fbpx

Průvodce Do Vietnamu

Podmínky pro vstup do Vietnamu po COVID 19

Podmínky pro vstup do Vietnamu po COVID 19

UPDATE: Všchny testy ZRUŠENY neni potřeba ŽÁDNÁ Vakcinace.

Zde jsou klíčové body nových pokynů: Pro vstup do země je nyní akceptován  cestovní pojištění.

Při příjezdu je nutné předložit:

 • Negativní výsledek testu Covid-19 pro každého cestujícího:

 

Cestující, kteří vstupují letecky: Předloží negativní výsledek testu SARS-CoV-2 (s výjimkou dětí mladších 2 let) metodou RT-PCR/RT-LAMP do 72 hodin před vstupem do Vietnamu. Nebo předložit negativní výsledek rychlotestu do 24 hodin před odletem, potvrzený příslušným orgánem země, kde byl test proveden.

 

Cestující, kteří vstupují do země pozemní, železniční a námořní cestou: Předložte negativní výsledek testu, jak je uvedeno v oddíle výše. V případě, že nepředložíte doklad o negativním výsledku testu na SARS-CoV-2, jak je uvedeno výše, musí se vstupující před vstupem podrobit testu na SARS-CoV-2 na hraniční bráně (pomocí metody RT-PCR/RT-LAMP nebo rychlého antigenního testu na SARS-CoV-2). Po obdržení negativního výsledku testu na SARS-CoV-2 mohou vstoupit a zapojit se do turistických aktivit. Pokud je výsledek testu RT-PCR pozitivní, musí se striktně řídit předpisy zdravotnického úřadu.

 

Děti mladší 2 let nemusí být na SARS-CoV-2 testovány. Nebyly očkovány proti COVID-19 nebo nebyly nikdy předtím infikovány SARS-CoV-2, mohou vstoupit a zapojit se do venkovních aktivit se svými rodiči a příbuznými.

 

 

VÍZOVÉ VYJÍMKY

Návštěvníci z následujících zemí mohou vstoupit bez víza a zůstat po uvedený počet dní.

 

ASIE

Brunej, Myanmar - 14 dní

Japonsko, Jižní Korea (Korejská republika) - 15 dní

Filipíny - 21 dní

Kambodža, Indonésie, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko - 30 dní.

 

EVROPA

Bělorusko, Dánsko, Itálie, Finsko, Francie, Německo, Norsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie - 15 dní.

Chcete-li zůstat déle než tento počet dní, můžete po příjezdu do Vietnamu požádat o prodloužení víza.

 

VÍZUM JE POTŘEBNÉ PRO CZ/SK

Jednoduše si online zažádejte o turistické vízum E-visa s platností 30 dní. Poplatek za elektronické vízum činí 25 USD, doba vyřízení je 3 pracovní dny. Kód pro vytištění víza obdržíte e-mailem.

 

Vyšetřovací centra a zdravotní horké linky.

Pokud máte příznaky onemocnění COVID-19 nebo se obáváte, že jste mohli být vystaveni nákaze, okamžitě zavolejte na vietnamskou zdravotnickou horkou linku 1900 3228.

Vietnam jmenoval 323 autorizovaných testovacích zařízení, která provádějí testování a diagnostiku COVID-19. Podívejte se na jejich úplný seznam.

 

Zdravotní požadavky.

Přijíždějící cestovatelé se musí řídit níže uvedenými pokyny ministerstva zdravotnictví:

 

 • Žádné požadavky na karanténu.
 • Negativní výsledek testu Covid-19 pro cestujícího:

 

Cestující, kteří přicestují letecky: Předloží negativní výsledek testu SARS-CoV-2 (kromě dětí mladších 2 let) metodou RT-PCR/RT-LAMP do 72 hodin před vstupem do Vietnamu. Nebo předložit negativní výsledek rychlotestu do 24 hodin před odletem, potvrzený příslušným orgánem země, kde byl test proveden.

 

Cestující, kteří vstupují do země pozemní, železniční a námořní cestou: Předloží negativní výsledek testu, jak je uvedeno v oddíle výše. V případě, že nepředložíte doklad o negativním výsledku testu na SARS-CoV-2, jak je uvedeno výše, musí se vstupující před vstupem podrobit testu na SARS-CoV-2 na hraniční bráně (pomocí metody RT-PCR/RT-LAMP nebo rychlého antigenního testu na SARS-CoV-2). Po obdržení negativního výsledku testu na SARS-CoV-2 mohou vstoupit a zapojit se do turistických aktivit. Pokud je výsledek testu RT-PCR pozitivní, musí se striktně řídit předpisy zdravotnického úřadu.

 

Děti mladší 2 let nemusí být na SARS-CoV-2 testovány. Nemusí být očkovány proti COVID-19 nebo nebyly nikdy předtím infikovány SARS-CoV-2, mohou vstoupit a zapojit se do venkovních aktivit se svými rodiči a příbuznými.

 

 • Před odjezdem je třeba na hraniční bráně podat zdravotní prohlášení na tokhaiyte.vn.
 • Nainstalujte si do mobilního chytrého telefonu aplikaci PC-COVID pro zdravotní prohlášení ve Vietnamu.
 • Do 10 dnů od data vstupu: samokontrola zdravotního stavu, pokud máte příznaky infekce SARS-CoV-2 (horečka; kašel; bolest v krku; rýma, ucpaný nos; bolesti těla, únava, zimnice; snížená nebo ztracená chuť; snížený nebo ztracený čich; bolest, bolest hlavy; průjem; dýchací potíže; zánět dýchacích cest...), musíte okamžitě informovat nejbližší zdravotnické zařízení o instrukcích.

Ty vycházejí z pokynů ministerstva zdravotnictví.

 

Jak požádat o vietnamské elektronické vízum:

 

Krok 1: Připravte si požadované materiály:

 • Jednu pasovou fotografii ve formátu .jpg o rozměrech 4x6 s bílým pozadím, bez brýlí.
 • Jednu fotografii ve formátu .jpg s údaji o vaší pasové stránce
 • Cestovní pas platný nejméně šest měsíců
 • Vaši dočasnou adresu ve Vietnamu a místa vstupu a výstupu
 • debetní nebo kreditní kartu pro platbu

Krok 2: Klikněte na tento odkaz nebo vstupte na www.immigration.gov.vn a přejděte na "E-visa Issuance" a poté klikněte na odkaz "Outside Vietnam foreigners".

 

Krok 3: Nahrajte obrázky ve formátu .jpg (strana s pasovými údaji a pasová fotografie) a kompletně vyplňte požadovaná pole ve formuláři. Odešlete formulář.

 

Krok 4: Zaplaťte poplatek za elektronické vízum ve výši 25 USD. Okopírujte si kód poskytnutého dokladu.

 

Krok 5: Do tří pracovních dnů byste měli e-mailem obdržet zprávu o své žádosti o elektronické vízum. Pokud se tak nestane, můžete také spustit vyhledávání svého e-Visa na tomto odkazu.

 

Krok 6: Pomocí kódu dokladu vyhledejte své e-Visa online. Pro větší bezpečnost si e-Visa stáhněte a vytiskněte ve dvou kopiích.

 

TIP: Cestující s elektronickým vízem mohou jít přímo k imigrační přepážce v místě vstupu a nemusí stát frontu u přepážky Visa on Arrival.

 

Požadavek na pojištění:

 • Zakupte si zdravotní/cestovní pojištění, které se vztahuje na léčbu COVID-19 s minimální pojistnou částkou 10 000 USD. To obvykle stojí přibližně 40 USD.

 

Zdravotní prohlášení a požadované zdravotní aplikace.

Před příjezdem na letiště můžete vyplnit vládou požadovaný formulář Zdravotní prohlášení. Postupujte podle pokynů na adrese http://tokhaiyte.vn nebo prostřednictvím aplikace Vietnam Health Declaration App (k dispozici v App Store a Google Play).

 

Během pobytu ve Vietnamu budete muset stáhnout a používat dvě aplikace: PC-COVID (z Apple Store nebo Android Market) a IGOVN (aplikace Ministerstva veřejné bezpečnosti).  Tyto aplikace musí používat i všichni Vietnamci.

 

Zdravotní prohlídky při odjezdu

Vnitrostátní cesty: Cestující jsou povinni:

 • Během 10 dnů od data vstupu jsou turisté povinni pokračovat v samokontrole zdravotního stavu. V případě výskytu příznaků SARS-COV-2 musí neprodleně informovat nejbližší zdravotnické zařízení.
 • Dodržovat sdělení Ministerstva zdravotnictví 5K: khau trang (obličejové masky), khu khuan (dezinfekce), khoang cach (distancování), khong tu tap (žádné shromažďování) a khai bao y te (zdravotní prohlášení).

 

Cestování do zahraničí: Ty se řídí pokyny a postupy zveřejněnými zemí, do které se vracíte.

 

 

Zdravotní a bezpečnostní opatření pro cestující.

Podmínky pro vstup do Vietnamu po COVID 19

 

Návštěvníkům Vietnamu doporučujeme, aby během svých cest přijali rozumná preventivní opatření proti COVID-19.

 

Světová zdravotnická organizace uvádí tyto základní postupy, jak zajistit bezpečnost sobě i svým blízkým:

 

 • Vyhněte se cestování, pokud máte horečku a kašel. Pokud máte horečku, kašel a potíže s dýcháním, upozorněte zdravotnické služby a sdělte jim svou nedávnou cestovní anamnézu.

 

 • Zachovávejte sociální odstup. Držte se metr nebo více od ostatních, zejména od těch, kteří kýchají nebo kašlou nebo mají horečku.

 

 • Pravidelně si myjte ruce mýdlem a tekoucí vodou. Můžete také používat dezinfekční prostředek na ruce na bázi alkoholu, kterým si můžete ruce omýt tak často, jak chcete.

 

 • Při kašli nebo kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem. Špinavé kapesníky ihned zlikvidujte a po kašli nebo kýchnutí si umyjte ruce.

 

 • Vyhněte se kontaktu s živými zvířaty. Pokud se dotýkáte živých zvířat nebo živočišných produktů na trzích, umyjte si ruce vodou a mýdlem.

 

 • Jezte pouze dobře uvařené potraviny. Dbejte na to, aby vaše jídla, zejména živočišné bílkoviny a mléčné výrobky, byla důkladně uvařená a připravená v hygienickém prostředí.

 

 • Zlikvidujte masky na jedno použití. Pokud se rozhodnete nosit jednorázovou masku, ujistěte se, že vám zakrývá nos a ústa, nedotýkejte se masky a po jejím sejmutí si umyjte ruce.

 

"Všichni cestovatelé, kteří pociťují příznaky viru – horečku, kašel a potíže s dýcháním – by měli neprodleně zavolat na vietnamskou zdravotnickou linku: 1900 3228.

Vietnam jmenoval 323 autorizovaných testovacích zařízení, která provádějí testování a diagnostiku onemocnění COVID-19. Podívejte se na jejich úplný seznam."

 

Výše uvedené informace zpracovala vietnamská národní turistická centrála. Pokyny se mohou kdykoli změnit na základě podmínek, které určí vietnamská vláda.

 

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋 

 

 

Podrobnější průvodce najdete ve formě eBook

Průvodce do Vietnamu.

 

 

Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image