fbpx

Průvodce Do Vietnamu

8 strašidelných domů ve Vietnamu a pravda za legendami s nimi spojenými

8 strašidelných domů ve Vietnamu a pravda za legendami s nimi spojenými

Opuštěné domy ve Vietnamu spojené se strašidelnými příběhy.

V každé zemi se nacházejí údajně strašidelné domy opředené různými strašidelnými pověstmi a ani Vietnam není výjimkou. Jelikož příběhy bývají předávány ústně, jsou často pokřivené a někdy se ve výkladu ztrácí pravda. Bez ohledu na to jsou to pro nás fascinující příběhy, kterými se můžeme navzájem děsit během nočních setkání. Přečtěte si můj seznam 8 strašidelných domů ve Vietnamu a příběhy o tom, jak získaly svůj věhlas. Protože některé z nich jsou nepřístupné nebo v soukromém vlastnictví, doporučujeme si před návštěvou ověřit jejich dostupnost.

 

300 Kim Mã Street, Hanoj ​​- velký opuštěný areál

Strašidelné domy ve Vietnamu

Zeptejte se kteréhokoli domorodce na strašidelné domy ve městě a opuštěný dům v ulici Kim Mã číslo 300 bude první odpovědí, kterou dostanete.

Navzdory své ideální poloze s výhledem na hlavní ulici města stál tento prostorný komplex téměř 3 desetiletí opuštěný, a jak byste očekávali od téměř každého opuštěného domu, objevilo se nespočet zvěstí, že v něm straší.

Strašidelné domy ve VietnamuUvnitř opuštěného domu

Obyvatelé této oblasti vám budou vyprávět nejrůznější příběhy zahrnující obvyklé hororové story: výkřiky, z nichž tuhne krev v hloubce noci, přízračné postavy potulující se po chodbách a předměty, které se zdánlivě pohybují samy od sebe. Tajemno obklopující tento dům dále zhoustlo v roce 2009 poté, co byl v autě nalezen mrtvý muž s proříznutým hrdlem u zadních dveří budovy.

Mezitím obrázek, který obletěl internet a ukazuje něco, co vypadá jako dívka v bílých šatech číhající na ženicha, jen podněcoval další strašidelné příběhy.

Strašidelné domy ve VietnamuAle příběh ohledně neobydlenosti domu se ukazuje být mnohem jednodušší. V 80. letech minulého století daly vietnamské úřady tuto oblast pozemků do užívání bulharské vládě, aby zde postavila své velvyslanectví. Po dokončení stavby v roce 1991 se však Bulharsko rozhodlo budovu nevyužít, a tak zůstala prázdná.

Pokud jde o údajně strašidelný obrázek, navštívíte-li budovu během dne, uvidíte, že „duch“ není nic víc než sloup na dvoře.

Strašidelné domy ve Vietnamu 

V roce 2018 byla oblast vrácena vietnamské vládě a místní úřady nyní přidělily objektu ostrahy, aby na místo dohlížela. Proto nedoporučujeme vstup bez oprávnění, neboť by šlo o nedovolený vstup na státní pozemek

 

138 Hàng Trống Street, Hanoj ​​– údajně ji pronásleduje duch zavražděné ženy

Strašidelné domy ve Vietnamu

Mileniálové vyrůstající v Hanoji na počátku 21. století si možná pamatují děsivé příběhy spojené se starobylým domem v ulici Hàng Trống číslo 138. Při pohledu přímo na jezero Hoàn Kiếm – centrum turistické oblasti Hanoje – zchátralá budova s ​​banyánem prorůstajícím střechou vyzařovala děsivou auru, která je v příkrém kontrastu s luxusními budovami kolem ní.

Místní obyvatelé vyprávěli, že budova bývala domovem krásného mladého páru, ale jedné osudné noci, když manžel zůstal pozdě v práci, byla manželka zavražděna lupiči. Zarmoucený manžel se krátce nato odstěhoval a už o něm nikdo neslyšel.

Od té doby lidé občas spatřili přízračnou postavu ženy, která seděla pod banyánem a vydávala žalostné výkřiky. Jiní také uvedli, že všechny následné majitele domu potkalo neštěstí. O některých se říkalo, že se zbláznili, jiní se údajně stali oběťmi smrtelných nehod.

Strašidelné domy ve VietnamuMísto je nyní domovem luxusního hotelu

Neexistuje mnoho důkazů, které by potvrdily pravost všech těchto příběhů. Dům byl nyní navíc zbořen a na jeho místě nyní stojí luxusní hotel. Bez ohledu na to, příběhy o strašidelném domě na ulici Hàng Trống stále žijí jako městská legenda, která dodává autenticitu tajemnému kouzlu Hanoje.

 

Dům ve Văn Chương Alley, Hanoj ​​– kde byla nalezena podzemní kostra

Ano všichni víme, že opuštěné budovy v zanedbaném stavu mají tendenci přitahovat pověsti o přízracích, ale někdy, i když nic z toho není pravda, může běžně vypadající místo i tak zapadnout do místních městských legend jako strašidelné. To byl případ domu na ulici Văn Chương Alley v Hanoji, protože právě zde došlo k hororovému případu vraždy.

Stačí rychle prohledat internet a stále můžete najít starší zpravodajské články s podrobnostmi příběhu. Kolem roku 2004, začala rodina, která tam žila, pociťovat zdravotní problémy jako jsou bolesti hlavy a dýchací potíže. Hledali pomoc všude od moderní medicíny až po rady od odborníků na Fengshui, ale zdroj problému nikdy nikdo neodhalil.

Když pak jednoho dne vykopali podlahu, aby opravili prasklé vodovodní potrubí, vyděsili se, když našli celou lidskou kostru pohřbenou pouhých 30 cm pod jejich domem kde žili svůj každodenní život.

Strašidelné domy ve VietnamuJak vypadá ulička Văn Chương dnes

Policie si toho okamžitě všimla a na základě nalezeného řidičského průkazu u mrtvoly a pitvy dokázala identifikovat mrtvého jako muže středního věku, který zemřel před dvěma lety na vážnou ránu do zátylku. Další vyšetřování odhalilo, že viníkem byl adoptivní syn oběti, který si dům pronajal a žil tam v době vraždy.

Vrah byl nakonec postaven před soud a případ byl uzavřen. Nicméně dodnes se obyvatelé v této oblasti cítí nesví, když si na nález těla vzpomenou.

 

Dům v uličce 50, městská část Tân Bình, Saigon – místo rodinné vraždy

Strašidelné domy ve Vietnamu 

Podobný případ byl také objeven v Saigonu v roce 2000, v malém domě v uličce 50, ulice Bình Giã, okres Tân Bình. Zde jakýsi zločinec zabil svého vlastního bratra i rodiče, a pak najal stavební dělníky, aby vykopali díru v podlaze a skryli tam jejich těla.

Případ vyšel najevo až několik dní poté, co si zvláštního chování muže všimli pracovníci a nahlásili jej policii. Sousedé si navíc začali všímat podivného nepříjemného zápachu vycházejícího z domu.

Při výslechu vrah řekl že zabil svého mladšího bratra během hádky, přičemž rodiče šokovaní pohledem na tento strašný skutek spáchali sebevraždu tak, že tloukli hlavou o zeď. Až pitva odhalila že všechny 3 oběti zemřely na poranění hlavy a vrah následně přiznal, že je všechny ubil k smrti.

Muž dostal trest smrti a o pár let později začali příbuzní nešťastné rodiny místo pronajímat. Nikdo tam však nemohl zůstat déle než pár týdnů. Obyvatelé domu uvedli, že zažívali noční můry, nespavost a viděli podivné siluety. Ti skeptičtější by však řekli, že je nepronásleduje nic jiného než jejich vlastní myšlenky, protože věděli, že žili na místě strašlivé vraždy.

Od té doby uplynula dvě desetiletí a na adrese dnes stojí dům jako každý jiný. Pověsti o podivných událostech také utichly, ale starší obyvatelé žijící v této oblasti si tragický příběh stále živě pamatují.

 

Ulice Lý Thái Tổ 24, Saigon – místo smrtelného požáru

Strašidelné domy ve Vietnamu 

Dalším údajně strašidelným domem spojeným se skutečnou životní tragédií je dům v ulici Lý Thái Tổ číslo 24, městská část 3, Saigon. Býval domovem bohaté rodiny, dokud si náhodný požár v roce 2001 nevyžádal životy 7 lidí.

Když požár zachvátil objekt, dcera majitele, která byla v té době těhotná, se dostala na balkon ve druhém patře se svým tříletým synem. Lidé už měli v přízemí pod ní připravenou plachtu a vyzývali ji, aby skočila nebo shodila dítě, ale ona to odmítla. Někteří říkali že byla příliš vyděšená, zatímco ti, kteří tvrdili, že byli na místě činu, uvedli, že vypadala naprosto klidně když se otočila a vrátila se do zuřících plamenů.

Tragický způsob smrti ženy každopádně nechal vzniknout mnoha fámám o tom, jak její duch léta poté setrvával na balkóně, pozoroval okolní dění a mával na kolemjdoucí.

Strašidelné domy ve VietnamuMísto je nyní domovem moderního centra výuky angličtiny a matematiky

Po incidentu zůstal dům několik let neobydlený, což může být důvod proč se o něm staly tak populární tyto pověsti. Pokud ale budovu navštívíte dnes uvidíte, že se z ní stalo moderní centrum výuky angličtiny a matematiky které každý den vítá stovky studentů.

Místní obyvatelé také tvrdí, že si nikdy nevšimli ničeho divného nebo paranormálního, když byla budova ještě opuštěná, a už vůbec ne podivných zvuků, jako jsou výkřiky mladého chlapce, zmiňované v příbězích.

 

Apartmán 727 Trần Hưng Đạo, Saigon – údajně ukrývá ve svých základech mrtvá těla

Strašidelné domy ve VietnamuJednou z nejznámějších strašidelných budov v Saigonu je také budova s ​​názvem Apartmán 727, která se nachází na ulici Trần Hưng Đạo číslo 727. 13patrová budova postavená v 60. letech 20. století pod názvem President Hotel bývala symbolem luxusu v Saigonu, ale nyní se na ni vzpomíná pouze jako na zanedbaný dům zamořený duchy.

Strašidelné domy ve VietnamuApartmán 727 Tran Hung Dao, Saigon uvnitř

Říkalo se, že při stavbě budovy došlo k mnoha smrtelným nehodám. V důsledku toho majitel najal šamana, aby se problému podíval na zoubek, a ten prý provedl rituálně pohřbil těla 4 panen ve 4 rozích domu za účelem stabilizace jeho základů. Samozřejmě jsou to jen fámy, které se nikdy nikomu nepodařilo prokázat.

Strašidelné domy ve VietnamuFasáda domu 727

Po dokončení si budovu pronajala americká armáda k ubytování svých vojáků. Poté, co američtí vojáci opustili Vietnam v roce 1975 a místní obyvatelé se přistěhovali do budovy, hlásili že slyšeli zvuky vojenských přehlídek z horního patra nebo viděli ducha amerického vojáka v doprovodu Vietnamky. Případ sebevraždy, kdy se žena středního věku v roce 2013 vrhla z 10. patra budovy, jen doplnil všechny záhady.

Budova byla nakonec v roce 2016 po letech chátrání stržena a saigonské úřady plánují postavit na jejím místě další mrakodrap. Ale legendy o apartmánu 727 stále kolují po starém městě Saigonu dodnes a lidem z nich stále běhá mráz po zádech.

 

Thuận Kiều Plaza, Saigon – místo vražd, kterému se místní obyvatelé kdysi vyhýbali

Strašidelné domy ve Vietnamu

Očekávalo se, že Thuận Kiều Plaza postavená v 90. letech 20. století v srdci Saigonu, se stane hlavním obchodním centrem města, ale po většinu své existence je toto místo známé pouze díky strašidelným příběhům.

Všechno to začalo strašlivou vraždou, která se stala před budovou v roce 2002. Muž v záchvatu vzteku během hádky zabil svou přítelkyni kulkou do hlavy, a poté si stejným způsobem okamžitě vzal život.

Strašidelné domy ve Vietnamu 

Od té doby se v mnoha příbězích objevují zvěsti, jak pomstychtiví duchové tohoto páru pronásledují kolemjdoucí, což vedlo ke značnému vylidnění budovy a zanechalo ji v opuštěném stavu.

Jeden z nejpopulárnějších příběhů zahrnuje taxikáře, kterému zavolala žena a požádala ho, aby ji u budovy vyzvedl. Když však dorazil, zjistil, že místo je zcela opuštěné, a když se snažil dovolat manželce, odpovědí mu byly pouze tlumené výkřiky a přerývané dýchání. Vyděšený muž urychleně ujel, a když druhý den ráno zkontroloval svůj telefon, jeho historie volání nezaznamenala žádné hovory z předchozí noci.

Strašidelné domy ve VietnamuNyní zrekonstruované a přejmenované místo je mezi místní mládeží stále oblíbenější

Naštěstí byla v roce 2017 budova zrekonstruována a přejmenováno na The Garden Mall. Nyní je domovem spousty kaváren, restaurací i dalších podniků a stává se stále populárnějším místem setkávání pro místní mládež. Strašidelné příběhy z minulosti pomalu upadají v zapomnění.

 

Strašidelný dům v Prenn Pass, Đà Lạt – údajný bývalý domov zlého generála

Strašidelné domy ve Vietnamu

Zatímco většina strašidelných domů ve Vietnamu se nachází v metropolích Saigon a Hanoj, i horské městečko Đà Lạt disponuje nemalým počtem opuštěných sídlel spojených s pověstmi o paranormálních jevech.

Nelze nezmínit nejslavnější dům v Prenn Pass – a není těžké pochopit proč vzhledem k jeho izolované a odlehlé poloze.

Ve městě se hovořilo o tom, že sídlo patřilo francouzskému generálovi, který unášel mladé dívky nebo si najímal prostitutky, aby uspokojily jeho tělesné potřeby, zavraždil je, a pak se jejich těl zbavoval ve studni před domem. Řidiči projíždějící průsmykem po setmění dodnes občas tvrdí, že zahlédli ženu oblečenou v bílých šatech, jak se potuluje po chodbách domu nebo sedí na vrcholcích borovic.

Strašidelné domy ve VietnamuDům dnes nevypadá příliš strašidelně

Pověsti jsou skutečně populární, ale pokud dům navštívíte dnes, uvidíte, že nevypadá vůbec strašidelně. Před několika lety ho koupila soukromá společnost, jejíž zaměstnanci v něm bydlí a starají se o toto místo, což mu dodává útulnější atmosféru. Tito lidé tvrdí, že během let, kdy tam takto pracují, se nikdy nesetkali s ničím neobvyklým.

Strašidelné domy ve Vietnamu

Vzhledem k tomu, že je dnes obydlený, disponuje dům veselejší atmosférou.

Bez ohledu na to zůstává tento dům oblíbeným cílem pro dobrodružné turisty, kteří doufají, že v jeho okolí spatří něco tajemného a neobvyklého.

Strašidelné domy ve Vietnamu

Pravděpodobně budete při jeho návštěvě přátelsky přivítáni, ale protože se jedná o soukromý dům, který je nyní obýván, bude nejlépší sem nechodit uprostřed noci a rušit jeho obyvatele.

 

Příběhy za strašidelnými domy ve Vietnamu.

Některé z těchto strašidelných domů stojí dodnes zatímco jiné byly zbourány, aby ustoupily modernějším budovám. Přesto příběhy kolem nich pomáhají přidat do vietnamských moderních měst fascinující závoj tajemství.

A pokud se plánujete podívat na zmíněná místa, doporučuji abyste tak učinili s ohledem na místní obyvatele. Jedná se totiž o nemovitosti v soukromém vlastnictví a žádost o povolení od odpovědných osob vám ušetří spoustu potenciálních problémů.

 

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋 

 

 

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image