fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Nejlepší Phở v Saigonu?

Nejlepší Phở v Saigonu?
Nejznámější vietnamské jídlo phở je hovězí nudlová polévka, která se vyznačuje složitostí vývaru. Sever a jih se neustále přou o to, která polévka je v zemi nejlepší – tento spor většinou vyhrává sever, zejména proto, že právě odtud pokrm někdy na počátku 20. století pochází (i když o tom lze diskutovat). Pokud jde o mě, přestože že žiju více než deset let na jihu země, souhlasím s tím, že severní phở má navrch nad jižním. Hlavním důvodem je to, že severní vývar má větší hloubku a kouzlo než sladké, vodnaté verze, které najdete na jihu. Najít vynikající misku phở v Saigonu byl vždycky těžký úkol. Ačkoli nemohu tvrdit, že jsem ochutnal všechny phở ve městě, našel jsem jednu, o které mohu s jistotou říct, že je mou nejoblíbenější v Saigonu.
 
Phở Phượng se nachází v klidném zákoutí na ulici Hoàng Sa 25 ve čtvrti Saigon 1, naproti nově vybudovanému, stromy lemovanému břehu kanálu Thị Nghè. Phở Phượng se na toto místo přestěhovala před několika lety ze svého předchozího působiště na nedalekém kruhovém objezdu Điện Biên Phủ, kde fungoval 30 let. Díky více než generačním zkušenostem působí Phở Phượng klidným dojmem. Zvenčí se nijak neliší od podobných jídelen po celém Saigonu, ale když na vás poprvé dýchne sytá masitá vůně z bublajícího kotle s vývarem, prostě víte že vás čeká něco výjimečného.
Pro mě tato phở začíná i končí skořicí a badyánem: je to vůně, která vývaru dominuje od prvního okamžiku, kdy ji ucítíte. Je to chuť která vám zůstane v ústech ještě dlouho po skončení jídla. Ale i když jsou skořice a badyán hlavními tóny této mísy phở, doplňují je hlubší chutě, jako je hřebíček, zázvor, šalotka a samozřejmě hovězí maso. Jakmile přidáte koriandr, lístky bazalky, bylinky bahnatky vonné a stisknete limetku, vývar získá téměř léčivou kvalitu – hlubokou a uklidňující jako exotická tygří mast, který se roztírá, zahřívá a čistí vaše tělo.
 
Majitelkou je paní Phượng, statná, přísná žena ze severu, a zdá se že je na svůj produkt právem hrdá. Stejně jako všechny nejlepší podniky ve Vietnamu je i Phở Phượng rodinným podnikem a toto je jejich jediná prodejna: žádné další pobočky neexistují. Mísa phở zde stojí 45 000-60 000vnd (přes 2 dolary, což je na vietnamské poměry poměrně drahé). Otevřeno je celý den.

25 Hoàng Sa, Đa Kao, Quận 1, Thành phố Hồ Chí Minh

Podrobnější průvodce najdete ve formě eBook

Průvodce do Vietnamu
Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image