Jak rezervovat hotely, hostely a penziony v Asii?

Jak rezervovat hotely, hostely a penziony v Asii?

Plánování specifik cestování je často jednou z časově nejnáročnějších částí celého výletu. Podívejme se tedy na to, jak se na cestě dobře vyspat. Není to vždy snadné si najít cenově dostupný hotel nebo hostel. Někdy to jde rychle, ale jindy vybírám i hodiny. Ať tak či onak, v Asii je ubytování dostatek pro všechny cenové kategorie. Tyto tipy na ubytování budou fungovat jak pro dlouhodobou cestu, tak pro rychlejší dovolenou kamkoli na světě. Tento článek je spíše pro nováčky v cestování než pro ostřílené cestovatele.

Počínaje rezervačními systémy, průvodci až po Google, existuje mnoho výchozích bodů, kde začít. Toto shrnutí poskytne výhody a nevýhody každé možnosti. Pokud vás zajímá konkrétně jak to dělám já, toto je můj postup:

 

  • Začněte vyhledáváním na Googlu, abyste zjistili, zda nějací blogeři nebo přátelé z oblasti cestování nedoporučili již nějaké osvědčené místo. Dá se tím ušetřit spoustu času a získáte reálné recenze buď od vašich oblíbených blogerů anebo přátel.
  • Pak zamířím na Booking.com, abych si přečetl nedávné online recenze doporučených míst. Občas se podívám do svého průvodce, pokud jsem na cestách a přesouvám se do jiného města-tato doporučení znovu ověřím online, abych se ujistil, že recenze jsou stále dobré a aktuální. Věci, které v recenzi hledám, zahrnují: bezplatné Wi – Fi, dobré umístění, klidný noční spánek a snídaně zdarma je bonus.
  • Kontroluji stránky jako je Airbnb nebo VRBO. Pokud jsem ve městě déle než týden, dávám přednost pronájmu bytu z AirBnb. Tyto byty bývají na skvělých místech buď v centru města, nebo v roztomilé čtvrti sousedící s oblíbenou oblastí. Mohou být drahé pro sólo cestovatele (v některých částech světa, jako je třeba Evropa), ale najdete zde úžasná místa. Na mých začínajících cestách byl Hostelworld mým oblíbeným místem kde hledat ubytování, ale dnes většinou přeskakuji hostely, pokud si nemůžu zajistit pěkný soukromý pokoj v hostelu, nebo pokud cestuji sólo na místě, jako může být Skandinávie nebo Japonsko.
  • Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim plánům.

 

Jak si vyberete to nejlepší ubytování?

Podívejme se na každou z dostupných možností ubytování spolu s tím, co nabízí a jak vám cenově vyhovují. Existuje několik míst na světě (například Kuba a Myanmar), která mají svůj vlastní rezervační systém v důsledku malého přístupu na internet v zemi a různá jiná omezení. Ale pro většinu světa budou tyto pokyny fungovat.

 

Průvodce

Noví cestovatelé mohou mít jeden z nich na svých elektronických zařízeních stáhnuté jako eBook a téměř všichni nabízejí relevantní informace spolu s informacemi o ceně a umístění. Ty jsou velmi užitečné, jakmile se v jakékoli zemi vydáte vzhůru vašim dobrodružstvím. Téměř vždy mám pro zemi, kterou navštěvuji a neznám jí z dřívějších návštěv, elektronickou nebo i tištěnou kopii Lonely Planet. Když jste v nouzi, je dobré začít s názvem hotelu, který vám řekne například taxikáři. Nevýhoda tištěného průvodce? Informace v průvodci jsou zastaralé v okamžiku, kdy jsou vytištěny. Většina hlavních příruček se aktualizuje každý druhý rok a za tu dobu se toho může hodně změnit. Jakmile je hostel nebo penzion uveden v populárnějších knihách (například Lonely Planet), mohou ceny stoupat a služby (často) trpí. Přemýšlíte, jaký průvodce si vybrat? Obecně je řada Lonely Planet mým cílem a je více zaměřena na nízký rozpočet. Frommers je zaměřen spíše na cestování vyšší třídy, zatímco Moon průvodci jsou od Indie label, který nemám zvlášť rád kvůli způsobu organizace, jak je provedena. A Rick Steves má skvělé sekce historie a personalizované písemné prohlídky na oblíbených místech.

 

Stránky rezervace hostelu

K předběžnému výzkumu používám stránky pro rezervaci hostelu (zejména ve Skandinávii/Japonsku/Austrálii), abych nikdy nemusel přistát na novém místě bez ubytování alespoň na první noc. Kontroluji HostelWorld, ti kanibalizovali většinu ostatních rezervačních webů hostelů. Mají rozsáhlé, komplexní uživatelské recenze a hodnocení nemovitostí po celém světě. Mnoho částí rozvojového světa má podobně cenově dostupné penziony, takže často používám hostely, když jinde nemohu najít dostupné ubytování. Na celém světě mají hostely obecně otevřenou kuchyň a lednici, stejně jako bezplatné Wi -Fi, společný prostor pro lenošení a pomoc při orientaci ve městě. Zůstal jsem v ubytovnách po většinu své cesty a za ty roky, co si teď často vyberu jsou soukromé pokoje na ubytovně, pokud jsou k dispozici. Užiju si tak lepší spánek, a přitom mám přátelskou atmosféru a veškeré vybavení. Některé ubytovny mají věkovou hranici pro to, kdo může zůstat, ale to se obvykle poznamenává v popisu. Existuje celá řada ubytoven provozovaných jako řetězce, které propagují jejich vstřícnost k rodině. Podle recenzí obvykle poznáte, zda je hostel zaměřen spíše na dav mládeže, rodiny nebo malé skupiny.

 

Pronájem bytů

To je docela solidní trend po celém světě a byl ještě předtím, než se Airbnb stalo synonymem pro pronájem prázdninových domů. Tento styl ubytování je populární z dobrého důvodu: na každém novém místě si můžete od místních pronajmout celý byt nebo dokonce jen pokoj. Tato místa jsou často v roztomilých čtvrtích sousedících s turistickými místy a za podobné ceny jako pobyt v hotelu získáte mnohem větší pohodlí (zejména pro ty, kteří cestují ve 2 a více lidech). VRBO a Airbnb jsou lídrem v této oblasti a použil jsem je ve spoustě zemí. Kromě těchto dvou najdete určitě také regionální rekreační pronájem, ale pokud se něco pokazí, možná nebudete mít tolik podpory.

 

Hotelové rezervační systémy

V průběhu let tíhnu k několika klíčovým rezervačním systémům – je jich spousta, takže jde spíše o uživatelské zkušenosti, recenze a šíři výběru. Pro většinu svých cest po Asii používám Agodu – mají však nabídku pro celý svět a také seznam mnoha možností ubytování. Mimo Asii se do značné míry spoléhám pouze na Booking.com (a příležitostně zkontroluji recenze Google, abych zjistil, zda na jejich seznamu není něco lepšího) Hlavní cestovní rezervační systémy, jako je Expedia a Orbitz, mohou fungovat, pokud jste ve spěchu a potřebujete rychle hotel, ale osobně skoro nepoužívám. Orbitz používám spíše k porovnání cen letenek, ale stejně tak kontroluji i Momondo.

 

Stránky rezervace slev

Zvažte tyto stránky pro levné hotely a střední třídu. Nikdy jsem žádné stránky nepoužil, ale několik mích přátel z cestování má velký úspěch při hledání solidních nabídek. Kromě těch, které už možná znáte, jako Hotwire a Priceline, přátelé prověřili a milovali HolidayPirates i Last Minute.

 

Líná huba holé neštěstí

Dlouhodobí cestovatelé, kteří se zeptají dalších cestovatelů má asi nejlepší výsledky. Zjistíte tak aktuální situaci zařízení, ve kterém buď byli spokojeni anebo nikoliv. To funguje dobře pro penziony, hotely a hostely, protože často cestovatelé nedávno opustili další město, které navštívíte vy, a možná našli sladký rodinný podnik, který se ještě nedostal do průvodců.

 

Zkontrolujte weby

V této kategorii jsou weby jako TripAdvisor a Google. Obě stránky mají rozsáhlé recenze na hotely, restaurace a oblíbená cestovní místa po celém světě. Recenzenti jsou upřímní a v recenzích najdete také spoustu užitečných informací a rad. Když je používám, často rezervuji přímo přes hotel, nebo je pak najdu na Booking nebo Agodě.

 

Blogy

Jak jsem poznamenal na začátku, často se připojuji k síti blogerů po celém světě, abych viděl, kde třeba bydleli oni. Tyto recenze bývají aktuální a blogeři často popíší osobní příběhy. Vyhledávání blogů na Google je zábavný způsob, jak najít některá z unikátnějších míst, která mohou mít trochu jiné extra kouzlo, pokud se skutečně dostanou do příběhu některého blogera.

 

Alternativní možnosti

Couchsurfing, WWOOFing a Housesitting jsou alternativní možnosti ubytování. Kultura Couchsurfingu je více než jen bezplatný gauč na pár nocí, a ještě více o obchodních příbězích a zkušenostech s vašimi hostiteli. WWOOFing je způsob, jak získat ubytování a jídlo zdarma prací na ekologických farmách po celém světě – spousta lidí nedá dopustit na tento způsob ubytování.

 

Homestays

Zvažte nalezení místních homestay ve venkovských oblastech, protože je to často fascinující způsob, jak nahlédnout na místní způsob života. Můžete pár nocí žít s rodinou a jíst tradiční jídlo, spát ve skromnějším ubytování a dívat se na jejich zemi úplně jinýma očima. Ubytování v rodinách je také skvělý způsob, jak využít své prostředky na podporu místních podniků a vnést do místní ekonomiky hotovost.

 

Existuje nespočet dalších míst na internety pro ubytování. Skutečně. Možnosti jsou neomezené. Pokud máte další doporučení ohledně rozpočtu a obecného ubytování, dejte mi vědět!

Pokud se vám web líbí a jste s informacemi spokojeni, můžete přispět malou částkou na jeho další údržbu, aktualizace, provoz a já si možná také koupím jednu kávu nebo pivo 😋

 

Dostávejte novinky emailem

We never spam. Read Privacy Policy

eBOOK ke stažení!!

Stáhněte si ebook do mobilu, na cestách často není internet.

Image