Víza a eVíza do Vietnamu | Kompletní návod získání víza do Vietnamu

Vízum do Vietnamu

Vietnam je krásná země s fascinující kulturou a historií, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Většina zahraničních návštěvníků si však pro vstup do Vietnamu musí předem vyřídit vízum. To může být obtížný a časově náročný proces, ale pochopení požadavků a postupů pro získání vietnamského víza je pro úspěšný pobyt zásadní.

V tomto podrobném průvodci vám poskytneme všechny informace, které potřebujete vědět o vízových požadavcích do Vietnamu pro cizince. Tento průvodce vám pomůže porozumět četným typům dostupných víz, od turistických víz až po speciální víza, postupu podávání žádostí a všem výjimkám nebo osvobozením od vízové povinnosti, které se na váš případ mohou vztahovat, ať už jste ve Vietnamu poprvé, nebo cestujete často.

Nyní se ponořme do podrobností o vízových požadavcích do Vietnamu a o tom, jak získat vízum pro vstup do země.

Související článek: Počasí ve Vietnamu: Kdy a kam cestovat ve Vietnamu? 

Nové vietnamské 90denní eVisa je skvělou příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí navštívit Vietnam a poznat jeho kulturu, přírodu a historii. Od 15. srpna 2023 umožní eVisa cizincům vstoupit do Vietnamu a vycestovat z něj vícekrát během 90 dnů, aniž by museli pokaždé žádat o nové vízum. Návštěvníci si tak budou moci snadněji a pohodlněji naplánovat své cesty a užít si pobyt ve Vietnamu.

EVisa je elektronické vízum, o které lze požádat online prostřednictvím oficiálních internetových stránek vietnamského imigračního úřadu. Proces podání žádosti je „jednoduchý a rychlý 😃 “ a elektronické vízum bude žadateli zasláno na jeho e-mail do tří pracovních dnů. Poplatek za elektronické vízum činí 25 USD za jednorázový vstup a 50 USD za vícenásobný vstup. Elektronické vízum lze použít na 33 mezinárodních hraničních přechodech Vietnamu, včetně letišť, námořních přístavů a pozemních přechodů.

Elektronické vízum je k dispozici občanům 80 zemí a území, které jsou způsobilé pro systém elektronického víza, včetně Spojených států, Kanady, Spojeného království, Německa, Francie, Austrálie a dalších. Seznam způsobilých zemí a území lze nalézt na oficiálních internetových stránkách vietnamského imigračního úřadu. Návštěvníci, kteří nejsou způsobilí pro systém eVisa, mohou i nadále žádat o vízum na vietnamském velvyslanectví nebo konzulátu ve své zemi.

Nová 90denní platnost elektronického víza umožní návštěvníkům zůstat v zemi déle a prozkoumat ji. Vietnam je rozmanitá a krásná země s bohatou historií a kulturou. Návštěvníci se mohou těšit na úchvatné scenérie zátoky Halong, starobylé město Hoi An, pulzující město Ho Či Min, klidnou krajinu Sapa a mnoho dalších zajímavostí. Vietnam nabízí také rozmanitou kuchyni, festivaly, umění a řemesla, které odrážejí jeho jedinečnou identitu a dědictví.

Nové 90denní vízum eVisa je pozitivním krokem k tomu, aby se Vietnam stal pro zahraniční cestovatele dostupnějším a atraktivnějším. Očekává se, že podpoří cestovní ruch a vytvoří více příležitostí pro kulturní výměnu a spolupráci. Pokud máte zájem o návštěvu Vietnamu, můžete si o nové elektronické vízum zažádat již nyní a poznat kouzlo a pohostinnost této země.

Potřebuji turistické vízum do Vietnamu?

Většina zahraničních cestovatelů do Vietnamu si musí pro vstup do země předem vyřídit vízum. Z tohoto pravidla však existují určité výjimky. Občané některých zemí mají po určitou dobu povolen vstup do Vietnamu bez víza. Délka bezvízového styku se liší podle státní příslušnosti a účelu návštěvy.

Vízum do Vietnamu  

Typy vietnamských víz.

Zahraniční cestující do Vietnamu mohou získat různé typy víz v závislosti na předpokládané délce pobytu, účelu cesty a dalších proměnných. Níže jsou uvedeny nejrozšířenější formy víz:

 • Jednorázová víza: umožňují zahraniční osobě vstoupit do Vietnamu pouze jednou během doby platnosti víza. V závislosti na druhu víza a státní příslušnosti žadatele je maximální délka pobytu obvykle 30 nebo 90 dní.
 • Vízum pro více vstupů: jak název napovídá, umožňuje cizinci vstoupit do Vietnamu a vycestovat z něj vícekrát během doby platnosti víza. Tento druh víza je vynikající pro ty, kteří chtějí Vietnam navštívit mnohokrát v krátkém časovém období, například za účelem podnikání nebo turistiky.
 • E-víza (elektronická víza): Toto vízum umožňuje cestujícím požádat o vízum online a dokonce za něj zaplatit online, místo aby navštívili vietnamské velvyslanectví nebo konzulát. Je vhodné pro turisty a obchodní cestující, kteří chtějí ve Vietnamu zůstat maximálně 30 dní a splňují kvalifikační požadavky. Podívejte se na usnesení vlády o seznamu zemí, jejichž občané mohou žádat o vietnamské elektronické vízum!
  Nejčastěji využívaná turistická víza do vietnmu vhodná pro cestující z České a Slovenské republiky.
 • Vízum po příjezdu: Toto vízum umožňuje cestujícím získat vízum na vietnamských letištích po podání žádosti a podpůrných dokumentů online předem. Je vhodné pro turisty, kteří potřebují vstoupit do Vietnamu rychle a nemají čas žádat o vízum běžným způsobem.
 • Diplomatická a úřední víza se udělují zahraničním velvyslancům, vládním úředníkům a zástupcům mezinárodních organizací, kteří přijíždějí do Vietnamu za oficiálními záležitostmi.
 • Zvláštní víza: Tato víza se udělují osobám, které přijíždějí do Vietnamu ze specifického důvodu, například novinářům, dobrovolníkům nebo náboženským pracovníkům.

Je nezbytné mít na paměti, že platnost a doba platnosti jednotlivých víz se může lišit a že některá víza mohou mít další kritéria nebo omezení na základě státní příslušnosti cestujícího nebo účelu cesty. V důsledku toho se důrazně doporučuje, abyste před podáním žádosti důkladně porozuměli kvalifikačním požadavkům a procesu podávání žádostí o jednotlivé třídy víz.

 

Požadavky na získání vietnamského víza.

Zahraniční cestující musí splnit různé podmínky a předložit příslušné dokumenty, aby získali vietnamské vízum, v závislosti na typu víza, o které žádají. Níže jsou uvedeny některé z nejdůležitějších požadavků pro jednotlivé typy víz.

Vízum pro jeden vstup.

 • Cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců a prázdnými stránkami.
 • Vyplněný formulář žádosti o vízum.
 • Fotografie pasové velikosti.
 • Zaplacení vízového poplatku.
 • Další dokumenty podle požadavků velvyslanectví nebo konzulátu, například itinerář letu, rezervace hotelu nebo zvací dopis.
 • Vízum pro více vstupů
 • Je stejné jako jednovstupové vízum, navíc s dalšími dokumenty prokazujícími potřebu vícenásobného vstupu, jako jsou obchodní smlouvy, cestovní itineráře nebo rodinné vztahy.

Elektronické vízum. (eVízum)

 • Cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců a jeho naskenovaná kopie.
 • Digitální fotografie pasového formátu.
 • Zaplacení poplatku za elektronické vízum.
 • Další doklady podle požadavků, jako je cestovní itinerář, rezervace ubytování nebo zvací dopis.
 • Nejčastěji využívaná turistická víza do vietnmu vhodná pro cestující z České a Slovenské republiky

Vízum při příjezdu.

 • Předběžný schvalovací dopis se získává od autorizované vízové agentury nebo sponzora.
 • Fotografie pasové velikosti.
 • Vyplněný vstupní a výstupní formulář.
 • Platba vízového poplatku v hotovosti (USD nebo VND).
 • Další dokumenty podle požadavků imigračního úředníka, například zpáteční letenky nebo rezervace hotelu.

Diplomatická a úřední víza.

 • Oficiální dopis od příslušného úřadu nebo organizace.
 • Platný cestovní pas a fotografie.
 • Osvobození od vízového poplatku nebo platba podle dvoustranných dohod.

Zvláštní víza.

Budete potřebovat další dokumenty prokazující účel a délku pobytu, například novinářské pověření, osvědčení o dobrovolnické činnosti nebo náboženské příslušnosti.

Je třeba mít na paměti, že řízení o žádosti o vízum může trvat několik dní nebo týdnů a že požadavky a lhůty pro vyřízení se liší v závislosti na velvyslanectví nebo konzulátu, druhu víza a státní příslušnosti cestujícího. V důsledku toho se důrazně doporučuje, abyste si před podáním žádosti ověřili nejnovější informace a doporučení příslušných úřadů nebo vízových kanceláří, jako je vietnamské imigrační oddělení a mnoho oficiálních vietnamských úřadů.

Jak požádat o vietnamské turistické vízum?

Proces podání žádosti o vietnamské vízum se liší v závislosti na druhu víza a místě, kde žádost podáváte. Zde je obecný průvodce podáním žádosti o vízum do Vietnamu!

 

Jednovstupová a vícevstupová víza.

 • Stáhněte si a vyplňte formulář žádosti o vízum z webových stránek vietnamského velvyslanectví nebo konzulátu.
 • Formulář zašlete na velvyslanectví nebo konzulát poštou nebo osobně spolu s pasem, fotografiemi a podpůrnými dokumenty.
 • Zaplaťte poplatky za vietnamské vízum, které se liší v závislosti na velvyslanectví nebo konzulátu a druhu víza.
 • Vyčkejte na dobu vyřízení víza, která se může pohybovat mezi 2 a 5 pracovními dny v závislosti na velvyslanectví nebo konzulátu.

 

Elektronická víza.

 • Přejděte na vietnamské webové stránky s elektronickými vízy a vyplňte online formulář žádosti: https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt
 • Předložte fotografii svého pasu a naskenovanou kopii pasu.
 • Zaplaťte aktuální poplatek za elektronické vízum ve výši 25 USD za 30denní vízum pro jeden vstup.
 • Vyčkejte na uplynutí lhůty pro vyřízení elektronického víza, která obvykle činí 3 pracovní dny nebo více.
 • Vytiskněte si dopis o přijetí elektronického víza a přineste jej s sebou na vietnamské letiště spolu s pasem a dalšími potřebnými dokumenty.

 Vízum do Vietnamu

 

Osvobození od vízové povinnosti a výjimky - jak pochopit, kdy nepotřebujete turistické vízum?

Za určitých okolností mohou být zahraniční návštěvníci při vstupu do Vietnamu osvobozeni od vízové povinnosti nebo mohou mít nárok na zrušení vízové povinnosti. Zde jsou uvedeny některé z nejčastějších případů:

Osvobození od vízové povinnosti.

 • Občané některých zemí jsou osvobozeni od vízové povinnosti pro pobyty do určité doby, obvykle v rozmezí 14 až 90 dnů. Seznam zemí osvobozených od vízové povinnosti a délka pobytu se mohou lišit v závislosti na dvoustranných dohodách mezi Vietnamem a těmito zeměmi.
 • Vietnamští občané, kteří jsou držiteli cizích pasů, mohou být osvobozeni od vízové povinnosti pro pobyty do 90 dnů.
 • Cestující v tranzitu do třetí země mohou být osvobozeni od víz, pokud se ve Vietnamu zdrží méně než 24 hodin a neopustí tranzitní prostor letiště.

Osvobození od vízové povinnosti

 • Držitelé diplomatických a úředních pasů některých zemí mohou být na základě recipročních dohod mezi Vietnamem a těmito zeměmi osvobozeni od vízové povinnosti.
 • Držitelé cestovních karet APEC Business Travel Card mohou mít nárok na zrušení vízové povinnosti pro pobyty do 60 dnů.
 • Cestující na ostrov Phu Quoc na dobu kratší než 30 dní mohou mít nárok na zrušení vízové povinnosti, pokud přicestují letecky nebo po moři a mají zpáteční letenky.

 

Země, které mohou být osvobozeny od vízové povinnosti pro Vietnam.

V současné době jsou od vízové povinnosti pro krátkodobé návštěvy Vietnamu osvobozeny následující země:

 • Bělorusko, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Japonsko, Německo, Švédsko, Rusko, Jižní Korea, Španělsko, Velká Británie (nevztahuje se na BNO) mohou získat bezvízový styk na dobu až 45 dní. Viz usnesení vlády o této výjimce!
 • Bruneji a Myanmaru lze udělit bezvízový styk až na 14 dní.
 • Kambodža, Indonésie, Kyrgyzstán, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko mají bezvízový styk až na 30 dní.
 • Chile a Panama mají nejdelší bezvízovou cestovní dobu až na 90 dní!
 • Filipíny mají bezvízový styk až na 21 dní.

Důležité poznámky týkající se osvědčení o osvobození od vízové povinnosti ve Vietnamu:

 • V souladu s novým vietnamským zákonem o vstupu, výstupu, průjezdu a pobytu cizinců ve Vietnamu, který vstoupí v platnost 1. července 2020, byl zrušen 30denní interval mezi 02 pobyty s bezvízovým stykem.
 • Držitelé britských národních zámořských pasů (BNO) nemají nárok na 15denní osvobození od vízové povinnosti do Vietnamu. Pro návštěvu Vietnamu tedy musí požádat o vízum.
 • Osvobození od vízové povinnosti zahrnuje osvobození od vízové povinnosti pro vstup, výstup a tranzit.
 • Doba bezvízového pobytu se počítá od data vstupu.
 • Výše uvedené informace o osvobození od vízové povinnosti do Vietnamu (aktualizované 15. srpna 2023) mají pouze informativní charakter, před odjezdem si je prosím překontrolujte na oficiálních vietnamských imigračních úřadech ve vaší zemi.

 

Požadavky na získání osvědčení o osvobození od vízové povinnosti pro Vietnam.

Pro návštěvu Vietnamu s osvobozením od vízové povinnosti musí kvalifikovaní turisté zajistit následující:

 • cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců po datu příjezdu do Vietnamu.
 • Musí mít také alespoň dvě prázdné stránky.

Je důležité si uvědomit, že tato osvobození od vízové povinnosti se mohou měnit a mohou se lišit v závislosti na účelu návštěvy. Pro delší pobyty nebo jiné účely bude vyžadováno vízum. Kromě toho mohou mít občané některých zemí za určitých okolností nárok na zrušení vízové povinnosti nebo osvobození od vízové povinnosti, například při oficiálních nebo diplomatických návštěvách.

Pro většinu zahraničních návštěvníků je pro vstup do Vietnamu nutné získat vízum předem. V následujících kapitolách se blíže podíváme na různé typy dostupných víz a požadavky na jejich získání.

Vízum do Vietnamu 

Mohu získat prodloužení platnosti vietnamského víza?

Osvobození od vietnamského víza lze prodloužit ve Vietnamu před Covidem. To však nelze provést dnes.

Osoby, které se rozhodnou zůstat ve Vietnamu po uplynutí doby osvobození, musí opustit Vietnam a odjet do blízké země (například Thajska, Kambodže nebo Laosu) a vrátit se s novým osvobozením od vízové povinnosti. Tento způsob prodloužení pobytu se nazývá Visa Run.

Je důležité si uvědomit, že osvobození od vízové povinnosti a zrušení vízové povinnosti může mít specifické požadavky a omezení a že se nemusí vztahovat na všechny typy víz nebo účely cestování.

Běžné problémy/obtíže při získávání vietnamských víz.

Z různých důvodů může být postup žádosti o vietnamské vízum pro cizince složitý a obtížný. Jedním z nejčastějších problémů je nedostatečné porozumění a znalosti týkající se postupu při podávání žádostí o víza. Mnoho cizinců nezná pravidla a postupy pro získání víza do Vietnamu, což způsobuje zmatek a zpoždění v procesu podávání žádostí. Při podávání žádosti o vietnamské vízum je důležité prozkoumat a pochopit různé typy víz, které jsou k dispozici, požadované dokumenty a související poplatky.

Dalším problémem, se kterým se návštěvníci při podávání žádostí o vietnamské vízum potýkají, je zpoždění při vyřizování žádosti. Postup vyřízení žádosti o vízum může trvat od několika dnů až po několik týdnů v závislosti na druhu víza a zvoleném způsobu vyřízení. Dlouhé prodlevy při vyřizování mohou být nepříjemné pro lidi, kteří potřebují do Vietnamu odjet okamžitě z pracovních nebo osobních důvodů.

Při podávání žádosti o vízum do Vietnamu se návštěvníci mohou setkat s jazykovými problémy. Vietnamský jazyk je složitý a postup podání žádosti může být pro osoby, pro které není vietnamština rodným jazykem, obtížně pochopitelný. To může vést ke zmatkům a nepřesnostem v žádosti, což může mít za následek zamítnutí žádosti nebo zpoždění jejího vyřízení.

Pro mnoho návštěvníků jsou významnou překážkou také náklady na získání vietnamského víza. Vietnamské vízum může být poměrně drahé v závislosti na druhu víza a zvoleném způsobu vyřízení. To může být obtížné zejména pro lidi s nízkým rozpočtem nebo pro ty, kteří potřebují zajistit vízum pro celou rodinu.

Vzhledem k přísným normám může být pro návštěvníky obtížné získat vietnamské vízum. Vietnamská vláda zavedla přísné postupy a omezení, aby zaručila že víza budou udělena pouze osobám, které nepředstavují pro zemi žádnou hrozbu. To zahrnuje rozsáhlá šetření, zdravotní prohlídky a další přísná kritéria. Při žádosti o vietnamské vízum musí žadatelé ověřit, že splňují všechny požadavky.

Vietnamské ministerstvo zahraničních věcí si všímá problémů a obtíží s nimiž se setkávají cizinci při žádostech o víza do Vietnamu, uvedla zástupkyně mluvčího ministerstva Pham Thu Hang na pravidelné tiskové konferenci v Hanoji 15. prosince.

Hang uvedla, že 15. března vietnamská vláda obnovila předpandemickou politiku vstupu a výstupu, včetně postupů a procesů vydávání víz v souladu se zákonem o vstupu, výstupu, tranzitu a pobytu cizinců z roku 2014 a jeho změnami a doplňky z roku 2019 a směrnicemi, čímž vytvořila příznivé podmínky pro vstup zahraničních turistů, odborníků a investorů do Vietnamu a přispěla tak k hospodářské obnově a rozvoji po pandemii.

Vízum do Vietnamu

 

Tipy pro úspěšné podání žádosti o vietnamské vízum.

Zde je několik rad které je třeba mít na paměti, aby byl proces žádosti o vízum co nejjednodušší a bezbolestný!

 • Zjistěte si nejnovější vízové požadavky a pokyny.

Vízové předpisy a postupy se mohou kdykoli změnit, proto je velmi důležité abyste si před zahájením procesu podávání žádosti opatřili nejaktuálnější informace z oficiálních zdrojů nebo od renomovaných vízových firem.

 • Vytvořte si plán pro získání vietnamského víza.

Na vyřízení víza si nechte dostatek času, zejména pokud žádáte na velvyslanectví nebo konzulátu. Nejlepší je požádat o příslušné vízum alespoň 1-2 měsíce před plánovaným datem odjezdu.

 • Připravte si potřebné dokumenty.

Ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty, jako jsou pasové fotografie, kopie pasů a další podpůrné dokumenty, a že odpovídají standardům. Některá velvyslanectví nebo konzuláty mohou vyžadovat i další dokumenty, jako jsou itineráře leteckých společností, rezervace hotelů nebo zvací dopisy.

 • Pečlivě dodržujte pokyny k podání žádosti.

Před vyplněním formuláře žádosti o vízum si pečlivě přečtěte formulář a pokyny. Formulář a přiložené dokumenty zašlete na velvyslanectví nebo konzulát v požadovaném formátu a požadovaným způsobem.

 • Kolik činí poplatky za vietnamská víza?

Zkontrolujte, zda máte správnou výši vízového poplatku v potřebné měně (může být i v cizí měně) a zda používáte způsob platby uvedený velvyslanectvím nebo konzulátem. Některá velvyslanectví mohou přijímat pouze hotovost nebo vyžadovat platbu předem.

 

Mohu si ve Vietnamu prodloužit vízum?

Pokud se právě nacházíte ve Vietnamu a potřebujete si prodloužit nebo změnit vízum, může být postup jiný, než kdybyste o vízum žádali před vstupem do země. Je třeba poznamenat že ne všechny typy víz lze obnovit nebo prodloužit a možná budete muset požádat o zcela nové vízum. Jako jsou například eVíza.

Pro obnovení víza musíte obvykle předložit svůj pas, stávající vízum a potřebné dokumenty pro nový typ víza vietnamskému imigračnímu úřadu nebo vízové agentuře. Doba vyřízení a náklady se mohou lišit v závislosti na druhu víza a naléhavosti vaší žádosti.

Doporučujeme, abyste se v případě překročení doby platnosti víza nebo potřeby změnit typ víza během pobytu ve Vietnamu poradili s vízovou službou nebo imigračním úřadem a určili vhodný postup. Překročení doby platnosti víza může vést k pokutě, zadržení nebo deportaci, proto si vše předem naplánujte a ujistěte se, že máte pro svůj pobyt ve Vietnamu správné doklady a platná víza.

 

Často kladené otázky.

Ať už se chystáte do Ho Či Minova Města, Da Nangu, velkých měst nebo kamkoli jinam v této zemi, získat vietnamské vízum je zpočátku poněkud složité. Pojďme se ponořit do několika často kladených otázek, které nám naši členové často kladou!

Vízum do Vietnamu 

Jak dlouho trvá získání vietnamského víza?

Doba vyřízení vietnamského víza závisí na druhu víza, velvyslanectví nebo konzulátu, kde o vízum žádáte a na množství přijatých žádostí. Turistické vízum obvykle trvá 2-5 pracovních dnů, zatímco obchodní vízum 5-10 pracovních dnů. Za příplatek může být k dispozici možnost zrychleného vyřízení.

 

Jak dlouho je vietnamské vízum platné?

Nejběžnější formou víza do Vietnamu je turistické vízum, které platí 15-30 dní. Po příjezdu do Vietnamu si můžete turistické vízum prodloužit, ne však eVízum. V některých případech můžete požádat o tříměsíční turistické vízum, postup je stejný jako u jednoměsíčního víza.

 

Mohu požádat o turistické vízum do Vietnamu online?

Ano, o vietnamské vízum můžete požádat online prostřednictvím oficiálních webových stránek vietnamského imigračního úřadu nebo prostřednictvím autorizovaných vízových firem. Postup podání žádosti o elektronické vízum obvykle trvá tři pracovní dny (někdy bohužél i déle) a vízum je vám zasláno e-mailem.

 

Musím při žádosti o vietnamské vízum předložit doklad o cestě do Vietnamu?

To určuje velvyslanectví nebo konzulát, na který podáváte žádost. Některé země mohou před vydáním víza vyžadovat potvrzení o následné cestě, například zpáteční letenku nebo itinerář. Jiné to vyžadovat nemusí, ale doporučujeme mít flexibilní cestovní plán pro případ, že budete muset na imigračním oddělení předložit doklad o další cestě.

 

Mohu si prodloužit vietnamské vízum?

Rozhodně, pokud potřebujete zůstat déle, než je doba platnosti víza, můžete si vietnamské vízum prodloužit (neplatí pro eVíza). S postupem prodloužení víza vám pomůže vietnamské imigrační oddělení nebo schválení poskytovatelé víz. Cena a podmínky prodloužení se mohou lišit v závislosti na druhu víza a délce prodloužení.

 

Mohu vstoupit do Vietnamu bez víza?

Záleží na vaší státní příslušnosti a také na účelu a délce vaší návštěvy. Občané některých národů mohou být po určitou dobu osvobozeni od vízové povinnosti, zatímco od jiných může být vyžadováno vízum předem nebo žádost o vízum při příjezdu. Před odletem do Vietnamu je nejlepší ověřit si nejnovější vízové požadavky a pravidla.

 

Co když je moje žádost o vízum zamítnuta?

Pokud je vaše žádost o vízum zamítnuta, můžete podat novou žádost s novými nebo pozměněnými dokumenty nebo se můžete proti rozhodnutí odvolat prostřednictvím velvyslanectví nebo konzulátu. Ve specifických případech může vízová agentura vrátit peníze nebo znovu požádat o vízum vaším jménem. Neexistuje však žádná jistota, že vaše žádost o vízum bude přijata.

 

Kde najdu nejnovější informace týkající se vietnamských víz?

Zde je několik webových stránek, kde najdete nejnovější informace o vietnamských vízech:

Vietnamské imigrační oddělení: https://immigration.gov.vn/

Velvyslanectví Vietnamu: https://vnembassy.net

Vietnam-eVisa: https://vietnam-evisa.org

Vezměte prosím na vědomí, že vízové požadavky a předpisy se mohou často měnit, proto je vždy nejlepší překontrolovat si oficiální zdroje, abyste měli k dispozici nejaktuálnější informace.

 

Závěr:

Závěrem lze říci, že získání víza do Vietnamu je pro zahraniční návštěvníky kteří chtějí tuto zemi navštívit, zásadním krokem. Kritéria a postup podání žádosti se mohou lišit v závislosti na zemi, kategorii víza a účelu a délce pobytu. Pro zajištění hladkého a úspěšného postupu při podání žádosti o vízum je zásadní provést předběžnou přípravu.

Dodržováním kritérií a rad uvedených v tomto článku můžete zvýšit své šance na získání vietnamského víza a zároveň se vyhnout typickým chybám a zpožděním. Nezapomeňte plánovat s předstihem, opatřit si požadované dokumenty a podat žádost včas.

Doufáme, že vám tyto informace poskytly jasné znalosti o požadavcích na vietnamská víza a postupu podávání žádostí. Pokud potřebujete pomoci s plánováním své příští cesty do Vietnamu, neváhejte využít náš plánovač cesty!

 

Přejeme vám krásné chvíle ve Vietnamu!

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image

Related Articles