Průvodce Do Vietnamu

Vietnam se otevírá postupně znovu okolnímu světu

Vietnam se otevírá postupně znovu okolnímu světu

Vietnam se chystá otevřít některé své části vybraným zahraničních turistů před úplným červnovým rozvolněním.

Úřady mohou od listopadu znovu otevřít vybrané turistické destinace očkovaným zahraničním návštěvníkům ze zemí s nízkým rizikem Covid před úplným obnovením turistického ruchu v červnu příštího roku.

Vietnamská národní správa cestovního ruchu uvedla, že příští měsíc znovu otevře oblíbený rekreační ostrov Phu Quoc u jižní provincie Kien Giang očkovaným cestovatelům z Evropy, USA, severovýchodní Asie, Austrálie a Blízkého východu, kteří úspěšně ovládli Covid- 19 a mají vysokou mírou pročkování.

Od prosince do června příštího roku by země umožnila turistům ze schválených zemí a území navštívit místa, jako jsou památky Ha Long a Hoi An, plážové město Nha Trang a vysočinu v Da Lat, informoval vládní portál.

Země by tak od června plně otevřela své hranice zahraničním turistům.

Zpočátku vláda plánovala od tohoto měsíce přivítat zpět zahraniční turisty na ostrově Phu Quoc, ale nízká míra očkování na ostrově, je přiměla otevření posunout.

Vláda uzavřela hranice zahraničním turistům a v březnu loňského roku, zrušila všechny mezinárodní lety jako opatření proti šíření Covid. Za přísných podmínek jsou povoleni pouze vietnamští repatrianti, zahraniční odborníci a vysoce kvalifikovaní pracovníci.

Vietnam zaznamenal v roce 2020 meziroční pokles počtu zahraničních návštěvníků v důsledku cestovních omezení uprostřed pandemie.

Podle oficiálních údajů Vietnam přivítal jen 3,83 milionu zahraničních návštěvníků oproti rekordním 18 milionům v roce 2019.

Chystáte se na cestu do Vietnamu? Doporučuji můj Malý průvodce na cestu do Vietnamu.

 

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋

 

 

 Překlad z VNExpress

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image