Jak se seznámit s Vietnamkou

Jak se seznámit s Vietnamkou

 

VIETNAMSKÉ ŽENY: PRAVDA, KTEROU NECHTĚJÍ ABYSTE VĚDĚLI

 

Vietnam je velmi podobný například Thajsku. Je to stejné tropické klima, srovnatelný shon a ruch, stejné skvělé jídlo (vlastně dost jiné, ale stále skvělé).

Existují však také zásadní rozdíly. Nejprve bych řekl, že Vietnam (zejména severní část) je mentálně bližší Číně než ostatním národům z Jihovýchodní Asie. Vietnamky bývají konzervativnější než Thajky. Thajsko je vyspělejší země než Vietnam a jako anglicky mluvící člověk to v první z nich bude mít snazší než v té druhé druhé.

Vietnam si s sebou nese pověst země, kde se děje více podvodů než v jiných oblastech regionu. Každý, kdo zde žije, zná aspoň jednoho nešťastníka,  kterého ve Vietnamu nějakým způsobem ošidili/podvedli (není vyloučené, že takový osud může potkat i vás). Můžete zůstat klidní, protože v Asii, když se stanete obětí podvodu, situace v podstatě nikdy neeskaluje k násilí. Obvykle běží o něco velmi nevinného, co si ani neuvědomíte, dokud se nedostanete domů, nebo na to přijdete až druhý den, když se nad tím vším zamyslíte.

Vietnamské ženy bývají velmi tradiční a konzervativní. Samozřejmě existují výjimky, ale mluvím zde v obecném smyslu. Cítím, že jsou mentálně blíže čínským ženám (zejména v severní části Vietnamu).

Vietnamské ženy jsou jedny z nejtradičnějších a nejvíce orientovaných na rodinu ze všech žen jihovýchodní Asie. Ještě víc než Thajky. Zatímco Thajky se rychle vydávají na cestu západních žen (zejména v Bangkoku), Vietnamky si zachovaly své tradiční vlastnosti a kouzlo.

U nás máme většinou za to, že východoevropské ženy jsou tradiční, ale po mládí stráveném v Evropě a více než deseti letech ve Vietnamu, jsem dospěl k přesvědčení, že tradičnost vietnamských žen dosahuje mnohem vyšší úrovně. (Moje zkušenost ukázala, že východoevropské ženy nejsou ve skutečnosti zdaleka tak konzervativní, jak se někdy může zdát, ale to je na jiný článek.)

Jsou Vietnamci nejtradičnější na světě? Občas z nich takový pocit mám, ačkoliv jsem nebyl ani v Číně ani na Středním Východě, takže to nemůžu erudovaně porovnat.

Jak se seznámit s Vietnamkou Jak se seznámit s Vietnamkou

 

Dokonalý manželský pár

Vysněným cílem pro většinu vietnamských žen je manželství. Každá spořádaná vietnamská žena hledá vážný vztah završený manželským slibem a minimálně jedním porodem.

I z tohoto důvodu se vztahy ve Vietnamu vyvíjejí extrémně rychle. Setkáte se s dívkou, vstoupíte do vztahu, a než se nadějete, jste ženatý a máte jedno nebo dvě děti. Dělám si legraci (ale zase ne tak úplně).

Moje osobní zkušenost tomu odpovídá. Potkáte dívku, jdete s ní na pár schůzek, drinků, večeři, vybudujete si k sobě náklonost a ona hned po sexu získá pocit, že jste si odnynějška souzeni a začne se chovat jako vaše přítelkyně ne-li manželka. To vše se obvykle děje tak rychle, že má člověk sotva šanci reflektovat, co se vlastně přihodilo.

To je zjevně velmi odlišné od jednání evropských či jiných západních žen. Pro tyto ženy sex nepředstavuje zdaleka tak silný závazek, pro vážný vztah musí proběhnout mnohem více než pouhý sex. Pro běžnou evropskou ženu je sex běžnou kratochvílí dospělého života. Připoutat si k sobě západní dívku vyžaduje mnohem víc než jen sex.

V jistém smyslu jsou průměrné Vietnamky takové, jaké byly před padesáti lety Evropanky. Je to jako cestováni v čase dané určitou rigidností vietnamské kultury a velice silným rodinným vazbám. Rodiče vietnamskou dívku v mládí velice hlídají pravděpodobně ze strachu před jejím předčasným těhotenstvím, které pro ně představuje nebezpečí sociálního stigmatu a ekonomické zátěže. Po dosažení dospělosti ve formě ukončení vzdělání či získání práce naopak rodiče začínají na sňatek dcery tlačit, představují nápadníky a není nezvyklé, že od představení potenciálního ženicha se do měsíce koná veselka. I to by mohlo být důvodem, proč Vietnamky často berou milostné vztahy tak hopem.

 

Vietnamky a jiné ženy v regionu

Před přesídlením do Vietnamu jsem pět let před tím strávil v Kambodži a nemohl jsem si pomoci a tyto dvě národnosti nesrovnávat.

Mezi vietnamskými a kambodžskými ženami (a také indonéskými ženami nebo jiné v tomto regionu) existuje mnoho podobností. Bývají velmi sexy. Většina z nich hledá manžela a bývají velmi mazané a manipulativní, aby dosáhli toho, co chtějí. Hlavní rozdíl tedy spočívá zejména ve vašem vkusu ohledně žen a samotné země.

 

Rodinná spojení

Když se oženíte s Vietnamkou, vezmete si v podstatě celou její rodinu. Tak to prostě je. Z toho plyne mnoho věcí, jako je větší odpovědnost, a pravděpodobně i nečekané finanční závazky.

Jednou z klíčových skutečností při  sňatku „zápaďáka“ s místní ženou bývá to , že jste automaticky vnímáni jako lidé s velkým množstvím peněz. Z toho důvodu na vás rodina vaší nové manželky může tlačit s žádostí o finanční „pomoc“. Abyste se tomuto problému vyhnuli, ujistěte se, že si vezmete ženu z dobré rodiny radši než ženu, jejíž rodina nemá mnoho finančních prostředků a vidí vás jako bankomat s neomezeným limitem.

Na druhou stranu mohou být rodinné vztahy jedním z vašich největších plus. Mohou vám pomoci s věcmi, které byste jinak sami nedokázali zejména ohledně administrativních či podnikatelských záležitostí.  V zemi jako Vietnam se opravdu vyplatí znát místní, kterým můžete věřit. Jako vždy má vše samozřejmě své pro a proti.

 

Seznamování ve Vietnamu

Seznamování ve Vietnamu se příliš neliší od zbytku světa. Nabízím proto svůj návod, jak postupovat při seznamování s vietnamskými ženami.

Na prvním rande mám rád jednoduchost. Kavárna, nějaký bar, možná i procházka, nebo něco takového. Co nerad dělám, je pozvat dívku do velice drahé restaurace a pak akorát koukat, jak si objednává nejdražší položky v místní nabídce. Nic méně i tohle jsem zažil 😊.

Ano, to se mi stalo několikrát. Takže tím, že ji pozvu do obyčejné kavárny nebo baru, okamžitě odfiltruji všechny zlatokopky (o tom níže) a zabývám se pouze ženami, které mají zájem poznat ve svém životě nového a muže a ne novou peněženku.

Na druhé rande se rád uchýlím k něčemu jako ​​třeba návštěvě kina, nebo se prostě vydáme na dlouhou procházku/projížďku na motorce, aby se žena se mnou cítila lépe a já získával postupně její důvěru. Tyto schůzky samozřejmě začnou pomalu budovat mezi námi daleko silnější pouto.

Dále při třetím rande, rád pozvu dívku k sobě domů, koukneme například na Netflix uvaříme společně něco k jídlu. Dáme láhev dobrého vína (nebo cokoli jiného, co má dívka ráda). Jakmile sedíte bok po boku na gauči, dá se říct, že je vyhráno 😊.

Než jsem se tohle naučil, byl jsem samozřejmě mockrát odmítnut, nicméně tato strategie byla vždy účinná a fungovala opravdu dobře.

 

Rychlý tip: Nezačínejte mluvit o sexu hned na prvním setkání či v prvních několika zprávách. Toto není Amerika, kde můžete mluvit o sexu hned od začátku. Vietnamskou dívku lze vaší nedočkavostí snadno urazit a ona vám přestane odpovídat na zprávy. To se mi stalo také mnohokrát, když jsem byl ve Vietnamu stále ještě greenhornem. Nicméně stačí použít standardní postup a mělo by být vše v pořádku.

 

Varovné příznaky a ukazatele

Přestože vietnamské ženy jsou super ženské a láskyplné, ne všechny mají však na mysli to nejlepší pro vaše zájmy. Pamatujte si, že Vietnam je země podvodů více než jiné země jihovýchodní Asie, takže přirozeně pomáhá udržet si při jednání s těmito ženami ostražitost.

Pokud žena zmiňuje téma peněz, zejména v počátečních fázích seznamování, berte to jako obrovskou vztyčenou rudou vlajku. Takové ženy s největší pravděpodobností hledají spíše vaši peněženku a další zdroje a nezajímají se o vás jako o osobu, bez ohledu na to, co říkají. Ignorujte takové ženy a prostě jděte dál.

Pokud je žena připravena mít s vámi sex po prvním setkání a neváhá se vrátit s vámi domů (nebo do hotelu) po prvním rande, uvědomte si, že to pravděpodobně už udělala i předtím s někým jiným. Zda je vhodná pro dlouhodobý vztah nebo dokonce manželství, je opravdu na vás.

Jako další upozornění bych určitě bral, pokud žena začne na prvním rande probírat téma sexu. Protože typické vietnamské ženy obvykle nemluví o sexu hned (pokud vůbec). Dávejte si také pozor na obvyklá znamení: kouření či viditelná rozsáhlá tetování. V případě vážného vztahu je též dobré sledovat, jestli u dívky v rodině nepanuje nezdravé napětí, jak působí její rodiče a zejména matka, protože s rodinou budete trávit mnohem více času, než je v Evropě zvykem. Více jsem popsal ve článku, Jsou Vietnamky zlatokopky?

Všechna tyto upozornění je nutné brát s rezervou, a nakonec může být všechno jinak. Ve výsledku musíte stejně věřit pouze svému instinktu a rozhodnout se, zda je to někdo, s kým si můžete skvěle užít, nebo někdo, s kým si můžete vybudovat rodinu. Nikdo jiný za vás toto rozhodnutí učinit nemůže.

Jak se seznámit s Vietnamkou Jak se seznámit s Vietnamkou

 

Kde potkat vietnamské ženy

Vietnamské ženy lze potkat všude. Na rozdíl od Evropy nejsou úplně zvyklé, že by je oslovil nějaký mladík jen tak, takže pokud se tak rozhodnete, budete mít oproti ostatním klukům určitou výhodu. Můžete je potkat v nákupních centrech, kavárnách, restauracích atd. Kdykoli vám dívka padne do oka, neváhejte ji oslovit a pozdravit.

Za celou dobu, co jsem zde a obrátil se na někoho s prosbou o pomoc například při hledání určitého výrobku, se mi nikdy nestalo, aby mě vysloveně odmítli a vysmívali se mi. Nebojte se proto, že budete označeni jako „blbec“ nebo něco podobného. To se nestane. Nejhorší, co se může stát, je, že žena zdvořile odmítne váš přístup a sdělí vám, že nemluví anglicky. V takovém případě stačí oslovit ženu jinou. Nakonec je to všechno pouhá hra s čísly 😊.

Noční život ve Vietnamu a zejména ve velkých městech jako je Saigon nebo Hanoi je neuvěřitelný, speciálně Saigon nikdy nespí. Samozřejmě i mladé vietnamské ženy se chodí rády bavit. Ale jelikož počty barů a zábavních podniků se rychle mění, nejlepší bude až vše prozkoumáte přímo na místě.

Dobré místo kde hledat životní družku z Vietnamu může být i okruh dívek vyrostlých v dětských domovech, neboť mívají nízké materiální nároky, a hlavně jsou vyvázané z tradičních rodinných vazeb a vztah je pak strukturou podobnější tomu, co známe z Evropy. Tohle může být pro obě strany výhodné. Osobně znám minimálně jeden pár kteří takhle spolu žijí již několik let a zdárně vychovávají své dvě děti.

Jedním ze způsobů, jak ukázat vietnamské dívce, že o ní máte doopravdy zájem, by bylo vzít ji ven na karaoke. Karaoke je ve Vietnamu rozhodně jedna z nejpopulárnějších druhů zábavy a je pravděpodobné, že vaše dívka již dříve karaoke navštívila. Bude tedy nejspíše nadšená a otevřená s vámi jít.

 

Jak poznat vietnamské ženy online

Dalším způsobem, jak se setkat s vietnamskou ženou, je online seznamka. Nejenže jsou zde často ženy, které byste v baru nepotkali, ale můžete si s nimi začít psát, když ještě sedíte na gauči ve svém bytě, ať už jste v Praze, Londýně nebo někde jinde. Je to jeden z dobrých způsobů, jak vytvořit “seznam“ žen, se kterými se můžete setkat, abyste po příjezdu do země neztráceli mnoho času.

Těchto online seznamek, kde můžete potkat vietnamské ženy, je nepřeberné množství. Nejprve tu máme nechvalně známý Tinder, kde můžete přejet prstem doleva nebo doprava, podle toho, zda vás žena zajímá nebo nezajímá. Tinder funguje dobře, ale je tu jeden problém: ženy na něm jsou většinou, jak to jen říct… dost často pracují třeba i v baru jako společnice a nejsou vhodné pro dlouhodobé vztahy.

Mnohem lepší online seznamkou pro setkávání žen je Vietnam Cupid. Je to web, který jsem osobně použil, když jsem poprvé přijel do Vietnamu, a pomohl mi se seznámit s mojí první přítelkyní. Ve srovnání s Tinderem mají ženy, které potkáte na Vietnam Cupid, mnohem lepší zázemí. Tento web vřele doporučuji každému muži, který se chce setkat s vietnamskými ženami.

Jak se seznámit s Vietnamkou

Jak se seznámit s Vietnamkou

 

Závěrem

Článek je nakonec delší, než jsem čekal. Naštěstí pro začátek nepotřebujete mnoho. Jediné, co musíte udělat, je dostat se na některou z těchto seznamek, začít chatovat se ženami a poté si rezervovat cestu do Vietnamu.

 

Zbytek už je jen na vás 😊.

 

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋

Jak se seznámit s Vietnamkou

 

Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

 

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image

Related Articles

Jsou Vietnamky zlatokopky?

Jsou Vietnamky zlatokopky?