Zpřístupnění informací a zřeknutí se odpovědnosti

Zpřístupnění informací a zřeknutí se odpovědnosti
Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Účelem této stránky je sdělit vám, čtenářům, jakým způsobem získávám příjmy ze svých webových stránek a zda/jak vás to může ovlivnit nebo ovlivnit obsah, který vytvářím. Cílem této stránky je také objasnit, do jaké míry nesu odpovědnost za obsah těchto webových stránek a za reklamu, která je na nich umístěna. Následující prohlášení nakonec odhalují proces, díky němuž Čech ve Vietnamu zůstává svobodný a nezávislý a zároveň generuje můj osobní příjem. Také si můžete určitě všimnout že nejsem žádný spisovatel a rozhodně ne češtinář, občas (více či méně) se může vloudit nějaká ta chybička za kterou se předem omlouvám.
(Přečtěte si, prosím, obě prohlášení o zveřejnění informací a prohlášení o vyloučení odpovědnosti, protože spolu úzce souvisejí).
 
ZVEŘEJŇENÍ:
 
Svobodný a nezávislý:
Čech ve Vietnamu je bezplatný, nezávislý online zdroj informací o Vietnamu. Prvních pár let – od roku 2020 do roku 2022 po více jak 10ti letech strávených ve Vietnamu - jsem jediným tvůrcem obsahu celého webu, to se může ale do budoucna změnit. Čech ve Vietnamu je hluboce osobní pohled na Vietnam. V důsledku toho jsou všechny myšlenky, pohledy, názory, rady, doporučení a recenze na tomto webu moje vlastní nebo přispívajících kamarádů či cestovatelů. Za nic z toho, co napíšu, nikdy nedostávám přímou platbu. Platím si sám a moje nezávislost je pro práci, kterou vytvářím, prvořadá.
 
Reklama:
S rozvojem webu se pro mě provozování Čech ve Vietnamu stalo zaměstnáním na plný úvazek, a to i nákladným. Proto je pro mě nezbytné tyto webové stránky zpeněžit, abych je mohl udržet v chodu. Chci to však dělat způsobem, který nepodkopává důvěryhodnost mých stránek, nezneužívá důvěru, kterou jsem si u čtenářů vybudoval, ani neohrožuje mou nezávislost. Proto jsem na svém webu zavedl osobně vybranou reklamu založenou na obsahu a členství na stránkách, abych pomohl financovat práci, kterou dělám. To znamená, že reklamní bannery, které vidíte na webu Čech ve Vietnamu, nejsou náhodné, neosobní zprávy od nerelevantních firem, které vám servíruje Google Ads nebo podobné algoritmy generující reklamu. Naopak, všechny mé reklamní bannery souvisejí s nezávislým cestovním poradenstvím, které poskytuji ve svém obsahu, a nabízejí relevantní služby spojené s mými průvodci a recenzemi, jako jsou půjčovny motocyklů a zájezdy, cestovní kanceláře, dopravní společnosti, stravovací a nápojové podniky, hotely a pohostinství nebo podniky zaměřené na komunitu emigrantů. Toho dosahuji osobním výběrem každého inzerenta na svých stránkách: Schvaluji pouze inzerenty, o kterých se domnívám, že budou mé čtenáře zajímat nebo z nich budou mít užitek, nebo s nimiž mám nejlépe osobní zkušenost. Na těchto reklamách vydělávám prodejem prostoru na svých stránkách pro zobrazení bannerů. Domnívám se, že je to vynikající a poctivý způsob, jak zpeněžit své stránky, aniž by byla ohrožena jejich nezávislost, a aniž by byli uvedeni v omyl moji čtenáři.
 
Můj obsah není ovlivněn reklamou, kterou na svých webových stránkách uvádím. Naopak, inzerenti chtějí umístit své bannery vedle mého obsahu, protože je relevantní pro jejich produkt nebo službu. Nejsem, a nebudu mít žádnou povinnost psát příznivě o produktech nebo službách mých inzerentů. To je jasně uvedeno ve smlouvě o reklamě, se kterou musí všichni inzerenti souhlasit před umístěním svých bannerů na mé webové stránky. Pokud budu psát kladně nebo záporně o některém z výrobků nebo služeb, které jsou na mých stránkách inzerovány, bude to odrazem mé osobní zkušenosti nebo používání jejich výrobku nebo služby, a nikoli proto, že jsou mými klienty.
 
Přestože se snažím, aby všechny služby a produkty, které na těchto stránkách inzeruji, nabízely spolehlivou a vynikající kvalitu, nemohu zaručit, že tomu tak bude. Abych se ujistil, že na stránkách Čech ve Vietnamu jsou inzerovány pouze ty nejlepší služby a výrobky, vyzývám své čtenáře, aby se podělili o své vlastní zkušenosti – ať už pozitivní nebo negativní – s čímkoli, co inzeruji.
 
Partnerské programy:
Další způsob, jak zpeněžuji stránky, je využití určitých affiliate programů. Stejně jako u reklamy používám pouze affiliate programy, které souvisejí s mým obsahem, jsou užitečné pro mé čtenáře a se kterými mám osobní zkušenost a které sám pravidelně používám. V současné době používám tři různé partnerské programy: Agoda (pro rezervaci hotelů), 12go.asia (pro rezervaci dopravy) a Amazon (pro nákup knih). V každém z těchto případů, pokud si rezervujete hotel nebo dopravu nebo si koupíte knihu prostřednictvím mých webových stránek, získávám malou provizi buď od Agody, 12go.asia nebo Amazonu. Ve všech případech to jasně uvádím. Použití některého z těchto partnerských odkazů je totiž pro čtenáře jedním ze způsobů, jak aktivně podpořit Čecha ve Vietnamu. Stejně jako v případě reklamy nejsem nijak placen ani nejsem povinen propagovat nebo psát pozitivně o kterékoli ze společností, jejichž partnerské programy využívám.
 
V případě Agody ji používám k rezervaci hotelů ve Vietnamu i v zahraničí již řadu let. Je rychlá, snadná, efektivní a často (zejména při rezervaci hotelů vyšší kategorie) levnější než ceny v na místě. Mám pocit, že možnost rezervovat hotely přímo z mých stránek je pro mé čtenáře pohodlným a cenným doplňkem.
 
V případě 12go.asia ji používám k rezervaci dopravy ve Vietnamu i v zahraničí již několik let a vždy jsem byl s jejich službami spokojen. Snadno se používá, je dobře organizovaná a má skvělý zákaznický servis. Opět mám pocit, že možnost rezervovat si dopravu – letadla, vlaky, autobusy, lodě – přímo prostřednictvím mých webových stránek je pro mé čtenáře pohodlným a cenným doplňkem.
 
V případě Amazonu jej již dlouhou dobu používám k nákupu knih a elektronických knih do svého Kindlu. V současné době využívám partnerský program Amazon Associates pouze na jedné ze svých stránek: na mém seznamu četby o Vietnamu a recenzích knih, kde jsou nezávislé recenze více než 50 knih o Vietnamu. Opět se domnívám, že pro čtenáře je obzvláště výhodné, když si mohou koupit knihy přímo ze stránky, na které jsem je recenzoval. (Amazon vyžaduje, abych přesně toto prohlášení zveřejnil: Jako spolupracovník Amazonu vydělávám z kvalifikovaných nákupů).
 
Hodnocení hotelu:
Na webu Čech ve Vietnamu hodnotím všechny standardy ubytování od kolejí za pár dolarů na noc až po luxusní plážové útočiště za několik set dolarů na noc. Všechny mé recenze ubytování jsou 100 % nezávisle prozkoumány a financovány: Nikdy nedostávám žádné dary zdarma ani žádné platby výměnou za pozitivní recenze nebo výpisy. V tomto ohledu neexistují žádné výjimky.
 
Sponzorovaný obsah:
Na webu Čech ve Vietnamu není žádný sponzorovaný obsah. Každý, kdo vám tvrdí opak, je buď špatně informován, nebo vás záměrně uvádí v omyl pro účely, které zná jen on sám. Nikdo mi neříká, o čem a jak mám psát. Všechny mé průvodce a recenze jsou nezávisle zkoumány a financovány. Nikdy nedostávám žádné dary zdarma výměnou za pozitivní recenze nebo výpisy. Píšu pouze o místech, která jsem osobně navštívil, nebo o produktech, které osobně používám.
 
Byl jsem tam, udělal jsem to:
Nikdy nepíšu o něčem, kde jsem sám nebyl, co jsem sám neochutnal, nejedl nebo kde jsem sám nepobýval. Pokud je to na Čech ve Vietnamu, pak jsem tam byl, sám to udělal, sám to jedl nebo sám to použil.

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI

Přesnost a aktualizace:
Snažím se udržovat veškerý obsah aktuální a co nejpřesnější. V rozvíjejícím se Vietnamu se však věci rychle mění: hotely se otevírají a zavírají, silnice se mění, pouliční prodejci se stěhují, ceny rostou. Všechny informace, které na těchto stránkách zveřejňuji, jsou v době psaní přesné, ale některé věci se v době, kdy je čtete, určitě změní. Čtenáři se mohou podívat na začátek každého příspěvku a zkontrolovat, kdy byl poprvé zveřejněn/posledně aktualizován, aby mohli posoudit přesnost informací. Kromě toho vyzývám čtenáře, aby se vyjádřili ve spodní části příspěvků nebo mi napsali e-mail, pokud vědí o nějakých změnách, které mohou mít vliv na obsah mých článků a průvodců.
 
Názory a stanoviska:
Na těchto stránkách sdílím své vlastní zkušenosti, názory a rady. Názory a postoje vyjádřené v mých příspěvcích jsou mé vlastní a stejně jako osobní názory kohokoli jiného se mohou v budoucnu změnit. Možná mi kavárna, která mi jeden rok připadala cool, bude příští rok připadat konformní, nebo možná výlet podél pobřeží, který mi jeden rok připadal velkolepý, bude příští rok připadat všední. Možná jsem jeden rok napsal oslavnou recenzi na místní barbecue restauraci, ale příští rok se ze mě stane vegetarián. Stát se může cokoli. Mám právo změnit názor: názory na těchto stránkách nejsou pevně dané. Stejně jako všichni ostatní jsem v procesu vývoje. Moje hodnoty, myšlenky a názory se mění. Proto některé názory, které jsem vyjádřil v minulých článcích, průvodcích nebo recenzích, nemusí nutně odpovídat mým názorům v současnosti. Mějte to prosím na paměti při čtení obsahu na stránkách Čecha ve Vietnamu.
 
Komentáře:
Povolím a aktivně podporuji komentáře k mým příspěvkům a stránkám. Osobně sleduji všechny komentáře na svých stránkách, takže prosím, aby se vaše komentáře týkaly tématu, nebo pokud to není něco, co by si měl každý přečíst, napište mi raději e-mail. Komentáře, které považuji za hrubé, vulgární, urážlivé, irelevantní nebo neužitečné, nebudu schvalovat. Nejsem zodpovědný za názory a stanoviska jiných komentářů na mých stránkách než těch, které jsem napsal já sám v reakci na ostatní.
 
Jízda na motocyklech:
Velká část těchto webových stránek se zaměřuje na výlety na motorkách po Vietnamu. Doporučuji čtenářům, aby využili příležitosti jet ve Vietnamu na motorce, protože to považuji za zdaleka nejlepší způsob, jak poznat a užít si zemi: podle mého názoru je to jeden z největších cestovatelských zážitků, které můžete v současné době kdekoli na světě zažít. Ve svých průvodcích na motorce nabádám k opatrné jízdě a dodržování pravidel silničního provozu. Jízda na motorce ve Vietnamu má však svá nebezpečí. Pravidla silničního provozu a obecná kultura jízdy ve Vietnamu se pravděpodobně velmi liší od vaší domovské země, a proto představují hrozbu pro vaši bezpečnost. Z právního hlediska musíte mít pouze přilbu a místní řidičský průkaz. Ostatní bezpečnostní vybavení však v současné době není zákonem vyžadováno, a proto je technicky nepovinné. Například nejste ze zákona povinni nosit vhodnou jezdeckou obuv, jezdecké rukavice nebo chrániče loktů a kolen. Pokud se však rozhodnete jezdit s touto bezpečnostní výbavou, nepochybně to velmi zvýší vaši ochranu.
Nejsem zodpovědný za to, jak budete ve Vietnamu jezdit na motorce nebo jakou bezpečnostní výbavu se rozhodnete nosit. Doufám a očekávám, že každý, kdo se na základě informací na těchto webových stránkách rozhodne podniknout cestu po Vietnamu na motorce, tak učiní s opatrností, respektem a náležitou péčí. Pokud se vám stane nehoda, je velmi nepravděpodobné, že se na vás bude vztahovat cestovní pojištění; pokud se dostanete do problémů s dopravní policií, je velmi nepravděpodobné, že budete mít nějaký právní základ, na jehož základě byste mohli vyjednávat. Pokud dojde k menší kolizi a nemáte na sobě dostatečné bezpečnostní vybavení, je vysoce nepravděpodobné, že vaše tělo bude při nárazu chráněno. Na těchto webových stránkách podporuji a propaguji výlety na motorce ve Vietnamu, ale nenesu odpovědnost za způsob jízdy, legálnost vaší jízdy na motorce ve Vietnamu ani za jakékoli negativní důsledky, které mohou vyplynout z vašeho rozhodnutí jet na motorce ve Vietnamu: činíte tak na vlastní nebezpečí a s vědomím možných nebezpečí.
 
Reklama:
Přestože inzeruji pouze služby a produkty, které považuji za užitečné, relevantní k mému obsahu a nabízející kvalitní služby a produkty mým čtenářům, nemohu zaručit, že budete mít stejný pocit, a nejsem zodpovědný za jakékoli negativní zkušenosti, které můžete mít při jejich používání. Můžete mi pomoci udržet reklamu na Čech ve Vietnamu pro čtenáře přínosnou tím, že se o své vlastní zkušenosti s nimi – pozitivní či negativní – podělíte v e-mailu na mou adresu. Pokud si například půjčíte motorku od některé ze společností, které inzeruji, dejte mi vědět, jaká byla služba.
 
Znovu publikované články:
Některé z mých článků jsou znovu publikovány na jiných webových stránkách (ať už s mým souhlasem nebo bez něj). Pokud se tak stane, nenesu již žádnou odpovědnost za obsah, jak je uveden na těchto webových stránkách, i když je jeho původním zdrojem Čech ve Vietnamu.
 
Odpovědnost:
Jako webová stránka nabízející osobní cestovní rady a doporučení, co dělat a vidět, kde se ubytovat a najíst, a jaké dopravní prostředky použít, očekávám, že mnoho mých čtenářů bude v té či oné formě využívat mých rad. Přesně k tomu slouží Čech ve Vietnamu. Nicméně (a omlouvám se za přísný právní tón následujícího prohlášení, ale je to nezbytný prvek stránky s prohlášením o vyloučení odpovědnosti), za žádných okolností nenesu přímou ani nepřímou odpovědnost za jakoukoli ztrátu nebo škodu, která vám byla způsobena nebo údajně způsobena v souvislosti s využíváním jakýchkoli rad, zboží nebo služeb, které získáte z mých webových stránek nebo z reklamy na mých webových stránkách.
Doufám, že po přečtení těchto prohlášení o zveřejnění informací a vyloučení odpovědnosti budete pokračovat ve čtení, užívání si a využívání rad a zdrojů na webu Čech ve Vietnamu, abyste si pobyt ve Vietnamu co nejvíce zapamatovali. Máte-li jakékoli další dotazy, napište mi prosím na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkuji vám, že čtete Čecha ve Vietnamu, a děkuji za vaši trpělivost při procházení tohoto prohlášení o zveřejnění informací a prohlášení o vyloučení odpovědnosti.
Průvodce do Vietnamu

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image