SALINDA RESORT - OSTROV PHU QUOC

SALINDA RESORT - OSTROV PHU QUOC

V hotelu Salinda Resort jsem se ubytoval a stále ho využívám i pro svoje klienty, jako v jednom z desítek mezinárodních hotelových řetězců, které si nárokují dlouhou písečnou pláž táhnoucí se podél západního pobřeží Phu Quocu. Jelikož jsem chtěl být někde kde je to pohodlné, prostorné a kde všechno funguje tak jak má. Resort to v tomto ohledu splňuje: bezvadně čistý, dobře udělaný, udržovaný, dobře vedený a luxusní. Během pobytu jsem se cítil pohodlně a produktivně a i od svých klientů mám jen dobrou zpětnou vazbu. Personál je vynikající a zařízení je skvělé včetně obrovského slanovodního bazénu. Různé možnosti stravování a pití, nepřetržitě otevřeného fitness centra, propracovaných lázní a dobře vybavených pokojů. Architektura je zajímavá (ne-li krásná) a nepůsobí jako nevýrazný špičkový business hotel. Pokud si to můžete dovolit Salinda resort je skvělý pro rodiny, páry nebo pro výjimečný víkend. Kvalita a úroveň jsou zde mnohem lepší než ve většině konkurenčních hotelů na tomto úseku pláže.

Salinda resort

MAPA - SALINDA RESORT PHU QUOC

Místo: Salinda resort je jedním z desítek špičkových mezinárodních hotelů, které se nacházejí na tomto úseku nejlepších nemovitostí na pobřeží, více než v polovině písečné pláže Long Beach (Bãi Trường) mezi městem Dương Đông a přístavem An Thới. Po silnici je resort vzdálen 10-15 minut od mezinárodního letiště Phu Quoc, 10 minut od hlavního města ostrova a 30 minut od lanovky na jižním cípu. Salinda zaujímá velkorysý kus jemného písku na západním pobřeží a nabízí skvělé západy slunce nad Thajským zálivem. Pláž je dlouhá a krásná místní život najdete podstatě hned přes silnici na hlavní ulici kterou lemují stovky různých restaurací a místních prodejen všeho možného.

Image

Pozemky a rozvržení resortu: Salinda je velmi velká, je to dobře navržený objekt, který není nijak zvlášť krásný ale je promyšlený, funkční a tu a tam má zajímavé a atraktivní architektonické prvky. Hlavní stavba je výšková budova. Ústředním prvkem resortu je mohutný centrální bazén, který se táhne až k pláži. Budova není zvenčí krásná, ale není to ani monstrum jako mnoho jiných luxusních resortů na ostrově. Celým resortem se táhne překrásná tropická zahrada až na samotnou pláž.

Image
Pláž, bazény a aktivity: Pláž je široká, dlouhá a písečná. Kokosové palmy se sklánějí nad vlnami a kvalita vody je v období sucha (listopad-duben) dobrá a klidná. Obrovský bazén zabírá centrální část zahrady resortu. Tělocvična funguje 24 hodin denně a lázně “Spa“ jsou údajně jedny z nejpropracovanějších na ostrově (i když já nejsem ten, kdo by to mohl posoudit, protože lázně obvykle nevyužívám). Resort pořádá spoustu aktivit pro děti a má dokonce vlastní školku, takže je to dobré místo pro rodiny. Kromě toho lze prostřednictvím resortu zajistit výlety kamkoli na ostrově a na malé souostroví na jihu.
Image
Pokoje a dekorace: V hotelu Salinda je k dispozici mnoho různých typů pokojů, ale většina hostů se pravděpodobně ubytuje v pokoji "Deluxe" s výhledem do zahrady směrem k silnici. Za cca 150 USD/noc (včetně snídaně) jsou pokoje Deluxe cenově nejdostupnější v celém hotelu, ale dostanete to za co si zaplatíte. Pokoje jsou velké (nejmenší začínají na 43 m2), pohodlné a velmi dobře vybavené: šatní skříň, kávovar na espresso, závěsy, balkón s výhledem na zahradu, centrálně ovládané lampové osvětlení, obývací část s pohovkou, samostatná dešťová sprcha, širokoúhlá televize a reproduktory Bluetooth. Barevné schéma je střídmé, zahrnuje světle hnědé a béžové tóny a ozdoby s motivy oceánu, jako jsou mušle a vlny. Vše je dokonale čisté, dobře vyrobené a udržované a vše funguje. Pokoje "Deluxe" se nacházejí v hlavním křídle resortu, zatímco dražší pokoje "Deluxe sea view" s mimořádným výhledem na moře. Třetím typem pokojů jsou vily, které stojí několik set dolarů za noc.
Snídaně, jídlo a pití: V hotelu Salinda je více různých provozoven s jídlem a pitím.
Vietnamská restaurace Salinda Restaurant se nachází ve spodní části objektu s výhledem na bazén a moře. Zde se také podává každodenní snídaně formou bufetu (v ceně pokoje). Snídaně jsou velmi dobré a řadím je asi jako nejlepší co jsem kdy ve Vietnamu měl, spadají tedy do mého "top 5".
Cyan Bar Vychutnejte si tropickou atmosféru obklopeni palmami se sklenkou exotického nápoje v baru u bazénu a odpočívejte na lehátku s výhledem na západ slunce. Azurová barevná paleta designových prvků se snoubí s jedinečným odstínem přírody ostrova Phu Quoc a představuje střed mezi modrou a zelenou. Nový jídelní lístek přináší kromě tradičního plážového komfortního jídla a talířů s čerstvými mořskými plody také zdravější zelené varianty a wellness směsi (vše z místních zdrojů).
Il Muro Italiano – tento italský prostor se vyznačuje odhalenými cihlami s ručně malovanou nástěnnou malbou, nebesky modrým stropem a barem z tmavého dřeva který působí rustikálně ale moderně. K dalšímu posílení tohoto vzhledu dominuje nábytek ve světle žlutých odstínech který je kompenzován výraznou ale vhodně rustikální červenou barvou stěn. Venkovní zahrada lemovaná vzrostlými ovocnými stromy zjemňuje lesknoucí se moderní okna od podlahy až ke stropu, abyste si mohli vychutnat večeři při svíčkách.
Pakka Indian
Obědvat zde znamená zažít stolování indických gurmánů. Prostor restaurace ozvláštňují starožitné mosazné sochy a umělecká díla, zatímco paví modré ozdobné talíře a ornamentální stínidla lamp umožňují vyniknout prostoru k sezení. Luxusní ručně malované tapety de Gournay okouzlují jemně zpracovaným ztvárněním hejn brilantně se lesknoucích ryb, ztělesňují klasickou nadčasovost bílých mramorových obkladů se zrcadlovou mozaikou a naplňují restauraci nádechem ostrovní atmosféry. Všechny pokrmy jsou servírovány v originálním indickém měděném nádobí na indickém hedvábném ubrusu s doteky zlata.

High Note Bar - Cigar lounge
V interiéru baru High Note Lounge se mísí moderní design s ostrovním dědictvím a venkovským prostředím, například s lustry v krabích sítích. Bronzové vzory v celém interiéru působí moderně a přitom dostatečně vřele a hluboce, aby působily útulně. Střípky barev byly přidány prostřednictvím měkkého nábytku a pruhovaných polštářů, které doplňují modernost místa.
Image

Shrnutí: Možná že můj pobyt v Salindě není úplně typický, protože resort navštěvuji hlavně při doprovodu svojich zákazníků. Líbí se mě ale prostor, lokalita, kvalita, čistota, profesionalita personálu a překvapilo mě, jak je hotel dobře navržen a atraktivní. Čekal jsem že bude působit nevýrazně a bez charakteru, ale architektura mi přijde zajímavá a estetika dobře vymyšlená.

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image