fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Kde je Nguyen Hue Coffee Apartment? – Jedinečná budova v centru Saigonu.

Kde je Nguyen Hue Coffee Apartment? – Jedinečná budova v centru Saigonu.

Pokud hledáte nejlepší fotogenická místa v Ho Či Minově Městě, nikdy nevynechejte 60 let starou budovu na pěší ulici Nguyen Hue č. 42. Nově předělaná ulice v centru Ho Či Minova Města se nachází přímo v centru okresu 1. Kavárenská apartmánová budova na adrese 42 Nguyen Hue je přímo uprostřed ulice mezi řekou Saigon a radnicí.

Co promění tak zastaralou budovu v nejmódnější místo v celém Saigonu? Je to dokonalá kombinace mladistvé atmosféry Saigonu s nadčasovou nostalgickou krásou díky níž budova č. 42 vyniká mezi ostatními místy. Vydejte se sem zachytit ty nejlepší scény v Saigonu na svůj Instagram, nakupovat, dokud nepadnete a naplnit své chuťové buňky nekonečným jídlem a kávou. Tento článek vás provede půvabem tohoto místa a odnesete si spoustu doporučení pro zábavné aktivity které můžete dělat, když jste právě v Saigonu.

 

Historie apartmánu Nguyen Hue Cafe

Od 60 let staré budovy po nejlepší adresu na pěší ulici Nguyen Hue.

Budova č. 42 okouzlí návštěvníky na první pohled svou slavnou historií. Ve vietnamské válce kdy byl Saigon hlavním městem jižního Vietnamu, v devítipatrové budově Na ulici Nguyen Hue 42 sídlilo díky centrální poloze mnoho vysoce postavených vládních úředníků včetně Truong Buu Khanha – prvního tajemníka vietnamské ambasády ve Washingtonu a také nespočet amerických vojenských poradců.

 

Když přišel pád Saigonu v roce 1975, zděné budovy pomalu mizely. Jak se Vietnamu ve světové ekonomice daří, mrakodrapy stoupají stále výš, aby zabraly oblohu Ho Či Minova Města, což ze starého činžovního domu udělá trpaslíka mezi obry. Po desetiletích čas poznamenal každý roh budovy č. 42, od spoře osvětleného vchodu s propletenými elektrickými dráty, až po žluté cihlové zdi, s oprýskanou barvou a kroutící se schodiště ve francouzském stylu. Každý nádech uvnitř budovy vám dává tak silný nostalgický pocit z chaotické doby.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Budova obnovila svou slávu nečekanou událostí v roce 2015. Kvůli vysokému nájemnému v centru města upřely zrak malé kavárny a módní butiky ke staré budově č. 42. Budovu rychle zasáhla vlna rekonstrukcí, když byla Nguyen Hue Walking Street otevřena veřejnosti, budova č. 42 se také stala virální na sociálních sítích pro svůj zcela nový vzhled: moderní komplex plný téměř 30 kaváren, módních butiků a dalších nezávislých obchodů z nichž každý má jedinečný koncept a atmosféru hodnou fotky na Instagram. Budova zapojuje stovky místních lidí a turistů každý den od rána do úsvitu a nyní je považována za nejlepší adresu na pěší ulici Nguyen Hue.

 

Jakmile se sem vydáte, připravte se že budete zmatení, jelikož 1. patro je obsazeno výhradně Fahasou – renomovaným řetězcem knihkupectví ve Vietnamu. Malý vchod je vlevo od knihkupectví. Nyní se zmáčkněte, abyste sei protlačili mezi motorkami a proudem lidí kteří proudí dovnitř a ven z budovy. Návštěvníci se mohou buď toulat patro po patře po kamenném schodišti, nebo zaplatit 3 000 VND za použití výtahu. Vzrušující oblast začíná ve 2. patře.

 

Mezi 3 sekcemi budovy je část A, kde se nachází většina obchodů díky dobrému výhledu na pěší zónu Nguyen Hue a řeku Saigon. Sekce B je o něco skrytější než sekce A, ale stále přitahuje velké množství podniků díky prostorným apartmánům. Obyvatelé zůstávají v sekci C, protože byty nejsou vhodné pro rekonstrukci.

 

Zatímco většina obchodů má otevřeno každý den od 8:00 do 22:00, nejrušnější je v budově večer. Je to nejlepší čas, kdy je  vidět budovu zářící v krásném světle z balkonů a dekorativních billboardů. Pokud chcete prozkoumat každý kout budovy může to trvat většinu dne. Abychom vám ušetřili čas, zde je seznam toho, co návštěvníci obvykle při návštěvě budovy dělají od nejčastějších aktivit až po ty neočekávané.

 

Nejlepší instagramové kavárny v 42 Nguyen Hue Apartment

Ať už jste fanouškem fotografování, nebo se jen chcete podělit o krásné prázdninové okamžiky na sociálních sítích, budova č. 42 je pro vás místo které musíte navštívit. Není přehnané říci, že budova je plná poznání hodných Instagramu. Nejfotografovanější místo není nikde uvnitř, ale vnější pohled na celou budovu při pohledu z pěší ulice Nguyen Hue, a to zejména v noci, kdy se budova třpytí ve světle luceren, jen tak visících žárovek, neonů, billboardů a ozdobných cedulí. Díky krychlovému rámu s rovnoměrně čtvercovými balkony, vypadá budova jako čokoládová krabička plná chutí a stylů.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Uvnitř budovy je možné spatřit umělecké dispozice od rozmazaných dlážděných chodeb, zašlých okenních rámů až po rezavé dveře do bytů. Než se usadíte v kavárně, udělejte si na chodbě pár fotek. Nejdoporučovanějším místem je chodba 4. patra, kde uprostřed budovy kvete malá tropická zahrada. Nebo se vydat do 6. patra, kde budete obklopeni atmosférou Hoi An s jasně žlutými stěnami a visícími lucernami podél celé chodby. Dokonce i vestibul výtahu se může stát moderním pozadím s různými nápisy, billboardy a mapami podlaží.

Nguyen Hue Coffee Apartment 42 

Nyní musíte udělat těžké rozhodnutí, a to do kterého podniku se vydat, protože všechny obchody v budově č. 42 si zaslouží pochvalu za estetický interiér. Mezi nejznámější kavárny pro instagramery patří Partea, The Maker Concept a The Letter Cafe. Partea je klasická anglická čajovna která splní sen každé dívky o životě na zámku s královskou výzdobou, zatímco industriální výzdoba The Maker Concept se zaměřuje na elegantní, moderní a poněkud minimalistický styl. Jinak pojďte do The Letter Café, abyste zůstali v klidné oáze uprostřed chaotického Saigonu, díky elegantní výzdobě ovlivněné Hoi An.

 

Po návštěvě krásných obchodů a kaváren doporučených výše vyjdeme na balkony a prohlédneme si je. Odtud získáte přehled o rušné pěší ulici, řece Saigon v nedohlednu a některých ikonických mrakodrapech Ho Či Minova města. Buihaus Coffee & Workshop v 7. patře nebo Boo Café v 9. patře jsou nejčastěji navštěvovány pro své prostorné a široké balkony, které jsou vhodné pro vytvoření dobré fotografie.

 

Nejlepší kavárny v Cafe Apartment

Co lidi na č. 42 tak nadchne je, že areál nabízí zákazníkům na jednom místě různé nápoje s různou chutí. Najdete zde lidi kteří každý den zaplňují místa v těchto kavárnách, většinou se jedná o mladé lidi, kteří si chtějí nejen dát dobrý drink ale také hledají chladné místo, kde by se mohli scházet stýkat se a randit.

 

Pro milovníky kávy budete mít možná problém vybrat si kavárnu, protože každý podnik má své typické nápoje, které si nechcete nechat ujít. Chcete-li ochutnat kávu v saigonském stylu, vyzkoušejte Sai Gon Oi v 5. patře. Tento obchod má několik různých verzí ikonické ca phe sua da (saigonská ledová mléčná káva). Malý detail který si v tomto obchodě oblíbilo mnoho zákazníků jsou roztomilé jmenovky nalepené na vašem šálku kávy. Obchod nabízí také lehké dezerty, ale věřím že skutečným důvodem k návštěvě jsou nápoje.

 

Na stejném patře najdete Nau Saigon Café, skvělé místo, kde můžete ochutnat jedinečnou vietnamskou kávu, jako je například vaječná káva, káva s pěnovým mlékem, nebo kokosová káva. Egg Coffee je ve Vietnamu docela známá a stojí za vyzkoušení pro všechny nováčky. Neváhejte s bizarní kombinací rozšlehaného žloutku navrstveného na černou kávu.

Nguyen Hue Coffee Apartment

Tip pro instagramové nadšence: Podívejte se na Thinker & Dreamer ve 4. patře. Nápoje v tomto podniku jsou známé tím, že jsou často publikované na Instagramu. Pokud v nabídce vidíte malou ikonu fotoaparátu, znamená to že nápoje jsou „dobré na focení“. Jejich nápoje sahají od klasické kávy, jako je espresso nebo cappuccino, až po další oblíbené nápoje, jako jsou džusy a čaj. Kombinace jejich chutí a vzhledu za tu cenu stojí.

 

Pro milovníky čaje jsou zde dvě adresy které byste v této budově neměli minout: Partea ve 4. patře a Orientea v 7. patře. Partea je považována za pohádkový dům uprostřed tohoto tropického města. Zákazníci jsou zde hluboce okouzleni královským prostředím podniku, kromě širokého výběru čajových příchutí. Můžete si dokonce vybrat svůj vlastní čajový šálek z obrovské expozice vintage nádobí v obchodě.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Orientea, jak již název napovídá je místem, kde můžete ochutnat orientální čaje, převážně z Japonska a Číny. Obchod získává pozitivní recenze na klidnou atmosféru a jedinečné, jemné čajové příchutě. Je to ideální místo pro nalezení klidné chvíle nebo pro vychutnání japonského čajového obřadu.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Chcete-li zchladit saigonské horko, nezapomeňte se podívat na Mango Tree ve 3. patře a ochutnat nejdoporučovanější nápoj podniku: Mango Snowflake – známý korejský nápoj/dezert zvaný bingsu, vyrobený z ledové třísky přelité ovocem, sirupem a kondenzované mléko. Dezert je pověstný tím, že se při prvním soustu rozplyne v ústech. Když sníte plnou misku bingsu, budete se třást zimou i v horkém dni. Jiná místa Saigonu mohou nabízet také bingsu, ale tahle je pozoruhodná speciálními příchutěmi od kávy, bublinkového mléčného čaje, až po durian.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Cafe Apartmán doporučení jídla

V budově č. 42 je méně restaurací než kaváren, ale téměř všechny mají pozitivní ohlasy na kvalitu a služby. Jedna věc je jistá, ať už máte rádi východní nebo západní kuchyni, budova č. 42 má vše.

 

Začněte ve 2. patře v Poke Saigon, kde najdete chutné havajské mořské plody. Toto je první restaurace v Ho Či Minově Městě, kde se podává Poke – oblíbený předkrm havajské kuchyně složený ze syrových ryb, salátu, zálivek a omáček, který chutná čerstvě a zdravě. Tato restaurace je díky své rozmanité nabídce vhodná pro jakékoli jídlo za den. Kdo má vegetariánskou nebo bezlepkovou dietu, může si snadno vybrat pokrm z mnoha možností. Skvělá věc v Poke Saigon, kterou mnoho zákazníků miluje je, že si můžete vytvořit svou vlastní chuť poke z neomezeného množství polev a omáček.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Ve 3. patře je to pravé místo pro lidi, kteří hledají evropskou kuchyni, Dosh a Downtown Steakhouse. Dosh je perfektní pekárna pro vaše mlsné jazýčky. Jejich koblihy musíte vyzkoušet když jste zde, protože mají neuvěřitelně jemnou chuť. Kromě koblih se velmi doporučují freak shakes, a to jak pro chuť tak pro vzhled, který lze samozřejmě dát na Instagram také. Od svého otevření je Dosh jednou z předních pekáren v Saigonu a získala velkou pozornost. Downtown Steakhouse je méně známý, ale všechny recenze o této restauraci jsou komplimenty za jejich chutné jídlo. Jak již název napovídá, hlavním jídlem restaurace jsou americké steaky a grily, které uspokojí váš vkus a vizi. Downtown Steakhouse s vynikajícím jídlem, skvělým venkovním prostředím, ochotným servisem a dostupnou cenou stojí za návštěvu, zvláště vhodný pro randění a večery pro milence.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Pro fanoušky italské kuchyně zamiřte do 8IELTS Café ve 4. patře. Dobrý výhled a umělecká výzdoba s krásnými nástěnnými kresbami je nejvýznamnějším prvkem 8IELTS. Nabídka se skládá z obecných italských jídel, jako je pizza a těstoviny. Cena a zákaznický servis v této kavárně dostávají smíšené recenze, ale v průměru jsou stále přijatelné. Je dobré si poznamenat, že 8IELTS nabízí každou středu velkorysý týdenní slevový program a restaurace často pořádá večery s živou hudbou.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Pokud máte dost západního jídla, hledejte Michi Sushi v 7. patře. Jejich nabídka pokrývá širokou škálu japonské kuchyně včetně sushi, sashimi (lahůdka vyrobená ze syrového nakrájeného masa nebo ryb a podávaná se sójovou omáčkou), teriyaki (pečené nebo grilované maso s polevou z mirinu, sójové omáčky a cukru), udon (japonské nudle) a některé západo-japonské kombinované pokrmy. Jídlo v Michi Sushi je chváleno pro svou čerstvost a jemnou přípravu. Cena je přiměřená s častými slevovými programy, díky čemuž je Michi Sushi jedním z nejrušnějších míst v budově č. 42.

 

A konečně pro ty kteří chtějí vyzkoušet vietnamské jídlo, Saigon Vieux ve 2. patře a Sai Gon Oi v 5. patře. Obě kavárny nabízejí některá tradiční vietnamská a saigonská jídla. Zatímco Saigon Vieux má rozmanitější nabídku, která se hodí pro jakékoli jídlo během dne, Sai Gon Oi je lepší dát si rychlou svčinu.

 

Nejlepší nákupní místa v 42 Nguyen Hue 

Pokud jde o nákupy tak budova č. 42 svou dynamickou atmosférou sebevědomě poráží ostatní luxusní nákupní centra. Milovníci módy sem spěchají, aby hledali nejmódnější a jedinečné předměty. Mladí místní návrháři považují budovu č. 42 za nebeské místo kde mohou začít propagovat svůj styl. Budova číslo 42 se stává módním pokladem, kde se často objevují nové butiky a zákazníci se mohou ponořit do různých možností s omezeným rozpočtem. A co víc, shopaholici touží po estetické atmosféře ne méně než po oblečení. Vzhledem k tomu, že sociální média jsou hlavní marketingovou platformou všech zdejších začínajících podniků, majitelé obchodů se snaží, aby každý kout v jejich obchodech byl malebný.

 

Malá věc, kterou je třeba mít na paměti: obchody s oblečením v budově č. 42 jsou hlavně pro zákaznice se standardními asijskými velikostmi, takže nebuďte překvapeni když budete mít problém najít vhodné zboží na evropskou postavu. V tom případě se poohlédněte po doplňcích, jako jsou cool tašky nebo šperky, protože nebudete zklamáni. Níže uvádím několik doporučení pro obchody, které byste měli navštívit.

 

Pro ty, kteří upřednostňují minimalistický styl si Hayho Concept ve 2. patře rozhodně získá vaše srdce. Hayho Concept tvrdí, že zákazníkům nabízí „klasické základní oblečení s twistem“. Prodejna prodává pánské a dámské módní oblečení s unikátně navrženými výšivkami a vysoce kvalitním materiálem. Zákazníci obvykle hledají cool trička a polokošile když sem jdou. Pro páry: nezapomeňte se ponořit do jejich sekce triček a najít nějaké skvělé vhodné oblečení, protože obchod nabízí spoustu unisex položek ve všech velikostech.

Nejlepší nákupní místa v 42 Nguyen Hue 

Chcete-li dokončit svůj minimalistický vzhled, zamiřte do obchodu ve skandinávském stylu s názvem The E.Y.E Saigon ve 4. patře. Umělecká výzdoba okouzlí na první pohled. I když jsou všechny produkty obyčejné černobílé kabelky, mohou vašemu outfitu dodat chuť díky kreativním designům, potiskům a jedinečným sloganům. Posláním značky je hrdě podporovat udržitelný nákupní zvyk a prezentovat vietnamskou kulturu prostřednictvím moderní módy. Obchod také nabízí kvalitní, stylová bílá trička a elegantní potisky na zeď, které stojí za zvážení.

 

Pro dívky, které hledají ženský outfit, vyzkoušejte Cosette nebo Chanchan. Cosette je vietnamská návrhářská značka, která klade důraz na noblesní krásu vintage oblečení. Jejich cílovými zákaznicemi jsou mladé dámy v kanceláři které milují být trendy a přesto si zachovávají svůj formální a profesionální vzhled. Pokud zbožňujete vietnamské ao dai, zapište si tento obchod do svého seznamu.

 

Pojďte do Chanchanu najít nějaké funky kousky s nádherným designem a příjemnými materiály. Obchod cílí na zákazníky kteří mají rádi ležérní a barevný styl. Jejich nejprodávanějším artiklem jsou krásné šaty s pěknými výstřihy a tropickými vzory které rozzáří váš vzhled. Pokud sem náhodou zavítáte kolem vietnamského Nového roku, měli byste se také podívat po jejich velmi cool sekci moderních a elegantních designů ao dai.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Nyní pojďme okořenit váš outfit nějakými skvělými doplňky z Buom Boutique nebo The Maker Showroom. V Buom Boutique se podívejte na jejich široký výběr různých japonských oděvů a ručně vyráběných doplňků od kimona, hedvábných tílek až po dřevěné sandály a kabelky z mořské trávy. V showroomu The Maker vyzkoušejte spoustu módních produktů od batohů po šperky a dokonce i designová pouzdra na telefony. Je docela těžké vyjít z budovy bez jedné nebo dvou věcí z těchto skvělých módních obchodů.

 

Co-working Spaces v Saigonu

Nyní, když si myslíte, že již víte o této budově vše, tak i tak má stále co nabídnout. Kromě jídla a pití se mnoho kaváren definuje jako co-workingový prostor a poskytuje skvělé prostředí pro freelancery nebo kohokoli, kdo prostě potřebuje něco udělat. Mezi známé kavárny, které se věnují pracovnímu nebo studijnímu prostoru, patří The Maker Concept, Buihaus Coffee & Workshop a Thinker & Dreamer. Ostatní kavárny jsou také dobře fungující, kromě rušných hodin večer.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Za krásou se nezapomeňte toulat po některých kosmetických salónech v budově, jako je Naunau DIY Studio v 5. patře. Tato kosmetická značka vám umožňuje vyrábět si vlastní kosmetické produkty, od ručně vyráběných kosmetických mýdel až po váš osobně navržený parfém, to vše z přírodních, ekologických složek.

Nguyen Hue Coffee Apartment 

Jedna věc je jistá, že podniky v budově č. 42 jsou konkurenceschopné ale často se vymění s více a více kreativními a jedinečnými obchody, které se objevují na scéně, takže až se sem vydáte, připravte se na objevování nových a skvělých míst.

Nedefinovaná budoucnost budovy 42 

Navzdory mnoha komplimentům má budova některé nevýhody. Vzhledem k tomu, že majitelé bytů jej rekonstruovali individuálně, chybí v domě systematické řízení a organizace, což činí běžné služby, jako je parkování a používání výtahu, značně nekvalitní. O společné prostory není postaráno, což vede ke stížnostem jako „špinavé a nepořádné“. Zchátralá konstrukce této 60 let staré budovy přinesla obyvatelům i zákazníkům obrovské obavy o její bezpečnost. Navíc přeměna bytů na podnikání je ve skutečnosti nezákonná a bylo vydáno oznámení o vystěhování, aby se zde podnikání uzavřelo, ačkoli vláda zatím nepodnikla žádné rázné kroky.

 

Zatímco budoucnost budovy č. 42 Nguyen Hue Walking Street je nejasná, obchody stále fungují díky novým obchodům, které se otevírají přibližně každý měsíc. Říká se že budova bude brzy zbořena, ale až do toho dne zůstává č. 42 jako nejlepší adresa na ulici Nguyen Hue a jedno z nejlepších míst k návštěvě v Ho Či Minově Městě. Podívejte se sem co nejdříve, než se toto jedinečné místo stane minulostí.

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋 

 

 

Vza_do_Vietnamu Kde je Nguyen Hue Coffee Apartment? – Jedinečná budova v centru Saigonu. - Čech ve Vietnamu

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image