Saigon Waterbus: Průvodce a Itinerář

Saigon Waterbus průvodce a itinerář

Saigonský vodní autobus by měl být na prvním místě v itineráři každého návštěvníka (i cizince) Ho Či Minova Města. Saigon Waterbus je bezkonkurenční způsob, jak si prohlédnout stále působivější panorama města, jak poznat jeho různé čtvrti a jak si užít poměr ceny a kvality.

A přesto se saigonskému vodnímu autobusu nedostává v cestovatelských médiích zdaleka tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Nasedání a vysedání na saigonský vodní autobus by mělo patřit k nejoblíbenějším atrakcím ve městě. Kdybych měl kamarádovi navrhnout itinerář na pár dní v Saigonu, vodní autobus by byl mezi pěti nejzajímavějšími věcmi, které je třeba udělat, spolu s prohlídkou uliček, ulic s pouličním jídlem, kaváren Apartment Cafes, zvířecích trhů a noční projížďku. Saigonský vodní autobus je mnohem přínosnější (a mnohem levnější) než většina obvyklých tzv. povinných atrakcí ve městě. Waterbus navíc představuje vlastní itinerář: tím, že na každé zastávce naskočíte a vystoupíte a budete se toulat po městě, získáte na den trasu po městě šitou na míru. Každá zastávka má svůj vlastní charakter a místní život s pouličním jídlem, zajímavou architekturou a místními čtvrtěmi, do kterých se můžete ponořit. Následující průvodce saigonským vodním autobusem obsahuje veškeré praktické informace a itinerář zastávek.

Saigon_Waterbus_-_prvodce_a_itiner Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Saigon Waterbus je levný, pohodlný, zábavný a snadno se používá

Na této stránce jsem napsal kompletního průvodce po saigonském vodním autobusu, včetně podrobné mapy trasy, praktických informací o časech, cenách a nejlepším způsobu využití vodního autobusu, a průvodce zastávkou po zastávce a itineráře s návrhy míst, kde se dá najíst, napít, co vidět a dělat v okolí každé zastávky vodního autobusu. Vodní autobus je opravdu dobrá zábava a lze jej využít mnoha různými způsoby. V tomto průvodci jsem se snažil popsat co nejvíce, ale můžete se také podívat na oficiální webové stránky Saigon Waterbus, kde najdete kompletní jízdní řád a mapu trasy.

 

OBSAH: 

 • Mapa trasy
 • O saigonském vodním autobusu
 • Jízdní řád, ceny jízdenek a zastávky
 • Průvodce zastávkou po zastávce a plán cesty
 • Související příspěvky

 

MAPA TRASY

Saigon_Vodni_autobus Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

O saigonském vodním autobusu 

Níže naleznete stručný úvod do saigonského vodního autobusu, včetně informací o jeho historii, doporučení, jak jej používat, a popisu lodí a stanic. 

Představení vodního autobusu

 • Způsoby použití Waterbusu
 • O lodích
 • stanicích

Saigon_Waterbus_-_prvodce_a_itiner1 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve VietnamuWaterbus, který je v provozu jen několik let, je jednou z nejlepších věcí v Saigonu


Vodní autobus: Saigonský vodní autobus je první městskou veřejnou dopravou s několika zastávkami, která využívá řeku. Vztah Saigonu k řece se v poslední době změnil: před deseti lety se zdálo, že se město k vodní cestě obrátilo zády, nyní se však řeka stává středem pozornosti: místem promenád, posezení, žádanou adresou pro bydlení a práci: velká část pozemků na břehu řeky v Saigonu je zastavěna byty, kancelářemi a veřejnými prostory. Saigonský vodní autobus je součástí této proměny.

Vodní autobus je levný, zábavný, pohodlný, snadno ho najdete a bezpochyby jeden z nejlepších způsobů, jak si prohlédnout stále působivější panorama města. Ačkoli v současné době funguje pouze několik zastávek, v blízké budoucnosti se plánuje mnoho dalších. Po několika letech od otevření se však saigonskému vodnímu autobusu zjevně nedaří přilákat cestující mířící do práce. Je to pochopitelné: zastávek je málo, lodní stanice nejsou pro obyvatele umístěny příliš výhodně a konkurence (levných taxíků a aplikací pro spolujízdu) je silná. Vodní autobus je však jedním z nejpřínosnějších způsobů, jak si prohlédnout město, a jako příjemná aktivita je jedním z nejcennějších zážitků v Saigonu, a proto by ho měl turistický průmysl propagovat. Většina cestujících na palubě Waterbusu jsou totiž spíše turisti (většina z nich jsou Vietnamci) než dojíždějící do práce.

Saigon_Waterbus_-_prvodce_a_itiner2 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Saigon_Waterbus_-_prvodce_a_itiner3 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Plavba po kanálu Thanh Da, při pohledu na věž Landmark 81 v centru okresu 1

Způsoby využití vodního autobusu: Vodní autobus v Saigonu lze využít několika způsoby. Můžete se jím projet z jednoho konce na druhý jen tak pro zábavu. Cesta trvá necelou hodinu a je malebná a zajímavá. Nebo můžete vodní autobus využít jako celodenní výlet po městě, kdy na různých zastávkách nastupujete a vystupujete, procházíte se po jednotlivých oblastech, dáváte si jídlo a pití a pak zase naskočíte a jedete na další zastávku (viz můj Itinerář po zastávkách). Nebo můžete Waterbus použít jednoduše jako prostředek k dopravě z bodu A do bodu B: na každé lodní stanici je parkoviště pro motorky, takže můžete dojet na zastávku Waterbusu, jet lodí do města a zpět a cestou domů si motorku vyzvednout. Nebo můžete Waterbus využít jako plovoucí bar/piknik: vezměte si na palubu Waterbusu s několika přáteli placatku něčeho (káva, gin s tonikem, víno) a občerstvení (sendviče, ovoce) a užijte si jízdu s jídlem, pitím a dobrou společností. Vodní autobus můžete využít i jako rande: jeďte lodí při západu slunce (kolem 16.00-18.00), užijte si plavbu, popovídejte si, seznamte se a na jedné ze zastávek na trase si dejte drink a večeři. Nebo můžete Waterbus využít jako pracovní místo: vezměte si notebook (nezapomeňte na data) a šálek kávy a hodinu nebo dvě pracujte, když se budete plavit po řece a za oknem vám bude ubíhat krajina Saigonu. Zejména pro obyvatele Saigonu je Waterbus vynikající příležitostí pro "pobyt ve městě" - odpočinek od města, aniž byste ho skutečně opustili, protože ve Waterbusu je krásný, chladný vánek, vzduch je čerstvější a čistší, hluk a chaos minimální, je zde více světla a prostoru a horizont vám dává určitou perspektivu na věci – nic z toho v Saigonu na úrovni ulice nezískáte. Nebo můžete využít vodní autobus jako součást trajektového okruhu přestupem na přístavišti Bach Dang, odkud se můžete připojit k trajektu Saigon↔Vung Tau.

Saigon_Vodni_autobus1 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Saigon_Vodni_autobus2 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Použijte vodní autobus jako způsob, jak vidět město: výhledy z paluby a kabiny jsou vynikající

O lodích: Jsou to přikrčená, ale poměrně atraktivní plavidla podobná křečkům, která jsou téměř celá natřená žlutou barvou, s výjimkou černobílého pruhu po obvodu trupu a bílé střechy. Styl je pravděpodobně ozvěnou newyorských taxíků nebo tradičních amerických školních autobusů. Myslím, že je to docela výrazné, a díky jasným barvám Waterbus vyniká na mléčně čajově hnědých vodách řeky Saigon, po které pluje. Do autobusu se nastupuje ze zádi a většina míst k sezení je uvnitř světlé a vzdušné kabiny: dvě řady po třech sedadlech oddělených širokou uličkou. Sedadla jsou z tvrdého plastu, ale dostatečně pohodlná. Pod každým sedadlem jsou záchranné vesty a v přední části kabiny je televizní obrazovka. Okna jsou velká a díky otevřeným dveřím na přídi a zádi kabinou dobře profukuje vítr. Nejvyhledávanější místo k sezení je na zadní palubě, na dlouhé lavici pod širým nebem. Na zádi lodi je také toaleta a malý bar (moc toho nečekejte). Osobně bych zamířil na některé ze sedadel v první řadě, protože odtud máte výhled na příď i na pravobok a levobok (zprava i zleva) a ochlazující protivítr. Při plné kapacitě by se do Waterbusu pravděpodobně vešlo zhruba 60-70 cestujících.

Saigon_Vodni_autobus3 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Saigon_Vodni_autobus4 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Interiér Waterbusu je pohodlný, funkční, prostorný, vzdušný a lehký

O stanicích: Přestože je v současné době otevřeno pouze 5 z navrhovaných 12 lodních stanic, všechny jsou pěkné, úhledné a moderní. Jsou zřetelně označeny logem Waterbus (žluté, zelené a modré "W") a názvem lodní stanice (ve vietnamštině ga tàu thủy znamená "stanice vodního autobusu") a odlišuje je obdélníkový vchod se žlutými pruhy. Stanice mají pevné sezení pro čekající cestující, toalety, výhled na řeku, prodejní automaty, parkoviště pro motorky, kiosky s jízdenkami, displeje s jízdními řády a mapami tras a plovoucí mola pro kotvení lodí. Další podrobnosti najdete v mém průvodci po zastávkách.

Saigon_Vodni_autobus5 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Saigon_Vodni_autobus6 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Všechny stanice vodního autobusu mají výrazný vchod z obdélníkových žlutých pruhů

Harmonogram, ceny vstupenek a zastávky

Níže naleznete informace o jízdním řádu, časech, cenách jízdenek, rezervacích a zastávkách Saigon Waterbus. 

 • Zastávky a stanice
 • Jízdní řády a časy
 • Jízdenky a ceny

Saigon_Vodni_autobus7 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Saigon Waterbus jezdí poměrně pravidelně od 7:00 do 19:00 mezi centrem a vnitřními předměstími

Zastávky a stanice: V současné době je na trase Waterbusu v provozu pouze 5 zastávek. V blízké budoucnosti však přibude dalších 7 zastávek. V době psaní tohoto článku (únor 2020) je v provozu těchto 5 zastávek, a to od jihu na sever: Bach Dang, Binh An, Thanh Da, Hiep Binh Chanh a Linh Dong. [Další informace o jednotlivých zastávkách a jejich okolí naleznete v mém průvodci zastávkou po zastávce]. Aktuální informace o nových zastávkách najdete na webových stránkách Saigon Waterbus.

Saigon_Vodni_autobus8 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Saigon_Vodni_autobus9 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Všechny zastávky vodního autobusu mají kiosky s jízdenkami, jízdní řády, mapy tras, toalety a prodejní automaty

Rozvrhy a časy: Jízdní řád saigonského vodního autobusu je k dispozici online na oficiálních webových stránkách a je vyvěšen na všech zastávkách vodního autobusu. Jízdní řád je barevně odlišen a je poměrně snadno čitelný a srozumitelný (viz obrázky níže). Každý den se uskuteční 6-15 plaveb severním a/nebo jižním směrem do/z všech 5 zastávek Waterbusu, které jsou v současné době v provozu. O víkendech a svátcích jsou vypravovány další plavby. Na centrálnějších zastávkách (Bach Dang a Binh An) se denně uskuteční o několik plaveb více než na ostatních zastávkách. Vodní autobusy jezdí v podstatě každý den v týdnu mezi 7. a 19. hodinou: první loď dne odjíždí z Linh Dongu v 7.00 hodin a poslední loď dne přijíždí do Binh Anu v 19.25 hodin. Mapa tras vodního autobusu (k dispozici také na internetu a na lodních stanicích) je docela dobrá a zahrnuje také okolní autobusové linky. Jízdní řád a mapa trasy jsou v angličtině a vietnamštině. Ačkoli se však nad mapou a jízdním řádem zjevně hodně přemýšlelo, je třeba se trochu soustředit, než se stane přehlednou (alespoň v mém případě), a není možná tak elegantní jako například mapa pražského metra.

Saigon_Vodni_autobus10 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Saigon_Vodni_autobus11 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Toto je jízdní řád Saigon Waterbus (k dispozici také online na oficiálních stránkách)

Vstupenky a ceny: Jízdenky na saigonský vodní autobus stojí 15 000 dongů za osobu (bez ohledu na vzdálenost). Vietnamci starší 70 let mají jízdné zdarma, stejně jako děti do 1 metru výšky. Jízdenky si můžete zakoupit v kioscích na kterékoli stanici Waterbusu. Na zpáteční jízdenky se nevztahuje žádná sleva a cena je stejná, ať už jedete jen jednu zastávku, nebo celou trasu. Na jízdence je vytištěno číslo sedadla, ale pokud není Waterbus velmi obsazen, nikdo si přiděleného místa nevšímá.

Saigon_Vodni_autobus12 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu
Saigon_Vodni_autobus13 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Zde je příklad jízdenky na vodní autobus s datem, časem odjezdu a číslem sedadla (obvykle ignorováno)

Průvodce po zastávkách a itinerář

V současné době je v provozu pouze 5 zastávek Waterbusu (z 12 plánovaných). Níže jsem sepsal stručný popis každé z 5 zastávek, včetně návrhů, co dělat, co jíst, pít a vidět v okolí každé z nich, a také malou galerii obrázků ke každé zastávce. Následujícího průvodce jsem napsal od jihu k severu po trase vodního autobusu, počínaje stanicí Bach Dang v centru okresu 1 a konče stanicí Linh Dong v okrese Thu Duc. 

 • BACH DANG stanice Waterbus (okres 1)
 • Stanice BINH AN Waterbus (okres 2)
 • THANH DA Stanice vodního autobusu (okres Binh Thanh)
 • HIEP BINH CHANH Stanice vodního autobusu (okres Thu Duc)
 • LINH DONG Stanice vodního autobusu (okres Thu Duc)

Saigon_Vodni_autobus14 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 
Každá zastávka vodního autobusu má místní oblast, kterou můžete prozkoumat pěšky, včetně jídla, pití, parků, chrámů a trhů

Stanice vodního autobusu Bach Dang

 • Adresa: Ton Duc Thang 10b, District 1
 • Jídlo a pití: Jachetní klub ROS, Waterbiz Coffee
 • Co vidět a dělat: Socha Tran Hung Dao, výhled na řeku a panorama města, kavárny v apartmánech, ulice Walking Street, Opera, ulice Dong Khoi, věž Bitexco, střešní bary, přejezd na trajekt do Vung Tau
 • Parkování motocyklů: Ano (ne přes noc)
 • Odjezdy: 10 až 15 denně (pouze severním směrem)

Popis: Stanice Bach Dang je nejjižnější zastávkou na trase vodního autobusu a zdaleka nejzářivější a nejelegantnější zastávkou v centru Saigonu. Stanice Bach Dang se nachází na západním břehu řeky, na úpatí několika výškových budov bank, hotelů a kancelářských budov, které se shlukují kolem sochy Tran Hung Dao uprostřed rušného dopravního okruhu: Odtud je výhled přes řeku na zbývající zeleň a staveniště Thu Thiem, proti proudu na obří bytové komplexy Vinhomes a Saigon Pearl (včetně impozantní špice Landmark 81, v současnosti nejvyšší budovy jihovýchodní Asie) a po proudu na saigonský přístav, kde v kalné vodě kotví velké tankery. Na stanici Bach Dang se nachází elegantní bar na břehu řeky, ROS Yacht Club, a kavárna Waterbiz Coffee, které mají venkovní posezení na betonovém odpočívadle, odkud je ideální výhled na západ slunce. Jelikož se jedná o centrum Saigonu, mnoho z nejznámějších turistických atrakcí se nachází v pěší vzdálenosti od lodní stanice, například ulice Dong Khoi, budova Opery, pěší ulice Nguyen Hue a věž Bitexco Tower a Skydeck. Od zastávky vodního autobusu se pěšky dostanete také do dvou báječných saigonských "kaváren", na ulici Ton That Dam 14 a na ulici Nguyen Hue 42. A pokud vám výhled z lodního mola nestačí, vydejte se na procházku do jednoho z mnoha střešních barů v okolí, jako jsou Liberty Central Hotel, The Myst, The Grand nebo The Majestic, z nichž některé mají kolem západu slunce (16:00-18:00) šťastné hodiny. Zastávka vodního autobusu Bach Dang je zdaleka nejrušnější, nejnavštěvovanější a turisticky nejpřívětivější ze všech lodních stanic: nápisy jsou v angličtině, jízdní řád je přehledně zobrazen na digitální obrazovce a je tu spousta personálu.

Saigon_Vodni_autobus15 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

Stanice vodního autobusu Binh An

 • Adresa: Binh Bin: adresa: Binh Bin: adresa: Binh Bin: adresa Đuong so 21 Street, District 2 
 • Jídlo a pití: B&A Cafe, Pho 23 nudle, restaurace Quan 1976, Sushi Nhi
 • Co vidět a dělat: výhled na město, kavárny v zeleni, bohaté obytné ulice
 • Parkování motocyklů: Ano (ne přes noc)
 • Odjezdy: Odjezdy: 9-15 hodin denně (severním a jižním směrem)

Popis: Stanice Binh An se nachází jižně od Saigonského mostu na východním břehu řeky Saigon, která se odklání od centra a rozděluje čtvrť Binh Thanh (na západě) a čtvrť 2 (na východě). Binh An je klidná zastávka, která vyniká především působivým výhledem přes řeku na mrakodrap Landmark 81 (v současnosti nejvyšší budova v jihovýchodní Asii) a obrovský bytový komplex Vinhomes. Obzvláště fotogenické jsou výhledy za soumraku, kdy slunce zapadá za skleněnou věž a vytváří kolem výškových budov zářivou červenooranžovou aureolu, a můžete si je vychutnat z chodníku na nábřeží řeky nebo z křesílek ve stínu tropických stromů v kavárně B&A Cafe severně od stanice Waterbus. Vzadu na nábřeží se nachází několik dalších kaváren a restaurací, včetně Phở 23, kde si můžete dát slušnou hovězí polévku s nudlemi. Když se projdete uličkami blok od řeky, vstoupíte do bohaté čtvrti, kde jsou ulice lemovány pěknými stromy a prošpikovány novými vilami, mezinárodními mateřskými školami a kancelářemi. Je to příjemná a zajímavá procházka, dokud nenarazíte na ulici Tran Nao, velkou rušnou silnici. Zkuste oběd nebo večeři v restauraci Quán Ăn 1976, kde se podávají dobrá severovietnamská jídla. Nebo pokud vám nevadí 10 minut chůze, vydejte se po ulici Tran Nao do restaurace Sushi Nhi, kde si můžete dát sushi za vynikající cenu.

Saigon_Vodni_autobus18 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

Stanice vodního autobusu Thanh Da 

 • Adresa: Đuong so 3 Street, Cu Xa Thanh Da , Binh Thanh District
 • Jídlo a pití: Hotel: Quan Kin Kin mořské plody, Island Coffee, pouliční prodejci jídla a pití
 • Co vidět a dělat: promenáda a park u řeky, fascinující starý obytný komplex, místní život
 • Parkování motocyklů: Ano (ne přes noc)
 • Odjezdy: Odjezd: 6-13 hodin denně (severní a jižní směr)

Popis: Stanice Thanh Da se nachází na soutoku kanálu Thanh Da (Kênh Thanh Đa) a nejzápadnějšího bodu velkého meandru řeky Saigon a v současné době je prostřední zastávkou na trase vodního autobusu. Je také jednou z nejpříjemnějších. Thanh Da je ostrov na řece Saigon, vytvořený uměle vybudovaným kanálem, díky němuž to nemusí lodě objíždět. Ostrov Thanh Da je již dlouho oblíbený jako místo, kam se dá uniknout z města, aniž by se z něj muselo skutečně odjet. Z lodní stanice se vchází do parku se vzrostlými stromy. Západně od lodní stanice vede podél východního břehu kanálu prostorná nábřežní promenáda a park. Z parku, který je vhodný pro piknik, procházku nebo hru s míčem, je výhled na most Binh Trieu na severozápadě a zpět na výškové budovy v centru města na jihu. Ráno a večer je zde větrno a chladno. Večer se podél silnice u parku otevírá několik míst, kde se dá najíst a napít: k dispozici jsou mořské plody, pouliční jídlo, pivo, káva, mléčný čaj, zákusky a džusy. Obzvláště k oblíbené restauraci Ốc Kìn Kìn, kde si můžete dát typickou místní hostinu z mušlí. Před parkem se nachází velký a docela zchátralý bytový komplex, který vede o pár bloků dál také od nábřeží. Procházka komplexem je fascinující: kolem jsou prodejci jídla, úzké uličky a zajímavá zákoutí, která stojí za to prozkoumat. Pokud si chcete dát espresso, kousek od apartmánů se nachází kavárna Island Coffee, kde praží vlastní zrna.

Saigon_Vodni_autobus19 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

Stanice vodního autobusu Hiep Binh Chanh 

 • Adresa: 70 So 10 Street, Thu Duc District
 • Jídlo a pití: Tuy Tam vegetarián, Schiller River Club, N2N Coffee, Bach Coffee
 • Co vidět a dělat: bary u řeky, kavárny, restaurace, prostory pro pořádání akcí, místní trh, staré činžovní domy, listnaté a bohaté obytné ulice.
 • Parkování pro motorky: Ano (ne přes noc)
 • Odjezdy: Odjezdy: 6-10 denně (severním a jižním směrem) 

Popis: Na trase se nachází několik zastávek: Hiep Binh Chanh je pravděpodobně nejklidnější a nejbohatší ze všech zastávek vodních autobusů, je to klidná čtvrť na západním břehu řeky Saigon, odkud se snadno dostanete do dobře situovaných ulic, elegantních vil, butikových kaváren, restaurací na břehu řeky a příjemného chladného vánku. Hiep Binh Chanh je skvělá oblast pro procházky: můžete se kochat moderní architekturou luxusních vil, zastavit se na jídlo a kávu, dívat se přes řeku na zeleň ostrova Thanh Da a v dálce na výškové budovy v centru Saigonu. Ještě donedávna byla tato oblast považována za poměrně vzdálenou od centra velkoměsta: ve skutečnosti stále působí příjemným, ospalým, předměstským dojmem. Ale je tu spousta možností, jak se zabavit, zejména večer, kdy je podél nábřeží a o blok dál spousta velkých vietnamských pivnic, grilů a podniků s mořskými plody. Nenechte si ujít Schiller River Club, který je ideální na drink při západu slunce na vodě a většinu týdnů se tam také konají živé akce. Přes den jsou dobrým místem k odpočinku kavárny – například N2N na břehu řeky a Bach Coffee ve stinné zadní ulici. Vydejte se do Thuy Tam na vegetariánský bufet nebo se podívejte na místní trh (chợ Hiệp Bình Chánh) na pouliční jídlo. Kromě bohatých ulic se na náměstíčku pár bloků zpět od stanice vodního autobusu rozpadá fascinující starý bytový komplex.

Saigon_Vodni_autobus20 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

Stanice vodního autobusu Linh Dong 

 • Adresa: Đuong 36 Street, Thu Duc District
 • Jídlo a pití: spousta místních pouličních jídel, ovocných šťáv a kaváren
 • Co vidět a dělat: promenáda u řeky, místní život, chrám Vien Dung, uličky, trajekt do Binh Quoi
 • Parkování motocyklů: Kolo: ano (i přes noc)
 • Odjezdy: 6 denně (pouze jižním směrem)

Popis: Linh Dong je v současnosti severní konečnou stanicí saigonského vodního autobusu, tichým a klidným přístavištěm na severním konci obřího meandru řeky Saigon. Voda je zde široká a kalná a prostředí je příjemné. Z atraktivního říčního chodníku jsou na východě vidět bárky, kontejnerová skladiště a nakládací jeřáby přístavu Phuc Long, ale na jihu tropické rostliny, rákosí a plevel ostrova Thanh Da mají nádech delty Mekongu a v dálce se mlhavé siluety centra Saigonu zdají (a působí) velmi vzdáleně. Západně od lodního mola Linh Dong se nachází několik zajímavých uliček, které stojí za procházku. Podél silnice Duong 36, která vede na sever od přístaviště lodí, je spousta pouličních stánků s jídlem a nápoji. Za návštěvu stojí také chrám Vien Dung. Pravidelný trajekt (pro cestující a motocykly) přeplouvá řeku směrem na jih na ostrov Thanh Da, odkud se ulicí Binh Quoi dostanete zpět do čtvrti Binh Thanh.

Saigon_Vodni_autobus21 Saigon Waterbus: průvodce a itinerář - Čech ve Vietnamu 

Podrobnější průvodce najdete ve formě eBook

Průvodce do Vietnamu
Čech ve Vietnamu je svobodný a nezávislý: svobodný pro všechny čtenáře a nezávislý na jakékoli vnější kontrole. Tyto webové stránky jsou však také způsobem, jak si vydělávám na živobytí. Pokud se vám obsah na stránkách líbí a chcete mít přístup do placeného obsahu, zaregistrujte si jeden z balíčků zde. A nebo mne můžete podpořit zakoupením některé z eBook průvodců. Všem vám moc děkuji a posílám pozdrav ze Saigonu.

Zanechat komentář
Dotazy, aktualizace a zprávy o výletech jsou vítány. Prosím však, abyste komentáře psali slušně a k tématu.

 

 

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image