fbpx

Průvodce Do Vietnamu

TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City)

TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City)

Vždy, když cestuju do nového města, chci si nejprve najít dobré místo, někde vysoko, s krásným výhledem, odkud si mohu prohlédnout nové okolí. Další věc, kterou chci udělat, je oslavovat: koktejly na střeše spojují obojí.

Když jsem poprvé přijel do Saigonu – příští měsíc to bude 11 let – udělal jsem přesně tohle. Na nějakou dobu se střešní bary staly pravidelnou součástí setkání mých přátel – nikdo z nás by si takový luxus ve své vlasti nemohl dovolit, a i zde jsou dnes již drahé! Na oslavu jedenáctého výročí mého prvního drinku s výhledem ve Vietnamu vám přináším podle mě 5 nejlepších střešních barů v Saigonu.

008-2-copy-913x1024 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 
Nápoje s výhledem: Střešní koktejly v Saigonu

Saigon je centrem vietnamského hospodářského rozmachu: každý rok zde vyrůstají nové výškové budovy a pětihvězdičkové hotely. V horních patrech těchto budov se nacházejí stylové bary s výhledem na město, které uspokojují novodobé bohaté a zahraniční návštěvníky země. Vzhledem k tomu, že ceny nápojů jsou stále relativně nízké ( v porovnání se zbytkem světa ), jsou však koktejly na střechách dostupné pro cestovatele s jakýmkoli rozpočtem, zejména pokud využijete Happy Hours. A nejsou to jen nové monolity, které nabízejí drink s výhledem: koloniální hotely z dob, kdy byl Vietnam součástí Francouzské Indočíny, stále míchají koktejly za stejnými bary, které sloužily například Grahamu Greenovi a celé řadě slavných novinářů a fotografů v letech "americké války" (jak se zde "vietnamské válce" říká).

005-copy-3 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu Saigon: Mnohé z nových výškových budov

KRITÉRIA

Skutečně skvělý koktejl na střeše vyžaduje souhru několika faktorů. Jeden bar může mít nádherný výhled na město, ale slabé a vodnaté koktejly, jiný může mít silné drinky a dlouhou happy hour, ale interiér může připomínat kancelářskou kóji. Všechny střešní bary jsem posuzoval podle následujících kritérií:

liberty-central TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

VÝHLED: Všechna města, dokonce i Saigon, vypadají z výšky spořádaně: na úrovni ulice je Saigon chaotický a znečištěný, ale ze střešních barů lze rozeznat dlouhé bulváry lemované stromy, které rozdělují město na úhledné čtvrti, a řeku Saigon, která se klikatí směrem k moři (Jihočínskému moři). Pro mě dobrý výhled více než vynahradí všechny ostatní nedostatky, které bar může mít.

HAPPY HOUR: Když utratíte 5 až 10 dolarů za drink, časy a podmínky Happy Hour určují poměr ceny a kvality. Buy-one, get-one-free je dobrá nabídka, zlevněné nápoje v době mimo špičku - kdy by většinu lidí alkoholický nápoj by ani nenapadl - nikoli.

151739552 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

KOKTEJLY: Je ve vaší sklenici více ledu než alkoholu? Nebo byl barman tak štědrý v lihovinách, že máte pocit, že si musel splést láhev ginu s lahví limonády? Kvalita, síla a množství se v jednotlivých barech značně liší.

PROSTŘEDÍ: Střešní bar vytváří atmosféru a prostředí společně s výzdobou, hudbou, obsluhou a mnoha dalšími prvky. Je mi záhadou, když bar promyslí všechno – od nejmenších detailů interiéru až po prezentaci nápojů – a zkazí to tím, že pustí sentimentální balady Celine Dion a Westlife. Na Vietnam se (podle mého názoru neprávem) snáší spousta kritiky od expatů i turistů kvůli kvalitě služeb. Tyto bary jsou však – na vietnamské poměry – drahé a exkluzivní a moje očekávání a nároky se podle toho zvyšují. Nevrlá a neomalená obsluha je stejně špatná jako příliš pozorný personál, který sleduje každý váš pohyb.

The-Gin-House-best-bars-in-Saigon-coktails TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

TOP 5

5: THE GRAND HOTEL (Grand Café)
4: THE SHERATON HOTEL (vinárna Level 23)
3: THE MAJESTIC HOTEL (Breeze Sky Bar)
2: CHILL SKY BAR (AB Tower)
1: SHRI BAR (Centec Tower)

 

5: GRAND HOTEL – GRAND CAFÉ

Đồng Khởi Street, District 1; (++84) 8 3915.5555
 www.grandhotel.vn

Grand je hotel z koloniální éry, který byl otevřen v roce 1930. Původní křídlo je atraktivní budova na ulici Đồng Khởi. Tato ulice, formálně Rue Catinat, je ulicí, kde během svých dlouhých pobytů ve Vietnamu na počátku 50. let 20. století nějakou dobu žil spisovatel Graham Greene. Hotelu Grand se jen tak tak podařilo zachovat atmosféru minulosti. Moderní hotely se však na této centrální ulici plné butiků přetahují o místo a loni Grand otevřel nové křídlo: dvacetipatrovou budovu, která se tyčí nad původní. Na úrovni ulice se nové křídlo snaží zachovat koloniální atmosféru, ale celkově je k nerozeznání od jakéhokoli jiného moderního hotelu. Co však nové křídlo nabízí, je skvělý střešní bar!

071-copy-3 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Výhled: ★★★★★

Výhled je to, co dostává střešní bar v hotelu The Grand do mé Top 5. Jen málo míst v Saigonu, které má výhled na město a řeku: The Grand nabízí 360˚ panorama (nebo 3 600˚, jak vás informují jejich webové stránky!). Na západě vzlétají a přistávají letadla z mezinárodního letiště Tân Sơn Nhất, na východě se v docích vykládají tankery, na jihu se zvedají nové věžáky, v centru města a na severu se řeka Saigon klikatí směrem ke klidnému bohatému předměstí An Phú. Na střeše hotelu Grand si můžete prohlédnout topografii Saigonu.

048-copy-300x212 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Happy Hour: ★★

Happy hour v The Grand je buy-one, get-one-free na všechny koktejly. Zní to jako dobrá nabídka, ale probíhá pouze od 15:00 do 18:00, kdy je obvykle příliš horko na to, abyste mohli pohodlně sedět venku a užívat si výhled, a je to dobrou půlhodinu před západem slunce nad Saigonem. A co víc, za svůj volný koktejl si nesmíte vybrat jiný.

Koktejly: ★★★

Nápoje jsou přiměřeně silné a v nabídce je dlouhý seznam koktejlů, včetně všech klasických a spousty vlastních vynálezů hotelu The Grand. Vzhledem k tomu, že The Grand provozuje státní společnost Saigon Tourist (viz Ambience), snížil jsem svá očekávání ohledně kvality zdejších nápojů, ale přiznávám, že jsem byl příjemně překvapen.

035-copy-647x1024 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Atmosféra: ★★★

Jak již bylo zmíněno, The Grand je součástí impéria Saigon Tourist. Obecně je to známka střední třídy kvality za vysoké ceny a ambivalentní obsluhy. Bar je uvnitř, ale posezení je venku na dřevěné střeše. Stoly a židle jsou pohodlné. Obsluha je v pořádku. Střecha je díky své pozici ze všech stran velmi větrná – vánek v Saigonu je vždy úlevou a opravdu přispívá k pocitu, že jste "nad" městem. Z reproduktorů na palubě hraje špatná popová hudba – další znak Saigon Tourist. Zábradlí po obvodu baru je ve špatné výšce a při sezení brání ve výhledu – překvapivě je to chyba, které se dopouští mnoho střešních barů. Zážitek není – jako vždy u Saigon Tourist – víc než uspokojivý, ale výhled a vánek vytahují tento střešní bar nad obecný standard Saigon Tourist.

 

4: SHERATON – VINÁRNA NA PODLAŽÍ 23

88 Đồng Khởi Street, District 1; (++84) 8 3827 2828; www.sheratonsaigon.com/winebar

Růžová dvojčata hotelu Saigon Sheraton bývala jedním z charakteristických prvků panoramatu města. Dnes kolem nich vyrostly novější, vyšší a elegantnější budovy, ale stále z tohoto hotelu dýchá atmosféra exkluzivity. Ve vstupní hale a na porte-cochère je vždy cítit šum drahých aut, oblečení a kolínských vod, když se kolem recepce dostanete k velkým výtahům ze dřeva a mramoru a vyjedete do 23. patra.

Výhled: ★★★★

038-copy-2 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Vinárna Level 23 je jedním z nejvýše položených střešních barů v Saigonu. Není z něj nejlepší výhled, ale je velký! Samotná výška a měřítko jsou působivé. Jsou z něj vidět všechny památky v centru města, staré i nové: koloniální architektura jako Hôtel de Ville (nyní Lidový výbor) i moderní mrakodrapy jako Bitexco Financial Tower (známá jako Lotus Building), druhá nejvyšší stavba ve Vietnamu. Z takové výšky se vám naskytne pohled téměř z ptačí perspektivy na zdánlivě organický boj o přežití mezi budovami v centru Saigonu. Nízké a rozlehlé budovy minulosti bojují o prostor s novou a štíhlou architekturou současnosti. Je to velkolepý výhled, ale je to jen 180˚ a možná budete mít dokonce problém ho vidět! (Podrobnosti naleznete v části Atmosféra).

027-copy-4 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Happy Hour: ★★★★★

Happy hour v hotelu Sheraton je jeho největší předností: kupte si jeden, dostanete jeden zdarma na všechny koktejly a panáky mezi 16:30 a 18:30, sedm dní v týdnu, a máte na výběr zda si za svůj nápoj zdarma vyberete jiný! Načasování je ideální pro chladnější vzduch za soumraku a pro pozorování barev soumraku nad Saigonem. Jednou mi byl nápoj zdarma odmítnut, protože – než jsem dopil svůj první – bylo už po půl sedmé večer! Takže s objednávkou druhého nápoje nečekejte příliš dlouho!

Koktejly: ★★★★

Ačkoli je výběr ve srovnání s rozsáhlými nabídkami zdejších konkurentů omezený, zdejší koktejly jsou silné a dobré. Jedna runda (s druhým drinkem zdarma) je víc než dostatečná na to, aby se všechna blikající světla města zdála trochu rozmazaná.

Atmosféra: ★★★

008-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Přiznávám, že mám rád nevýrazný luxus, který nabízejí chytré mezinárodní hotelové řetězce, jako je Sheraton, ale k vinárně Level 23 to příliš nesedí. Bar je elegantní, vzdušný – díky velmi vysokým stropům – a čistý. Je to příjemné, ale trochu, no, nevýrazné. Bar a posezení jsou vlastně uvnitř, ale okna jsou velmi velká a mezi vámi a výhledem není žádné sklo. Je tu spousta zelených rostlin v květináčích, které vytvářejí "tropickou" atmosféru. Velkou chybou je však posezení. Místa, která chtějí všichni obsadit, jsou vysoké stoličky a stolky přímo u oken – těch je zde méně než 10. Všichni si však přejí, aby se na ně usadili. Pokud jsou tato místa obsazena, musíte se spokojit s nízkými židlemi, odkud můžete zahlédnout pouze vrcholky vyšších budov. I když si místo u okna zajistíte, ve výhledu vám bude nepříjemně bránit zábradlí, které je geniálně navrženo tak, že je přesně ve výšce očí sedícího. Často jsem vyděl, jak se zákazníci zvedají ze stoliček, aby viděli přes zábradlí! Další nevýhodou je (Grrrr!) hudba. Ačkoli je její hlasitost příjemnější než u většiny barů, výběr není podle vkusu každého (alespoň mého): při mé poslední návštěvě hráli těžkopádnou coververzi "Dancing Queen" (originál by byl dost špatný!). Obsluha je velmi dobrá, i když někdy trochu zbrklá.

 

3: MAJESTIC – BREEZE SKY BAR

1 Đồng Khởi Street, District 1; (++84) 8 3829 5517
 www.majesticsaigon.com.vn

6-Majestic-Hotel-image-11974-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Hotel Majestic je jedním z velkolepých koloniálních hotelů z dob, kdy v Indočíně vládli Francouzi. Byl postaven v roce 1925 a dnes se zdá, že je to zvláštní místo pro luxusní hotel: na rušné, hlučné silnici na břehu řeky, na konci ulice Đồng Khởi, daleko od centrální křižovatky poblíž opery, kde se nacházejí moderní luxusní hotely – jako Sheraton a Hyatt. V první polovině 20. století se však právě tady odehrávalo hlavní dění: v té době většina lidí přijížděla do Saigonu lodí, když se blížili k molu, hotel Majestic byl jednou z prvních budov, které viděli. V Breeze Sky Baru v 5. patře jsem si dal svůj první koktejl v Saigonu. Hledal jsem místo, které by splňovalo mé romantické představy o "starém Saigonu", které z velké části pocházely z románu Grahama Greena "Tichý Američan".

Pohled: ★★★★★

Výhled z hotelu Majestic je celý na řeku Saigon. Na rozdíl od jiných velkoměst postavených na vodní cestě, jako je Londýn, který se rozkládá po obou stranách Temže, Saigon zatím nezastavěl území na východ od své řeky. Zejména v noci to vytváří zvláštní efekt: západně od řeky je městská zóna s 9 miliony obyvatel, plná zářících světel a dopravy, východně od řeky je temná, prázdná, venkovská oblast s tropickou zelení. Nedávno otevřená dálnice Východ-Západ však nyní protíná tento zelený pás a během příštích 10 let se tato oblast promění ve "druhý Manhattan". Výhled z hotelu Majestic bych sice neoznačil za "hezký", ale je to všechno, jak jsem si kdy přál, aby vypadaly tropické asijské doky, rezavějící tankery brázdící hustou hnědou řeku, omlácené palmy naklánějící se přes okraj vody, občasný zvuk lodního klaksonu, když se loď odlepí od mola a míří do nějakého jiného exotického přístavu, kde jsem nikdy nebyl. Trávil jsem hodiny pohledem na tento pohled.

IMG_0206-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Happy Hour:

Přes všechnu romantiku spojenou s Grahamem Greenem, který si zde v 50. letech 20. století vychutnával koktejly, a s Thomasem Fowlerem – cynickým anglickým novinářem, který v Greenově románu "Tichý Američan" referoval o francouzsko-vietnamské válce pro deník Times. Který snil o happy hour v Majesticu, zatímco uvízl v nebezpečné venkovské provincii západně od Saigonu. Majestic dnes nemá žádnou šťastnou hodinku pro nehosty!

Koktejly: ★★★

Drinky tu nejsou tak špatné, jako bývaly. Ceny sice stouply a absence happy hour je prodražuje, ale nápoje jsou poměrně silné a je tu spousta osobytých koktejlů, jejichž názvy se snaží vystihnout romantiku spojenou s hotelem, jako například "Majestic By Night".

Atmosféra: ★★★★

045-copy-1024x845 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Některé z historických střešních barů v Saigonu, jako například Rex a Caravelle, tvrdí, že si zachovávají atmosféru minulosti, ale Majestic je jediný, který ji skutečně zachovává – i když Saigon Tourist dělá vše pro to, aby ji v některých případech vymazal. Breeze Sky Bar se nachází v 5. patře, což z něj dělá nejníže položený ze všech barů v této Top 5 (nedělejte chybu a nechoďte do M Baru, který je v 8. patře – i když to je také slušný bar s dobrým výhledem). Protože je Breeze Sky Bar obrácený k řece, vane do něj chladivý vánek (odtud jeho název). Prostor k sezení je prostorný a víceúrovňový. Dřevěné stoly a židle připomínající zahradní nábytek jsou dostatečně vkusné. K dispozici je vnitřní i venkovní posezení – to první je skvělé pro sledování bouřek v období dešťů, kdy zůstáváte pěkně v suchu. Nejlepší místa jsou hned nahoře: najděte schody, které vedou na malou mezaninovou terasu, a pak jděte o další patro výš, dokud už není třeba stoupat po žádných schodech. Tady nahoře je ticho a soukromí (většina lidí se neobtěžuje stoupat po schodech a z baru je sotva slyšet nevkusný hudební doprovod). Samotný bar je v klasickém stylu Art Deco se spoustou dřeva, mramoru a barevných skleněných panelů. Obsluha zde vždy trochu kolísala – personál je buď příliš pozorný, nebo vůbec žádný. Bohužel bar slouží ve většině jídelních časů jako bufet, což trochu snižuje atmosféru.

 

2: CHILL SKY BAR – AB TOWER

76 Lê Lai Street, District 1; (++84) 8 3827 2372
 www.chillsaigon.com/skybar.html

011-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Chill Sky Bar byl otevřen teprve nedávno, ale rychle se stal jedním z nejmódnějších míst v Saigonu, kde se lidé mohou blýsknout penězi. Nachází se v nejvyšším patře věže AB Tower na rušném rohu mezi baťůžkářskou čtvrtí Phạm Ngũ Lão a turistickou mekkou Bến Thành Market. Je to nejnovější bar v Top 5 a jediný, který má dress code: žádné šortky a žádné "pantofle" (pravděpodobně "žabky") - jinými slovy: "Žádní ošuntělí baťůžkáři! Přestože to zní trochu snobsky, bar je velmi přívětivý. Nápoje, výhled a celkový vzhled jsou skvělé – stojí za to se přezout ze sandálů do bot.

005-copy-3 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Pohled: ★★★★★

Chill Sky Bar nabízí jiný pohled na město než předchozí tři bary, které se všechny nacházejí v okolí ulice Đồng Khởi. Na vrcholu AB Tower se ohlížíte směrem k velkým hotelům a kancelářským budovám saigonské finanční čtvrti: je to skvělý průřez všemi velkými stavebními projekty, které za posledních deset let změnily panorama města. Nejlepší částí výhledu je kruhový objezd Bến Thành, který je pěkně zarovnaný s raketovou budovou Bitexko (druhou nejvyšší stavbou Vietnamu). V dopravní špičce je kruhový objezd fascinujícím kolotočem červených koncových světel a bílých reflektorů, který se točí jakoby ve víru, který k sobě přitahuje veškerou dopravu a pak jednotlivá vozidla náhodně vyplivne zpět do ulic. Další dobrý výhled je na samotný bar: barevně proměnlivá elipsa umístěná na plošině těsně u okraje, takže se zdá, že se vznáší nad městem.

Happy Hour: ★★★★

Chill Sky Bar má ve všední dny od 17:30 do 20:00 koktejly, pivo a finger food za poloviční cenu. Načasování je dobré a díky kvalitě jídla a pití je to slušný poměr ceny a kvality. Přijďte sem brzy, abyste si mohli sednout s výhledem a sledovat hypnotický příliv a odliv saigonské dopravní špičky.

018-2-copy-6-1536x299 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Koktejly: ★★★★★

Nápoje jsou zde velmi dobré, silné a obzvláště chutné. Nápojový lístek je krátký, protože jsou v něm uvedeny pouze jejich speciální koktejly – obsluha baru předpokládá, že znáte klasické koktejly natolik, že jste si je zapamatovali, stačí požádat o jakýkoli koktejl a oni vám ho připraví.

Prostředí: ★★★

008-2-copy-913x1024 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Chill Sky Bar dobře drží hranici mezi exkluzivitou a otevřeností. Futuristický eliptický bar, slabé osvětlení a dress code ve mně zpočátku vyvolávaly pocit, že se vměšuji do životního stylu někoho jiného, ale personál je velmi vstřícný a dobře vyškolený a netrvá dlouho, než se usadíte a budete se cítit příjemně. Protože je však podnik velmi oblíbený, většinu prostoru v baru si často rezervují soukromé oslavy. Může se stát, že se omezíte na malou část, nebo vás dokonce odmítnou, pokud je celý podnik obsazený. Zavolejte si předem a ověřte si to. Uvnitř je výzdoba plná polštářů a útulnosti, ale venku (což je to pravé místo) je minimalistická, štíhlá a elegantní: vysoké stoly se světlými deskami jako by vyrůstaly z podlahy jako nějaká mimozemská rostlina. Stoličky jsou bohužel poněkud nepohodlné a samozřejmě se neubránily hudbě – tentokrát trendovějšímu žánru, ale stejně se zdá zbytečné mít vůbec nějakou hudbu, když vás baví neuvěřitelný výhled. Upozornění: těhotné ženy nesmějí na terasu.

 

1: SHRI BAR – CENTEC TOWER

72-74 Nguyễn Thị Minh Khai Street, District 1 (hranice s District 3); (++84) 8 3827 9631
 www.shri.vn

 078-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Shri je elegantní, ale neokázalý, moderní a pohodlný bar na větrné terase pod širým nebem v horní části věže Centec Tower v okrese 1. Je to střecha situovaná kousek za centrem města. Shri byl otevřen teprve před pár lety, ale je z něj cítit zavedená atmosféra, která mi připomíná koloniální hotely. Na rozdíl od Chill Sky Baru je to místo, kde máte pocit, že se můžete zdržet. Nebýt jedné velké, ale odstranitelné nevýhody (viz Happy Hour), byl by Shri mým jednoznačným číslem 1 mezi střešními bary v Saigonu. Takhle je Shri na stejné úrovni jako Chill Sky Bar.

Výhled: ★★★★★

Výhled na jih a východ města zahrnuje všechny slavné budovy minulosti i současnosti – Palác sjednocení, katedrálu Notre Dame, náměstí Kumho Plaza, budovu Bitexco k visutému mostu Phú Mỹ přes řeku Saigon. Nachází se také přímo nad Parkem sjednocení, což je pěkná zelená plocha plná velkých tropických stromů. Stejně jako u baru Chill Sky Bar nebrání výhledu skleněné zábradlí, takže si ho můžete vychutnat i vsedě.

053-copy-1024x525 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Happy Hour:

Žádná není! Proč? Důvodem je, že Shri je především restaurace, ne bar. Ale jistě, kdyby zavedli šťastnou hodinku mezi 17. a 19. hodinou, mohli by snadno konkurovat takovým podnikům, jako je Sheraton a Chill Sky Bar. Koneckonců většina zákazníků, kteří přijdou na večeři, by tak stejně učinila až v 19 hodin a někteří zákazníci, kteří přijdou na happy hour, by mohli zůstat i na večeři! Šťastná hodina by také mohla pomoci zviditelnit Shri – většina mých přátel o něm nikdy neslyšela.

060-copy-640x604 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Koktejly: ★★★★

Nápoje jsou stejně silné – ale ne tak pěkně prezentované – jako v Chill Sky Baru. Je tu velký výběr a některé zajímavé nálevy, například z citronové trávy.

050-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu 

Atmosféra: ★★★★★

Venku na dřevěné terase jsou stoly a židle rozmístěné kolem stromů frangipani, oba stromy mají nádherné voňavé květy, které provoní vzduch. Jsou tu malé živé ploty a nízké pouliční lampy, což vše naznačuje, že jste na úrovni země, dokud nezahlédnete město rozprostírající se pod vámi. Je to intimní místo, a když jsem tam byl, ozýval se tu dokonce zpěv ptáků (v Saigonu vzácný). Zařízení je příjemné a neokázalé. Uvnitř je vše příjemné a velmi tmavé. Mnoho stolů je od 19 hodin rezervováno pro hosty na večeři, takže se sem snažte dostat dříve a měli byste být schopni vyjednat si posezení u jednoho z rezervovaných stolů, dokud hosté nepřijdou: personál je přátelský a ochotný. Kupodivu si nevzpomínám na žádnou hudbu (což je dostatečný důvod, aby se tento bar stal číslem 1), ale možná se mýlím, pamatuji si jen zpěv ptáků.

 

Stojí za návštěvu.

V Saigonu je mnoho dalších střešních barů, některým z nich se dostává více pozornosti, než si zaslouží. Zde je několik populárních míst, která se nedostala do mé Top 5:

 

THE REX HOTEL – Rooftop Garden Bar: ★★

141 Nguyễn Huệ Street, District 1; (++84) 8 3829 2185
 www.rexhotelvietnam.com

 photo-17-copy-1024x867_1 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Tento bar má skvělou polohu na hlavní křižovatce v centru Saigonu. V 60. a 70. letech 20. století byl bar Rex Rooftop Garden jedním z oblíbených míst pro pracovníky médií a vojenský personál, kteří se zde scházeli, aby popíjeli a povídali si během válečných let (ačkoli tehdy to nebyl hotel). Podle mého názoru však jeho dnešní pověst přežívá pouze díky jeho "romantickým" asociacím s vietnamskou válkou. Obsluha není nic moc, výzdoba se pohybuje mezi kýčem a noblesou, míchané nápoje zde nejsou až tak kvalitní (někteří z mých přátel by možná nesouhlasili) a z některých míst je špatně vidět. Má však velmi dlouhou happy hour: Vždy od 17 do 22 hodin, 7 dní v týdnu. Ale vzhledem k tomu, že nápoje jsou zlevněné pouze o 15 %, není to dost na to, aby mě to nalákalo k návratu.

 

THE CARAVELLE HOTEL – Saigon Bar: ★★★

19-23 Lam Sơn Square, District 1; (++84) 8 3823 4999
 www.caravellehotel.com

 052-2-copy-274x300 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Další přeceňovaný střešní bar s válečnými asociacemi, Saigon Bar v hotelu Caravelle, je známý jako místo, kde jste mohli "sledovat válku", která probíhala nad řekou, zatímco jste seděli v bezpečí a popíjeli koktejly. Výhled a koktejly jsou skvělé, ale já osobně se u baru nedokážu ohřát. Stejně jako Rex, i výzdoba působí zmateně: je to nóbl, nebo koloniální? Údajně se jedná o bar s historií, ale já zde nemám pocit minulosti. Mají tu skvělou happy hour: kupte si jednu, dostanete jednu zdarma, 7 dní v týdnu, od 16 do 21 hodin!

 

HOTEL CONTINENTAL: ★★

132-134 Đồng Khởi Street, District 1; (++84) 8 3829 9201
 www.continentalhotel.com.vn

 046-copy-640x536 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Hotel Continental nemá střešní bar, ale měl by ho mít. Je to atraktivní koloniální budova na skvělém místě přímo naproti opeře. Je zde spousta skutečného historického kouzla – mnohem více než v nedalekých hotelech Rex a Caravelle – a je to místo, kde si Fowler (anglický novinář v románu Grahama Greenea "Tichý Američan") dával čaj. Přál bych si, aby majitelé (opět Saigon Tourist!) přestavěli malou střešní terasu – a možná i rohovou ložnici v horním patře – na bar. Pořádně provedený by vynikal nad konkurencí v této oblasti. Bohužel, zatím je k dispozici pouze kavárna v přízemí, restaurace na náměstí (které má spoustu kouzla) nebo bar Starry Night v prvním patře – příšerný název pro příšerný bar.

 

WINDSOR PLAZA HOTEL – Top of the Town Bar: ★★

18 An Dương Vương Street, District 5; (++84) 8 3833 6688
 www.windsorplazahotel.com

 036-2-copy TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Tento bar se nachází ve čtvrti 5 na rozhraní China Town a má dobrý 360˚ výhled, který je však značně zakrytý zábradlím a zdmi. Raději si sedněte k oknu uvnitř restaurace než venku u baru. Nápoje jsou O.K. a v rámci happy hour (od 17 do 19 hodin, 7 dní v týdnu) je na dlouhém seznamu různých koktejlů a piv nabídka buy-one, get-one free. Příšerná hudba – živá i reprodukovaná – znepříjemňuje pobyt příliš blízko baru: Obvykle si přesunu stůl a židle na terasu, dál od hudby, kde si mohu v klidu vychutnat výhled.

 

ALTO HELIPAD BAR – Budova Lotus (Bitexco Financial Tower): ★★★

2 Hải Triều Street, District 1; (++84) 8 6291 8752
 www.cirrussaigon.com/alto.html

 068-copy-899x1536 TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City) - Čech ve Vietnamu

Bitexco – Lotus Building (jak se jí běžně říká) byla v letech 2010 až 2011 krátce nejvyšším mrakodrapem ve Vietnamu. Je to elegantní a štíhlá skleněná věž, která definuje panorama města. Byla navržena tak, aby svými jemnými překrývajícími se vrstvami připomínala lotosové poupě. Myslím, že vypadá skvěle (ze správného úhlu!). Za drahých 10 dolarů se můžete dostat na vyhlídkovou terasu ve 49. patře, ale lepší nápad je utratit stejné peníze za koktejl v nově otevřeném baru Alto Helipad v 52. patře. Bar se tak jmenuje kvůli obrovské přistávací ploše pro vrtulníky, která v tomto patře vyčnívá z budovy Lotus. VIP hosté se prý do baru dostanou přímo vrtulníkem (nikdy jsem to nevyděl)! Od 17:00 do 20:30 zde probíhá happy hour, kdy jsou vybrané nápoje zlevněny přibližně o 20 %. Průměrná cena jednoho nápoje je 150 000VNĐ (7 USD). Výhled je panoramatický a velkolepý.

 

TOP 5: Střešních barů v Saigonu (Hồ Chí Minh City)

 

 Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z mých eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image