atrakce, které odvádějí pozornost od horka letních měsíců

Říjen, Listopad, Prosinec

 • Povětrnostní podmínky: severní Vietnam podzim, centrální část období dešťů, jižní Vietnam přechod do období sucha
 • Kam se vydat: Hanoj, severovýchodní hory, delta Mekongu, jižní ostrovy.
 • Čemu se vyhnout: centrální, severní a jižní pobřeží.

Poslední tři měsíce roku je nejlepší strávit v severních a jižních končinách Vietnamu. Na severu je to podzim s mírnými teplotami a relativním suchem. Na jihu je to konec období dešťů: lijáky jsou méně časté a ztrácejí na intenzitě, protože jihozápadní monzun slábne a oblast přechází na sušší počasí. Na centrálním pobřeží a přilehlých náhorních plošinách se však podmínky mění na šedivé, mrholící a ponuré: kdekoli od Nha Trangu až na sever k zátoce Halong se mohou vyskytnout dny s mizernou oblohou, která se jen nerada zvedá. V září a říjnu navíc nastává ve Vietnamu období tajfunů, kdy se od východu ženou silné bouře, které zasahují většinu pobřeží země, ale obvykle nejvíce centrální provincie. To může způsobit vážné záplavy ve městech i na venkově.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? Mírné, jasné podmínky na severovýchodě během podzimních měsíců

Na severovýchodě Vietnamu je krásné a příjemné počasí. Tato malá kapsa země (provincie Cao Bang, Lang Son a Bac Kan) je obecně cestovateli nedoceněná. Bohatě obdělávaná vápencová údolí, kde se zbarvené řeky klikatí kolem ospalých kamenných vesnic, jsou však stejně malebná jako všechny pohádkové verze vietnamského venkova. Po sklizni se rýžová pole zbarví do béžova, ale lesy jsou stále svěží a zelené. Vodopád Ban Gioc, jedna z nejpůsobivějších vietnamských přírodních památek, je v říjnu nejmajestátnější. Díky síti klidných vedlejších cest je na severovýchodě snadné sejít z vyšlapaných cest, zejména na motorce.

Říjen v Hanoji je krásný. Pryč je spalující horko a dusivá vlhkost léta: Říjen je teplý, jasný a mírný. Hanoj je skvělým městem pro pěší turistiku – jedině tak můžete ocenit mnoho vrstevnatost tohoto tisíciletého hlavního města – ale léto je na pěší turistiku příliš horké a zima příliš chladná a mokrá: podzim je ideální. Navštivte Hanoj v říjnu a určitě propadnete jejímu kouzlu.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Vodopád Ban Gioc: tato severovýchodní destinace je jednou z nejpůsobivějších přírodních atrakcí Vietnamu

Poslední čtvrtina roku je vhodnou dobou k prozkoumání vodních cest a měst v deltě Mekongu na jihu Vietnamu. Na konci období dešťů jsou kanály, řeky, kanály, mokřady a bažiny v deltě plné vody. Rýžová pole jsou zaplavená a ovocné sady hýří barvami. Města a městečka žijí – jako vždy v deltě – obchodem, jídlem a slavnostmi. Delta Mekongu je bohatá na kulturu, náboženství, historii, architekturu a kuchyni – je to místo, kam se můžete vydat na motorce. Navíc je delta také vstupní branou na jižní ostrovy, jako jsou Phu Quoc, Hon Son a Nam Du, kam jezdí časté osobní a automobilové trajekty. V říjnu je na těchto ostrovech období mimo sezónu: je to skvělá doba pro návštěvu před příjezdem turistů a zvýšením cen.

Počasí ve Vietnamu. Kdy vyrazit do Vietnamu? 
Pláž Cay Men: Vietnamské ostrovy v Thajském zálivu jsou v říjnu relativně prázdné: hlavní sezóna

Od října do prosince může být ve středním Vietnamu velmi ponuré počasí. Dlouhé písečné pláže v této oblasti jsou nádherné za slunečního svitu, ale ke konci roku jsou bídné za stálého jemného deště a šedé oblohy. Také ve vnitrozemí nejsou povětrnostní podmínky v centrálních oblastech příznivé. Například velkolepá krajina Phong Nha je často zaplavena, centrální města Hue, Danang a Hoi An mohou zažívat dny s mrholením, šedivou oblohou a poměrně nízkými teplotami. Kromě toho se od Východního moře k centrálním provinciím valí tajfuny, které obvykle předtím bičovaly Filipíny, nebo se ze severovýchodu snášejí do Tonkinského zálivu a pustoší Halongský záliv a Hanoj. Jih je obvykle ušetřen plného náporu těchto tajfunů (kterých je zde ročně kolem deseti), ale čas od času se některý z nich objeví přímo nad Ho Či Minovým městem jako vesmírná loď z filmu Den nezávislosti (1996). Závěr je, že pokud cestujete v období tajfunů, nezapomeňte sledovat varování před bouřkami. Dobrým způsobem je Windy.com: zobrazte si radarovou mapu Vietnamu a klikněte na filtr "Déšť, bouřky".

 

Podrobnější průvodce najdete ve formě eBook

Počasí ve Vietnamu

 

 

Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image

Related Articles

Monzunové deště ve Vietnamu

Monzunové deště ve Vietnamu