Ulice Bui Vien a její historie

Ulice Bui Vien a její historie

Ulici Bui Vien se taky říká ulice pro batůžkáře, a je přímo v centru Saigonu. Najdete zde mnoho levných restaurací, barů, obchodů se suvenýry, hotely a ubytovny. Co je Khao San Road pro Bangkok, je Bui Vien pro Saigon.

Tato turistická oblast v Saigonu se skládá ze zhruba čtyř ulic a několika malých propojených uliček. Protože se jedná o srdce centra města (okres 1), je snadné se sem dostat pěšky nebo taxíkem a téměř všichni obyvatelé této oblasti mluví anglicky. Nesčetné bary a hospody jsou plně obsazeny již brzy večer, od 18:00 hodin a zůstávají otevřené až do 2:00 nebo dokonce déle.

Obsah.

Historie ulice Bui Vien
Pěší zóna Bui Vien
Noční život na Bui Vien
Ubytování
Jídlo

Historie ulice Bui Vien.

Bùi Viện (1839–1878) byl prominentní vietnamský reformátor a diplomat konce 19. století, který sloužil pod dynastií Nguyễnů. Byl považován za první osobu z Vietnamu, která vycestovala do USA.

Ulice Bui Vien a její historie

V předchozím století žili v Saigonu (Ho Či Minovo Město) dva významní velcí  mafiánští  bratři v Sai Wong Cai a Ba The, kteří se navzájem dělili o oblasti rozkládající se od ulice Le Lai, ulice Pham Ngu Lao po trh Dan Sinh. V letech 1950 až 1951 velký požár spálil celý slum nacházející se právě v oblasti Bui Vien. Později zde investoři vystavěli nové budovy na stávajících pozemcích. Důvodem, proč se toto místo stalo populárním mezi renomovanými umělci a novináři, bylo to, že v té době bylo v oblasti velké divadlo/kino (Nguyen Vao Hao Cinema). Pobliž ulice Pham Ngu Lao, jsou ulice De Tham a Do Quang Dau, kde se nacházelo mnoho tiskáren. Na této ulici, naproti trhu Thai Binh, byla řada novinových stánků. Většina z nich byla právě v okolí tiskáren, s celou řadou novinářů a umělců, kteří si vyměňovali vnitrostátním zprávám a následně publikovali do mezinárodního deníku. Novináři používali pro toto místo frázi „Mezinárodní křižovatka“ jako symbol místních denních schůzek. Za dob války ve Vietnamu se na ulici De Tham začali také scházet američtí vojáci ať už na výbornou kávu anebo pár lahví piva.

Před devadesátými lety nebylo na této ulici nic zvláštního, byla to normální silnice, kde žili lidé svým vlastním životem. Od „renovace“ v roce 1986, kdy vláda povolila mezinárodní obchod a otevřela hranice Vietnamu více pro zahraniční investice a cestovní ruch, to byl okamžik, kdy ulici začali navštěvovat první turisté.

Aby splnily požadavky zahraničních turistů, začaly se zde objevovat stále více hotely a restaurace. V roce 1993 zveřejnil slavný cestovní průvodce „Lonely Planet“ ulici Bui Vien a představil ji tak cestovatelům po celém světě. Byl to milník, který během 20 let dostal vše na zcela novou úroveň a proměnil ulici v multikulturní oblast plnou hluku a nekonečných večírků.

Pěší zóna Bui Vien.

Ulice a uličky kolem Bui Vien se dnes stala turistickou čtvrtí plnou restaurací, kaváren, hotelů, ubytoven, barů a hospod.

Ulice Bui Vien a její historieO víkendu, pouze večer, je na ulici Bui vien zakázán veškerý motorový provoz a ulice se mění v pěší zónu. Bez provozu je zde atmosféra nejlepší. Ale i přes všední dny i v noci jsou ulice tak zaplněné, že motorky a auta zde velice často uvíznou v zácpě. Dlážděné chodníky slouží k rozšíření restaurací a barů a lidé používají tedy spíše silnici k procházkám. Taxi, hlavně v noci vás často odmítnou dovézt přímo na ulici Bui vien, ale vysadí vás hned poblíž, aby se vyhnuli dopravní zácpě.
Ulice Bui Vien a její historie

Noční život na ulici Bui Vien.

Na ulici je večer vždy rušno potkáte se zde s ostatními cestovateli, místními obyvateli a umělci kteří zde vystupují například s ohněm, tancují a zpívají. Na začátku večera si můžete sednout na okraj silnice na plastovou židli s pivem v jedné ruce a na druhé straně jíst jídlo ze stánku s pouličním občerstvením.
Ulice Bui Vien a její historie
Později večer můžete navštívit jeden z barů. Bary a hospody jsou roztroušeny po celé oblasti, ale ty na Bui Vien jsou pro většinu cestovatelů nejatraktivnější.

Ulice Bui Vien a její historie

Nejlepší bary a kluby.

 • Whisky & Wares: Pro stylové turisty s batohem na zádech, aby si užili živou pouliční scénu u piva Saigon nebo některé z likérů.
 • Donkey Bar: Třípatrový bar s egyptskou tématikou. Je tu příjemná atmosféra s balkony s výhledem na ulici Bui Vien.
 • Boheme Pub: Je v malé uličce, ale hospoda je každou noc narvaná a o víkendu si musíte rezervovat místa. Přestože hospoda není velká, hudba je zde vynikající.
 • Sahara beer club: Tento pivní klub má pivní zahrádku a různé nápoje s DJ vystoupeními každý večer.

Ulice Bui Vien a její historie 

Střešní bary.

 • The View: Dejte si drink na střeše hotelu Duc Vuong, známý jako nejdostupnější střešní bar ve městě. Je to dobré místo, pokud si chcete sednout někam kde je trochu klidněji a s výhledem na panorama města.
  Ulice Bui Vien a její historie

Tipy

 • Skryjte dobře své cennosti. Každý den zde lidé přicházejí o své fotoaparáty, telefony atd.
 • Muži, kteří prodávají drogy na rozích jsou všichni notoričtí podvodníci.
 • Existuje zde i tajná policie, buďte tedy alespoň trochu diskrétní.
 • Ceny si domlouvejte vždy předem pokud není k dispozici nápojový lístek.
 • Marihuana je nezákonná, ale lidé ji zde otevřeně kouří.

Oblast batůžkářů má také poněkud skrytou část "červených luceren" s mnoha bary a hostesky, masážními salony s „extra“ službami. Stačí se projít po ulici a pokud uvidíte, že se při chůzi na vás usmívá větší počet krásných dam postávajících před dveřmi, je pravděpodobné, že jste v „této oblasti“. Více jsem tohle popsal v článku Průvodce nočním životem v Saigonu.


{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=b2UeqNqDpdo&t=68s{/youtube}

Ubytování.

Existuje zde mnoho dobrých ubytoven a penzionů, které jsou docela obstojné, přátelské služby a dobré pro cestovatele s malým rozpočtem. Najdete zde pokoje nebo dorms za méně než 10 $ / noc.

 

Co je zde dobrého?

 • Spousta levného ubytování.
 • Jste uprostřed dění nočního života.
 • Prohlídky/aktivity vždy zahrnují vyzvednutí z této oblasti.
 • Blízko autobusového nádraží.

Co není tak dobré?

 • Velmi rušná a hlučná oblast, zejména v noci.
 • Žádné luxusní ubytování zde nehledejte.


Hotely blízko ulice Bui Vien.

 • Hong Kong Kaiteki hotel: kapslový hotel.
 • Tripwriter Hotel & Bistro: malý a roztomilý hotel v centru města s betonovou zdí a zelenou zdí, která odráží atmosféru Saigonu z devadesátých let.

Ubytovny poblíž ulice Bui Vien.

 • New Saigon hostel: Čisté pokoje, a kromě toho řada vynikajících kaváren a restaurací.
 • Lily’s Hostel: V klidné uličce z Bui Vien, abyste mohli uniknout šílenství na ulici a nemuseli chodit nikam daleko.
 • Bui Vien Hostel: Ne přímo na ulici Bui Vien ale vhodný pro ty, co se chtějí vyspat trochu v klidu.


Jídlo.

Můžete se zde najíst velmi cenově přijatelně, vyjde vás to na cca 100-200 000 VND (5–10 USD), za tuto částku dostanete slušné jídlo včetně pití. Možnosti se pohybují od vietnamských, indických, italských až po čínské a západní kuchyně.

Ulice Bui Vien a její historie 

Pouliční jídlo na ulici Bui Vien.

Na ulici Bui Vien najdete také spoustu pouličního jídla. Jedná se o malé pouliční stánky s několika nízkými stoly a stoličkami, kde se můžete někdy najíst za méně než 1 dolar. Obzvláště populární jsou stánky s grilovaným masem a smoothie.

Ulice Bui Vien a její historiepouliční jídlo v ulici Bui Vien

Doporučené restaurace.

 • Restaurace Garlik De Tham: Velmi dobré tradiční vietnamské jídlo.
 • Five Boys Number One: Malý koktejlový bar v úzké uličce, který vyrábí ovocné smoothie bez přidaných sladidel nebo vody. Možnost výběru ovoce.
 • Pepperonis: Specializuje se na italské jídlo.
 • La Casa: Hospoda, ale s dobrým jídlem. Ať už hledáte mexické, španělské, italské nebo thajské jídlo, vždy si zde vyberete.
 • Bún Bò Huế Nam Giao: Vyzkoušejte hovězí nudlovou polévku Hue, uvedenou jako jedno ze 100 nejlepších asijských jídel.
 • Five Oysters: autentická vietnamská kuchyně.

Berte na vědomí, že tahle část města je tak frekventovaná, restaurace a bary se zde mění na denním pořádku, že nejspíše za dobu, než jsem napsal tenhle článek se některá restaurace mohla zavřít a na jejím místě dnes stojí úplně něco jiného.

 Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋

 

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xPkQuRxISHE{/youtube}

 

Napište do komentářů Vaše zážitky pokud již nějaké máte.

cover_URN25CBBH Zárodky Kachního vejce. - Čech ve Vietnamu

 

Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

 

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image